Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wątek o tym, że ......nie umiem:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Wątek o tym, że ......nie umiem:)

Jagna 21:03, 06 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
zapomniałam się pochwalić Anabelkami od Kraani:

Dostałam je chyba 2 tygodnie temu ale przez te prace całkiem zapomniałam je pokazać;


dzis wyglądają tak:
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
Jagna 21:06, 06 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
A na koniec dramat:

wszystkie moje bukszpany w doniczkach wyglądaja tak:


Listki szumia sucho i obawiam sie, ze je zabiło. Nie wiem co zrobić? Czy jeszcze dojda do siebie?
w marcu pryskałam je Promanalem, 3 tyg temu dolistnie biohumusem a tydzień temu nawozu do bukszpanów dostały doglebowo.
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
justi 21:15, 06 maj 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
A gdzie zimował ten bukszpan? Kilka osób ma takie same i ja też. Chyba klapa z nim.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Jagna 21:19, 06 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
On zimował w piwnicy. Wystawiłam go na poczatku marca. Były 3 dni ze spadkiem temperatury ale wtedy okrywałam podwójnie złożoną fliseliną zimowa. Nie strasz mnie proszę że klapa - bo padnę. Dostałam je od mamy były u mnie tylko 2 lata i juz je zabiłam?!
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
justi 21:22, 06 maj 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Hmm a może przesuszyłaś przez zimę? Moje były źle przesadzone, bo za długo trzymałam i jeszcze mróz... Postaw go w cieniu, podlewaj i trzeba czekać. Moje na str 183, jeśli chcesz zobaczyć.
Znalazłam jeszcze u Ani DS na 86 str.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Jagna 21:24, 06 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
podlewałam, Danusia pisała, ze zima też trzeba więc podlewałam, umiarkowanie ale jednak.
wstawiłam w cień ale może jeszcze cos mogę?
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
admete 21:25, 06 maj 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Jagna dzięki za odp w sprawie cegły

Ze świnek się uśmiałam - mój straszy miałby niezłą zabawę

Zapomniłama dodać żę moja mama robi syropki z mniszka jużod kilku lat - i cały okres przeziębieniowy b. często używamy tych syropków (ja w ciąży i maluch 3 latek) - syrop był jak znalazł - sma natura a jaką dawał ulgę


Co do bukszpanów - rany współczuję
Jeszcze się za nie nie zabrałam - -ale już widzę że nie będzie łatwo...
Kurcze piszesz co z nimi zrobiłaś na zimę, wydaje się wystarczająco - więc dlaczego tak wyglądają?
Może jest jeszcze nadzieja?

Pozdrawiam
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
hanka_andrus 23:27, 06 maj 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Pewnie się trochę posypią listki,ale gałązki są grubsze,nie powinny przemarznąć .Spadek temperatury i zimny wiatr, zabijają większość wiosennych przyrostów.na przykład w hortensji.Ale bukszpan jeżeli zimą nie miał sucho, powinien żyć,
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
KasiaFa 13:12, 07 maj 2012


Dołączył: 26 kwi 2012
Posty: 19
Nie załamuj się moje też tak wyglądały po zimie 2010/2011 (przemrzły od zlodowaciałego śniegu), potem jakoś same doszły do siebie. Wiosną zastosowałam nawóz (ale nie pamiętam co to było, jakiś wiosenny dla drzewek ). Pod koniec lata obcięłam tylko te żólte gałązki ale już nie było ich tak dużo. Zresztą patrząc jak się zachowuje mój bukszpan po przesadzeniu w doniczkę to coś mi się zdaje, że to jakiś niedobór sładników i najprawdopodobniej wody!.
____________________
W życiu liczy się tylko jedno – to, co po sobie pozostawisz. Nie słowa mają największe znaczenie, ale czyny.Jodi Picoult
anula_wn 15:19, 10 maj 2012


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
Jagna, dobrnęłam do końca (a miałam pracowac...) ale muszę pochwalic warzywnik , bo mi się baaardzo podoba ! też taki chcę
co do bukszapnów w donicy, to moje zimowały na poddaszu i też padły pomimo podlewania
może posadź je gdzieś w ziemi za domem i podlewaj florovitem, może coś pomoże? ja tak zrobiłam ale u mnie są w duuuużo gorszym stanie ...
____________________
anula mój mały raj na ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies