Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jurajski Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Jurajski Ogród

Syla 13:53, 15 lip 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
dobrze .... będę cięła pojedyncze sztuki ..... choć się zastanawiam dlaczego tak wcześnie przekwita kwiatostan skoro w ubiegłym sezonie cięłam dopiero we wrześniu ..... wiele roślin traktuję intuicyjnie i obserwuję .... nie wiem dlaczego ale uczę się ciągle na własnych błędach

oj ta pogoda .... oby szybko zaświeciło nam słońce bo brzozy koniecznie chcę posadzić
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
gierczusia 17:30, 15 lip 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Aguś .. Piękne zdjęcia z tego spaceru.. Takie bardziej perspektywiczne i dopiero chyba teraz w pełni ujawniła mi się piękność jurajskiego .. Aaaa.. Jest boski

Bardzo lubię lawendę ,a le u mnie glina , to raz a po drugie , ten kolor nie wpisuje się w moje wymagania kolorystyczne .., ale ta rózowiusia ..., aaaaaa... Jak jeszcze cuś do dom przytaszczę , to mnie eMuś chyba eksmituje
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
agata19762 17:55, 15 lip 2013


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Aga dzięki za spacer......

miło było

u mnie od czwartku ciągle pada......

rośliny są zmęczone tym deszczem....ja też !!!!!!!!!!!!

zimno jest ........słowem jesiennie
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
AgnieszkaW 20:48, 15 lip 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Joasiu - wietrzyku, miło widzieć Cię na moim wątku, zapraszam częściej. Cieszę się, że podoba Ci się w Jurajskim Ogrodzie.

JoasiuA - dziękuję za słoneczko, podobno jutro kurier dowiezie je do nas.

Małgorzato, dziękuję. To dzwonek karpacki Alba, rośnie wszędzie, dorasta do ok, 15 cm wysokości.

Marysiu, jak dawno Cię u mnie nie było, bardzo mi miło, że zajrzałaś.

Irenko, no ja też czekam na lato, bo trawę muszę kosić, a tu zimno i pada.

Pozdrawiam serdecznie
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
AgnieszkaW 20:57, 15 lip 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Syla, dzisiaj przyjrzałam się mojej lawendzie i chyba jutro lub pojutrze zacznę przycinanie, zobaczę, jak mi to wyjdzie, bo lawendy w tym roku są nierówne - jedne większe, inne niższe.

Elu, ja zwykle daję fotki właśnie perspektywiczne, chyba muszę zacząć dawać odwrotnie. Cieszy mnie, że podoba ci się Jurajski, choć do wymarzonego wyglądu wiele mu brakuje. Glina to świetne podłoże pod lawendę, pod warunkiem wymieszania jej dość głęboko z piaskiem, żwirem wapiennym i dolomitem - ja tak właśnie mam.

Agatko, u nas też pada, mam nadzieję, że jutro dotrze słonko.

Pozdrowienia przesyłam.
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Debra 21:12, 15 lip 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Agnieszko, ja ścięłam lawende dzisiaj. Myslałam, że bedzie okropne rżysko, ale wcale to tak źle nie wygląda Cięłam tak jak każe Danusia na 1/2. Zostaje sporo zielonych części i cały łanik wygląda zieloniutko.
Ale czas był ciąć ewidentnie. Dołem już susz i szaro...
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
danuta_szwajcer 21:20, 15 lip 2013


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Ciagle sie zachwycam Piekny masz kolor tej lawendy taki bardzo intensywny Co ile sie nawozi tym dolomitem? Pozdrawiam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
GorAna 21:53, 15 lip 2013


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Zdobyłam dzisiaj różową lawendę
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
AniaDS 23:14, 15 lip 2013


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
O jeżuniu, ja też chcę taką lawendę
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
Ola54 23:16, 15 lip 2013


Dołączył: 02 paź 2011
Posty: 966
AniaDS napisał(a)
O jeżuniu, ja też chcę taką lawendę


tak to działa. Jutro też rozejrzę się za kolejnymi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies