Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jurajski Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Jurajski Ogród

Margarete 22:19, 20 wrz 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Cudne wczesnojesienne kolory u ciebie...takie już lekko przytłumione, i ta miłka, i te berberysy, i wreszcie te prawdziwki...za takie obrazki to nawet można polubič wrzesień to znaczy ja jestem gotowa go polubić
Pozdrawiam Aga!
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Pszczelarnia 12:31, 21 wrz 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Tak, jest ład i porządek, i lekkość. Za tym wzdycham.

I takie piękne grupowanie roślin i większe ich plamy. Np. taka miłka - ten efekt potrzebuje przestrzeni i ilości. Można się od Ciebie uczyć i uczyć.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
AgnieszkaW 09:34, 22 wrz 2017

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Jolu, tak, to taka ogrodowa biżuteria

Renatko, kryształki stworzyła sama natura.

Izo, tak, teren był (i jest) trudny do ogarnięcia, ale dzięki temu ogród tworzymy na różnych poziomach, co z jednej strony generuje duuże trudności i pracę oraz koszty, a z drugiej daje zaskakujące wizualnie efekty... Coś za coś. Dziękuję za uznanie. Brzozy podcinam każdego roku z początkiem sierpnia- to idealny czas na ich cięcie.

Agatko,

Mariolu, z tym ładem i porządkiem to różnie bywało i nadal bywa. Uczyłam się (i uczę) kompozycji latami, wielu wiadomości wcześniej nie miałam, dlatego popełniałam błędy (niektóre jeszcze pozostały, ale trudno je teraz usunąć, za duże koszty, brak możliwości). Teraz np. sadzę tylko te rośliny, które w miarę dają sobie u mnie radę, bo klimat i gleba nie rozpieszczają naszego miejsca na Ziemi. Musimy się nauczyć, że te same rośliny w jednym ogrodzie będą wyglądały genialnie, w innym - o innej wilgotności, mikroklimacie i składzie gleby - będą tylko smętnym ich wspomnieniem. Dobór roślin testowałam, ponosiłam też straty (jak np. wymarznięte młode tulipanowce czy platany, chory wiąz, migdałek, ozdobne wiśnie, tamaryszki, magnolie (choć w tym roku znów się na nie skusiłam), nietrafione do mojego ogrodu trawy ozdobne i wiele innych rzeczy, o których nie pisałam, a miały miejsce...). Ogrodu uczymy się przez całe życie, ale to bardzo ciekawa i pasjonująca, choć niestety kosztowna i pracochłonna nauka... A jednak - kocham ogród i tyle




____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
AgnieszkaW 09:36, 22 wrz 2017

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Małgosiu, dziękuję. Muszę przyznać, że uwielbiam wrzesień i październik w moim ogrodzie...

Ewo, i kto to mówi


____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:05, 22 wrz 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Aguś mnie już moje jesienne kolorki też się podobają, ale aurę mamy w tym roku do bani
Wybierasz się na Targi w Krakowie?
Dzisiaj się na Klimeckiego zaczynają
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
AgnieszkaW 12:56, 22 wrz 2017

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Sylwio, nie wiedziałam, że są targi, ale chyba już na ten rok budżet roślinny wyczerpałam...
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Margarete 20:59, 22 wrz 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
AgnieszkaW napisał(a)
Małgosiu, dziękuję. Muszę przyznać, że uwielbiam wrzesień i październik w moim ogrodzie...

Ewo, i kto to mówi



Ok. Pod warunkiem że ten wrzesień jest wrześniem a nie listopadem jak w tym roku...zimno, ciemno, mokro i buro za oknem....dobrze że jeszcze są liście i zieleń za oknem bo nastrój jak w listopadzie
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
an_tre 21:25, 22 wrz 2017


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22372
AgnieszkaW napisał(a)
Miłka Spectabilis w deszczu






Agnieszko jak zwykle zachwycasz fotkami, cudne ujęcia
zostawiam pozdrowionka
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
GorAna 20:32, 23 wrz 2017


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 15846
Powiem tylko....zjawiskowo!!
Pozdrawiam serdecznie Agnieszko
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
malgorzata_s... 20:35, 23 wrz 2017


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33737
Deszczowy Jurajski równie piękny jak słoneczny Miłka w kroplach magiczna
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies