Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Pokaż wątki Pokaż posty

OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

jolanka 21:14, 27 sie 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Małgosiu, baaardzo dziękuję za odwiedziny, za uśmiech, za uściski, za prezent ...i za mój zapał do pracy po Waszej wizycie

Cieszę się, ze dzięki Tobie i Madzi mogłam poznać nowe świetne dziewczyny:Krysię, Beatkę ii Mariolę .
Buziaki dla Was

Koniecznie musicie przyjechać do mnie za rok, aby sprawdzić co zrobiłam z tego, o czy opowiadałam, ze zrobię
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
malgorzata_s... 10:59, 28 sie 2019


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33757
Czytam że wreszcie podlewa. Fajnie że trawnik odrasta. Oby już takiej suszy nie było.Czytam że wyprawa jakaś była? Nieśmiało przypominam że jesienią w górach jest bajkowo
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Margarete 19:40, 28 sie 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Czytam że wreszcie podlewa. Fajnie że trawnik odrasta. Oby już takiej suszy nie było.Czytam że wyprawa jakaś była? Nieśmiało przypominam że jesienią w górach jest bajkowo

Precyzyjniej mówiąc *podlewało*. Popadało kilka razy ale to kropla w morzu potrzeb. Susza w centralnej Polsce jest przerażająca i u nas w ogrodach też niestety.

Wypad do szefowej Małgosiu był spontaniczny i zorganizowany na prędce.
Dziękujemy za zaproszenie-pamiętamy o nim -na pewnoz dużą przyjemnością zajrzymy do was
Pozdrawiam!
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 19:44, 28 sie 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
jolanka napisał(a)
Małgosiu, baaardzo dziękuję za odwiedziny, za uśmiech, za uściski, za prezent ...i za mój zapał do pracy po Waszej wizycie

Cieszę się, ze dzięki Tobie i Madzi mogłam poznać nowe świetne dziewczyny:Krysię, Beatkę ii Mariolę .
Buziaki dla Was

Koniecznie musicie przyjechać do mnie za rok, aby sprawdzić co zrobiłam z tego, o czy opowiadałam, ze zrobię


To my dziękujemy bardzo a skoro wizyta jest takim dopingiem do pracy to ja muszę też zastosować tę metodę u siebie. Przez tę wszechobecną suszę straciłam motywację i chęci do pracy w moim ogrodzie.....

Za zaproszenie za rok dziękujemy
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Makusia 14:04, 29 sie 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Małgosiu ilość jeżówek u Ciebie niesamowita!
W tym roku warunki pogodowe dla ogrodu są niesprzyjające- tylko dla plażowiczów korzystne. Troszkę mnie przeraża myśl, że to już ma być pogodowy standard..
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Margarete 21:32, 29 sie 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Makusia napisał(a)
Małgosiu ilość jeżówek u Ciebie niesamowita!
W tym roku warunki pogodowe dla ogrodu są niesprzyjające- tylko dla plażowiczów korzystne. Troszkę mnie przeraża myśl, że to już ma być pogodowy standard..

Nie kracz Marta nie kracz....ja tam wierzę że wrócimy do normalności pogodowej.Do czterech pór roku z deszczowa wiosna o umiarkowanych tempersturach, polskim zwykłym latem bez ekstremalnych upsłów, z deszcxowa fajna jesienią i śnieżną normalną zimą. A teraz mamy jakby dwie tylko pory roku - suche upalne lato od kwietnia do końca pażdziernika i taką jesienna ale też suchą zasadniczo zimę bez śniegu z jakimś tam jednym czy drugim epizodem mroźnych dni. A ja jeszcze jako dziecko pamiętam jak zmieniało się kurtki, płaszcze na wiosenne typu prochowiec i buty z kozaków na takie połówki. Jak mama pozwalała pierwszy raz wiosna zaloźyć podkolanówki zamiast rajstop a w domu miało się kilka rodzajów rękawiczek czy szalików odpowiednio na zimę, na wiosnę i jesień w zależności od temperatury. Teraz przeskakujemy niemalże z botków od razu w sandały.

Ale się rozmarzylam...
Wracając do ogrodu -tak mam dużo jeżówki bo kocham je za kształty, za taką prosta i bezpretensjonalna budowę kwiatu, za kolory i za trwałość. Kwitną długo i nie brzydną od nadmiaru słońca czy deszczu.

Pozdrawiam Makusiu
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Nikita 00:20, 30 sie 2019


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Margarete napisał(a)

Na pewno będzie ok mam dobrego mechanika. Wiesz?
Mogę ci go chętnie polecić jak chcesz !

Masz dobrego mechanika??? Super! Dawaj Go!!!! Już ja go wykorzystam !!!
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Margarete 11:05, 03 wrz 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Popadało trochę- Hurra!
Trawnik do koszenia. W tym sezonie przez te upały to kosiarka odpoczywa
Cały miniony weekend babciowałam więc zaległości w ogrodzie nie nadrobione. Może w najbliższy weekend się uda.
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 21:39, 03 wrz 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Znowu miałam "dziką lokatorkę" w domu. To już niechybnie oznaki nadchodzącej jesieni skoro gryzonie ładują się na siłę do domu... Na szczęście kupiona w ubiegłym roku żywołapka okazała się bardzo skuteczna i "lokatorka"już biega po polu....

____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
AnnaCh 21:42, 03 wrz 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Też się cieszę z tego jednego choć deszczowego dnia, dziś pokopałam trochę i o niebo lepiej, cały metr kwadratowy jestem do przodu
Te żywołapki też mam od lat i stosuję jak tylko usłyszę chrobotanie na strychu. U nas M zabija tylko muchy i komary
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies