Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Gabisiowy ogród...początki....:-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Gabisiowy ogród...początki....:-)

pawel_snopek 15:07, 02 mar 2018


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Dzisiaj kupiłem sobie z nowości sałatę łodygową Oczywiście będę zaglądać i trzymać kciuki za wysiewy
____________________
Paweł - Ogród pod górą
anna_t 07:30, 03 mar 2018


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
zamawialaś internetowo?

jakie warzywa z wysiewów masz już sprawdzone?
rozsady też jakieś kupujesz?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
gabriela_kra... 11:13, 05 mar 2018


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 655
Piotr_ napisał(a)
Witam u cb fajnie i pięknie podziwiam i chyba jak każdy czeka wiosny i nasionka widze zakupione to samo u mnie


Dziękuję za miłe słowa.

Oj tak, to czekanie w blokach startowych jest zawsze najlepsze

Pozdrawiam serdecznie
____________________
Gabisiowy ogród...początki...
gabriela_kra... 11:16, 05 mar 2018


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 655
pawel_snopek napisał(a)
Dzisiaj kupiłem sobie z nowości sałatę łodygową Oczywiście będę zaglądać i trzymać kciuki za wysiewy


Dziękuję za kciuki, przydadzą się. O sałacie łodygowej słyszałam, ale u nas tu stacjonarnie nigdzie nie widziałam, muszę poszukać w necie. Ale tak między Bogiem a prawdą to za chwilę naprawdę zabraknie mi skrzyń
____________________
Gabisiowy ogród...początki...
gabriela_kra... 11:19, 05 mar 2018


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 655
anna_t napisał(a)
zamawialaś internetowo?

jakie warzywa z wysiewów masz już sprawdzone?
rozsady też jakieś kupujesz?



Warzyw jak zawsze zamówiłam sporo...co roku mówię sobie, że tylko podstawowe: marchew, pietruszka itp, a potem klikam co chwilę kolejne - i pełen koszyk...tak, zamawiam internetowo, jakieś 90% wszystkich nasion...ale czasem jak coś dojrzę w sklepie stacjonarnie to też kupię.

Sprawdzone mam już chyba wszystkie warzywa, ale w tym roku daję sobie spokój z buraczkami w skrzyni, to już kolejny rok, że są małe i nie rosną.

W tym roku jedyne rozsady jakie kupię to gotowe sadzonki pomidorów z Pomidorlandii. Pierwszy raz od 4 lat nie będę sama wysiewać.
____________________
Gabisiowy ogród...początki...
Magleska 18:35, 05 mar 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18407
poszłam za Twoim przykładem i nasiona zakupiłam dziś
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
gabriela_kra... 08:28, 06 mar 2018


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 655
Magleska napisał(a)
poszłam za Twoim przykładem i nasiona zakupiłam dziś


No i super. Pokaż jak przyjdą.

Ja dziś idę wyciąć badyle z juk, wyznaczam linie proste, robie porządek przy warzywniku, i jak się uda to pomaluje skrzynie.

____________________
Gabisiowy ogród...początki...
Magleska 08:34, 06 mar 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18407
gabriela_krajewska napisał(a)


No i super. Pokaż jak przyjdą.

Ja dziś idę wyciąć badyle z juk, wyznaczam linie proste, robie porządek przy warzywniku, i jak się uda to pomaluje skrzynie.


kupiłam stacjonarnie ....w biedrze były -zastanawiam się tylko ,czy wzejdą ,jaka jest ich jakość w zeszłym roku kupiłam w ogrodniczym i wszystko rosło jak szalone

u mnie nie da się jeszcze robić nic na zewnątrz -jeszcze dużo śniegu leży.....ale już nie mogę się doczekać ciepła
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
gabriela_kra... 09:37, 06 mar 2018


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 655
Magleska napisał(a)

kupiłam stacjonarnie ....w biedrze były -zastanawiam się tylko ,czy wzejdą ,jaka jest ich jakość w zeszłym roku kupiłam w ogrodniczym i wszystko rosło jak szalone

u mnie nie da się jeszcze robić nic na zewnątrz -jeszcze dużo śniegu leży.....ale już nie mogę się doczekać ciepła


Powinny być dobre te nasiona. W zeszłym roku kupiłam dużo nasion w Auchan i wzeszły wszystkie oprócz werbeny.

U nas od wczoraj plusowa temperatura, w długoterminowej pokazuje, że do końca marca ma być na plusie tylko nocą ma być około -1 do -4. I dlatego tak myślę, żeby już pomału działać. Te badyle od juk to spokojnie wytnę, nic im nie będzie, ale korci mnie już żeby ściąć wrzosy i trawy no i hortensje. Może w weekend podziałam.
____________________
Gabisiowy ogród...początki...
pawel_snopek 09:49, 07 mar 2018


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Jestem strasznie ciekawy jakie odmiany pomidorów wybrałaś na ten sezon
____________________
Paweł - Ogród pod górą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies