Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jurajski Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Jurajski Ogród

AgnieszkaW 19:19, 16 paź 2019

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Asiu, bardzo dziękuję za takie miłe słowa

Irenko, tego astra mam od GorAni, to aster wrzosolistny 'Snow Flury'.

Miro, na pergoli rosną powojniki, z różnym powodzeniem..., teraz testuję te z grupy 'Atragene'.
Porządki?, u mnie? Pchy, dzisiaj rozwaliłam i przekopałam całą dużą rabatę w przedogródku przy lawendzie. Testowałam tam "Miłkę", rosła super, tulipany też, dopóki nie dobrały się do niej latem nornice... Dzisiaj wyciągałam tylko podgryzione kikuty trawy (w końcu to rodzaj zboża, bo robi się chyba z 'Miłki abisyńskiej' mąkę Teff, dlatego pewnie tak lubią ją nornice), o tulipanach też mogę zapomnieć..., wsadziłam na to miejsce krwawnik "Apple Blossom', wygląda na razie nijak... Takie to nasze ogrodniczkowanie...


Jeszcze kilka ujęć z 'dolnego' ogrodu:


W tym roku udało nam się skosić kilkakrotnie łąkę za rzeką. M kosił, ja grabiłam trawę pod kępy tawuł. Tym sposobem teren nad rzeką nabrał jako takiego wyglądu. Teraz bardzo lubię tam przebywać, bo zrobił się taki nasz prywatny park przy lesie, tylko jeszcze ławeczki brakuje...






____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
mira 20:56, 16 paź 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
teraz taki czas że na rabatach czynimy wiosnę najgorsze te straty, ja dzisiaj wykopałam 2 koszyki tulipanów - kwitły a teraz znikły całkiem - nornice jak nic.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Joku 22:16, 16 paź 2019


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12093
Czy wiosną w tym miejscu kwitną zawilce?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Margarete 23:21, 16 paź 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Jesień w jurajskim równie piękna jak wiosna i lato.
Cudnie jest !
Pozdrawiam Aga!
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Gardenarium 23:31, 16 paź 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ten rów cudownie urokliwy, niesamowite to jest.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 10:17, 17 paź 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ten dolny ogród jak sceneria do romantycznych angielskich filmów.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
AgnieszkaW 19:05, 17 paź 2019

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Miro, u mnie też dzisiaj cd wykopków, taki czas..., a pogoda nas rozpieszcza. Wolę taką pogodę niż letnie upały.

Jolu, gdzieś na skraju naszej działki, przy lesie, pojawia się kilka kępek. Muszę je rozmnożyć - zmobilizowałaś mnie tym zapytaniem (obym tylko nie zapomniała tego zrobić wiosną, bo teraz zawilców przecież nie widać...)

Małgosiu, dzięki

Danusiu, rzeczka (bo to ona jest) urokliwa swoją naturą, meandrami. My tylko troszkę zadbaliśmy o teren. Gdyby był on tam ogrodzony, to pewnie bardziej bym poszalała z roślinami, ale jest dostępny z zewnątrz, często wypasany jest przez owce (nie nasze), odwiedzany przez dzikie zwierzęta, więc pozostaje tylko ogólne 'zadbanie'.

Ewo, nigdy tak nie myślałam, ale to miłe
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
paniprzyroda 19:26, 17 paź 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Dziękuję za odpowiedź, czyli można je z powodzeniem wysiewać Niby zebrałam troszkę nasionek, ale one takie mikre, zawsze mam z takimi problem
Piękne jesienne kadry.
____________________
Dwa ogrody
Basilikum 21:59, 17 paź 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Romantycznie ach te mgly i kolory
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
gierczusia 17:01, 18 paź 2019


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Hej Aguś ściskam mooocno ale mi się trafiło fotki jesiennne to teraz siedzem i wzdycham
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies