Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Pokaż wątki Pokaż posty

OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Margarete 17:29, 09 kwi 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Zapowiadają zimne noce a nawet przymrozki do minus 3 więc dziś na wszelki wypadek zrobiłam sesję mojej magnolii Susan gdyby jednak mróz miał jej coś zaszkodzić na urodę




Magnolia Piruette jeszcze nie ruszyła nawet. Widać jakieś pączki ale nie wiem czy to będą liście czy kwiaty. Susan mam tuż przy domu w zacisznym miejscu a Piruette na wygwizdowiu więc ją rozgrzeszam że jeszcze zwleka.....
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 17:34, 09 kwi 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
I takie tam ogrodowe aktualności....tulipanyt, tawułki japońskie, wrzośce, kwitnące nieustająco od prawie dwóch miesięcy ciemierniki,kwutnący pieris, moja ziołowa półeczka, pierwsze sasanki itp...









____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
yolka 18:30, 09 kwi 2019


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Cały gród Ci kwitnie, oby mrozu nie było
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Margarete 18:42, 09 kwi 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
yolka napisał(a)
Cały gród Ci kwitnie, oby mrozu nie było

No właśnie kurczę zapowiedzi były że tylko północ kraju miało to zimne powietrze objąć ale dziś już radio donosi że w centralnej Polsce też ma przymrozić, nawet do minus 3.
No ale nie mamy na to wpływu więc głowy sobie tym nie zawracam....będzie,je co będzie...
Pozdrawiam
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 11:52, 13 kwi 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
U mnie mróz nie poczynił na szczęście żadnych szkód w ogrodzie. Był przymrozek na pewno bo brzegi listków w stokrotkach którymi obsadziłam donice są takie zważone i żółte a poza tym liście tulipanów na rabatach rano leżały lub zwisały jak flaki - to się zmieniło, teraz już się ładnie podnoszą. Magnolii Susan nic nie jest na szczęście. Ona w takim zakątku osłoniętym pod oknem kuchennym rośnie więc chyba jej nie sięgnęła ta zimnica.
I dobrze

Zimno niemiłosiernie więc nawet nie mam ochoty wyjść z domu do ogrodu....brrrr.

Ale cieszę się że u nas pada od nocy i teraz cały poranek. Czekałam na ten deszcz bo strasznie sucho w ogrodzie. Chyba przez ten niedobór wody tegoroczne tulipany mają kwiaty o połowę mniejsze niż w ubiegłym roku. Jeszcze nie kwitną - poza Exotic Emperior się one u mnie zawsze sa najpiersze, ale już widać wyraźnie że główki kwiatów mają dużo mniejsze.
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 12:28, 13 kwi 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Dzisiejsze fotki ogrodowe robione przez okno...na szczęście już czyste to okno . bo za oknem zimno i deszczowo....ale wiosennie mimo wszystko




____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 12:30, 13 kwi 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Pozdrawiam cieplutko na przekór temperaturze wszystkich tu zaglądających i zabieganych w przedświątecznej bieganinie i porządkach !!!

Ja też wracam do prac domowych !
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
asiak 12:40, 13 kwi 2019


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
No piękną wiosnę widać
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Bogdzia 12:53, 13 kwi 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Magnolia faktycznie ładnie przetrzymała, u mnie w takim stanie jest Alexandrina , trochę ja podmroziło ale poniewaz często kwitnie to mi nie jest tak żal jak Laury.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
anabuko1 23:00, 13 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Margarete napisał(a)
Zapowiadają zimne noce a nawet przymrozki do minus 3 więc dziś na wszelki wypadek zrobiłam sesję mojej magnolii Susan gdyby jednak mróz miał jej coś zaszkodzić na urodę




Magnolia Piruette jeszcze nie ruszyła nawet. Widać jakieś pączki ale nie wiem czy to będą liście czy kwiaty. Susan mam tuż przy domu w zacisznym miejscu a Piruette na wygwizdowiu więc ją rozgrzeszam że jeszcze zwleka.....

Twoja magnolia jest podobna do mojej Ann
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies