Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na Francuskiej

Pokaż wątki Pokaż posty

Na Francuskiej

ModraSowa 23:09, 23 cze 2015


Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 1275
Magda czyżbyś była w RR przedszkola? Nie bardzo jest co u mnie nadrabiać, nie przejmuj się. Są sprawy ważne i ważniejsze. Pozdrawiam Cię
____________________
Ania Ogród to życie
Magdalenka 23:20, 23 cze 2015


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 1266
ModraSowa napisał(a)
Magda czyżbyś była w RR przedszkola? Nie bardzo jest co u mnie nadrabiać, nie przejmuj się. Są sprawy ważne i ważniejsze. Pozdrawiam Cię


Tak jestem w RR, w sumie to już byłam(Choć oficjalna zmiana we wrześniu).
W szkole się na to nie piszę. To raczej nie dla mnie.
Buziaki, zmykam spać. Po ostatnich napiętych do granic dniach, czas na odpoczynek.
____________________
Magda Na Francuskiej
Karolinek 00:00, 24 cze 2015


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 966
Magdalenka napisał(a)


Czasami się dziwię, że w tej mojej glinie i gruzie ukrytym głęboko, rośnie cokolwiek.
To jakiś ogrodniczy cud
Co do stipy- przesadzaj śmiało. Ja tak robię. Wybieram co kilka dni największe siewki i sadzę w nowe miejsca. Przy tej pogodzie szybko się przyjmą


Zaden cud, ogrodniczka wyborna to sprawiła
Dziękuję za podpowiedź, jutro jak tylko przeztanie padać zabiorę młodzież w słoneczne miejsce.
I nie martw się, dzieci sobie poradzą
To zawsze my się za bardzo nakrecamy, mój syn 17-letni mówi mi wtedy, zebym wyluzowala i to pomaga.
Ten pomysł z szesciolatkami w szkole, też mi się nie podoba. Ale co my zwykli obywatele możemy w naszej demokracji
____________________
Trzy Jabłonie-marzenia o ogrodowym azylu
GorAna 17:34, 01 lip 2015


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Magdziu, Twoje królestwo pieknie sie prezentyuje, a ławeczka jak w angielskim ogrodzie po prostu cudo....trawnik masz pięknie wypielęgnowany i soczystozielony, a u mnie susza okropna
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Betka 16:38, 10 lip 2015


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Magdalenka napisał(a)


Dziękuję Beatko, Królowo naparstnic
Na przyszły rok bardziej się postaram z tymi pięknymi kwiatami. Chciałabym choć po części osiągnąć taki efekt, jak u Ciebie.
Buziaki

Ach ty Magdalenko słodzisz mi hihihi że aż mi miło czytać
Naparstnic w tym roku prawie nie mam, więc jak ktoś ci powie że jak się wysieją to ich nie wytępisz to uwierz że to nie prawda!!! Ja tak myślałam i jak wzięłam się za zgładzanie siewek to z królowej naparstnic został szaraczek hihihi
Wtedy jak miałam tyle naparstnic to posadziłam ich ok 180 szt więc faktycznie ładnie wyglądało , daj się wysiać swoim naparstnicom i czekaj a na pewno będziesz miała ich mnóstwo chyba że będziesz plewiła tak jak ja ?!

W zeszłym roku miałam taką przerwę ogrodową nie chciało mi się nic i nie wiedziałam co posadzić i gdzie?! Przeczekasz moment odpoczniesz naładujesz baterie i będzie git ....ale tylko w tedy gdy wyluzujesz i nie będziesz na przymus ogrodnikowała To taki czas relaksu w ogrodzie oczywiście a plany same napłyną do głowy.
Pozdrowionka zostawiam i lecę do ogrodu bo muszę pomyśleć: co gdzie upchnąć
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
agaott 13:52, 17 lip 2015


Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 238
Hej
Coś się nie pojawiasz, nic nie piszesz?
A ja tu co chwilkę zaglądam

Pozdrawiam serdecznie
____________________
Aga-http://www.ogrodowisko.pl/watek/5573-sielsko-anielsko
Magdalenka 17:08, 17 lip 2015


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 1266
GorAna napisał(a)
Magdziu, Twoje królestwo pieknie sie prezentyuje, a ławeczka jak w angielskim ogrodzie po prostu cudo....trawnik masz pięknie wypielęgnowany i soczystozielony, a u mnie susza okropna
Pozdrawiam


Pięknie dziękuję za odwiedzinki i miłe słowa.
Trawnik niestety ładny tylko na zdjęciach, a w rzeczywistości do zaakceptowania tylko w jednej części ogródka- masa chwastów w nim rośnie, ale jakoś mi to nie przeszkadza. Dostał nawóz, deszcz podlał i trochę odżył. Znowu idą upały i pewnie znowu będzie be.
A ławeczka bardzo mi się podoba. Myślę, że dobrze dobrałam kolor- zastanawiałam się jeszcze nad czerwienią i błękitem. W ostateczności wygrała biel- jest bardziej romantycznie.
Buziaki słoneczne
____________________
Magda Na Francuskiej
Magdalenka 17:19, 17 lip 2015


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 1266
Betka napisał(a)

Ach ty Magdalenko słodzisz mi hihihi że aż mi miło czytać
Naparstnic w tym roku prawie nie mam, więc jak ktoś ci powie że jak się wysieją to ich nie wytępisz to uwierz że to nie prawda!!! Ja tak myślałam i jak wzięłam się za zgładzanie siewek to z królowej naparstnic został szaraczek hihihi
Wtedy jak miałam tyle naparstnic to posadziłam ich ok 180 szt więc faktycznie ładnie wyglądało , daj się wysiać swoim naparstnicom i czekaj a na pewno będziesz miała ich mnóstwo chyba że będziesz plewiła tak jak ja ?!

W zeszłym roku miałam taką przerwę ogrodową nie chciało mi się nic i nie wiedziałam co posadzić i gdzie?! Przeczekasz moment odpoczniesz naładujesz baterie i będzie git ....ale tylko w tedy gdy wyluzujesz i nie będziesz na przymus ogrodnikowała To taki czas relaksu w ogrodzie oczywiście a plany same napłyną do głowy.
Pozdrowionka zostawiam i lecę do ogrodu bo muszę pomyśleć: co gdzie upchnąć


Och Beatko, powoli się budzę ogrodowo...bardzo powoli.
2 dni temu w końcu posadziłam hortensję, przetaczniki, jakieś dokupione trawki i jeżówki. U nas na targu były po 4 zł, całkiem ładne okazy. Szkoda było ich nie brać
Każda nowa roślinka daje mi wiele radości, ale potem żal mi, że muszą czekać na wsadzenie do ziemi. Trochę sprzątam na rabatach- przycięłam szałwie, tawuły, kwiatostany żurawek. Zbieram co wieczór ślimory!!! Niestety i u mnie są. Pojawiły się cieniste i wilgotne miejsca, to się złażą.
Powoli się szykuję do 7 urodzin syna, a potem, jak się uda to zasłużone wakacje
Chcę się w końcu ogrodowo obudzić Mam nadzieję, że to już blisko.
Buziaki Kochana.

____________________
Magda Na Francuskiej
Magdalenka 17:24, 17 lip 2015


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 1266
agaott napisał(a)
Hej
Coś się nie pojawiasz, nic nie piszesz?
A ja tu co chwilkę zaglądam

Pozdrawiam serdecznie


Och Agnieszko, mam chyba ogrodowego doła. Prawie nic w ogrodzie nie robię, nawet zdjęć do archiwum ogrodowego Choć może dziś w końcu mi się uda.
Miło, że zaglądasz. Też czekam na więcej zdjęć z Twojego ogrodu.
Buziaki i pozdrawiam
____________________
Magda Na Francuskiej
agaott 18:18, 19 lip 2015


Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 238
Hej
A może w ramach odstresowania, nabrania dystansu i relaksu wybrałybyśmy się do Kapiasów do Goczałkowic Zdroju? Albo do Wojsławic?
____________________
Aga-http://www.ogrodowisko.pl/watek/5573-sielsko-anielsko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies