Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jurajski Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Jurajski Ogród

AgnieszkaW 19:36, 19 wrz 2017

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Jolu, Agatko, Gosiu, dzięki. Słoneczko w kratkę, wczoraj piękna pogoda, dzisiaj leje. Buziaki dla Was
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Agania 20:18, 19 wrz 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Miłkowa mgiełka najładniejsza jaką widziałam... to tylko w Jurajskim
Aga czy te fioletowe kłosy to drugie kwitnienie kocimiętki...nie mogę rozpoznać?

Widoki masz cudowne, to wygląda jakbyś panoramę formowała cięciem...jesteś wszechstronną artystką

Prawdziwki u siebie też w tym roku zbieram
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
AgnieszkaW 09:31, 20 wrz 2017

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Agatko, dziękuję Miłkę mam rzeczywiście ładną, ale to już taki charakter tej trawy, dlatego ją sobie cenię - jest to jedna z trzech traw, które lubię najbardziej (do tego dochodzi jeszcze miskant Morning Light i rozplenica) i dobrze u mnie rosną.

Te fioletowe kłosy to jeden z niższych gatunków Perowskii (te rosnące na murku, tak?). Uściski
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
sylwia_slomc... 09:36, 20 wrz 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
AgnieszkaW napisał(a)
Dziękuję za odwiedzinki, dla Was jeszcze kilka fotek:







Aga co się wspina po łuku?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agania 12:33, 20 wrz 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Taak nie rozpoznałam w pierwszej chwili, że to ta niższa perowskia, ładny tworzą trójkąt.

Przypominam sobie, już kiedyś Cię o nią pytałam i nigdzie jej nie trafiłam.
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
kasiek 13:16, 20 wrz 2017


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Teraz mgiełkę mam i ja Ale wspaniałe grzybobranie!
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Sebek 13:31, 20 wrz 2017


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
I znów się zakochałem w miłce... Przepiękna!

Pozdrawiam Aga
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Pszczelarnia 13:49, 20 wrz 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
AgnieszkaW napisał(a)
cd




Agnieszka, na tym ujęciu nie ma Twoich bordowości i różów. Bardzo inny ten widok.
Co daje taki limonkowy kolor po środku i z czego jest ten żywopłot za trawami?

Serwujesz nam każdorazowo piękne, ciekawe ujęcia pięknego ogrodu.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
mira 14:44, 20 wrz 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Urocze ujęcia i nawet coraz nowsze kadry widzę, te miłki przepiękne, chciałam takie kupić u Tomka to mi coś odradzali że brzydkie dołem i nie kupiłam - jak to jest z tym dołem i czy znasz nazwę tej swojej miłki ?

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
AgnieszkaW 19:13, 20 wrz 2017

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Sylwio, po łuku wspina się powojnik "Polisch Spiryt i jeszcze dokupiłam i posadziłam tam powojnika pachnącego bordowego z grupy Viticella, ale w tej chwili nazwy nie pamiętam, musiałabym poszukać metkę (jak zachowałam).

Agatko, w szkółkach są dostępne, tylko trzeba na nie "trafić". Tej perowskii mam sporo, bo nawet dokupowałam w tym roku, bardzo ją lubię.

Kasiu, masz, choć jeszcze malutką, ale w przyszłym roku powinna już zakwitnąć.

Sebek, ja też jestem zakochana w Miłce, bo to piękna trawa, szczególnie o tej porze roku, a w deszczu jest jeszcze piękniejsza.

Ewo, masz rację, ta rabata celowo jest "wolna" od różów i bordo. Jasne kolory dają limonkowe funkie, perowskie, lawenda, limonkowe cisy cięte w kulę, miskanty "morning light" i srebrna trzmielina. Ta rabata miała być z założenia spokojna, delikatna, jasna, zwiewna i mam nadzieję, że taka wyszła. Jako tło rośnie żywopłot z ligustru.

Miro, to nieprawda z tym dołem, gdy chodzi o "Miłkę Eragrostis Spectabilis", bo taką właśnie odmianę mam i to jej powinnaś poszukać, bo jest niska. Jest jeszcze inna miłka, dużo wyższa i większa: "Eragrostis Trichodes" - może to tę odmianę spotkałaś u Tomka? Ja jestem zakochana w Miłce Spectabilis, w słońcu jest śliczna, ale w deszczu jest...nieziemska. Wkleję za chwilę kilka jej deszczowych fotek.



____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies