Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pod Akacjami

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod Akacjami

adom1206 15:16, 12 mar 2013

Dołączył: 04 lis 2012
Posty: 1216
Pięknie bajka się zaczyna więc będę zaglądać.
____________________
Agnieszka - Moje Ogrodowe Marzenia...
Neska 15:39, 12 mar 2013


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 2377
Witaj piękny teren. Oj będzie się działo na wiosnę.
____________________
Pozdrawiam Kasia - Ogród na skraju sadu
KasiaBialofi... 15:57, 12 mar 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 631
Super te wczesno wiosenne zdjęcia. Takie tajemnicze, ale piękne.
____________________
www.planetaptakow.pl Biało-Fiolet
ladygreen 17:36, 12 mar 2013


Dołączył: 11 mar 2013
Posty: 91
Oj, dziękuję serdecznie za odwiedziny - bardzo mi miło Was gościć u siebie . Chętnie też do Was zawitam, tzn. pomału zawitowywuję i kończy się tym, że skaczę od jednego wątku do drugiego - muszę ochłonąć, i jakoś to sobie uporządkować po prostu, bo zachłystuję się na razie jak dziecko - a doba taka krótka

Co do mojego zabytku historia ma się tak. Otoż któregoś pięknego wieczoru postanowiłam sobie poczytać plan zagospodarowania przestrzennego mojej gminy, odnalazłam nawet na nim moją działkę, ale coś mi się zgadzało, bo mi na niej na fioletowo coś nagryzmolili, jakby jakąś dzwonnicę czy wieżę i krzyczę do mojego M. "chodź zobacz! pomylili się w planie i kościół przesunęli na naszą działkę" - no, radochy było do wieczora, ale mój M. nazajutrz postanowił tą urzędową "pomyłkę" wyjaśnić, poszedł do urzędu i dzwoni do mnie "to nie kościół, to nasz dom, nasza rozwalająca się skorupka jest zabytkiem"!!! Objeta jest opieką konserwatora zabytków i teraz muszę wybrać się do rzeczonego i zobaczymy co mi powie. Dom jest bez fundamentów, dach bez kalenicy (trochę dziwne ale się na czymś trzyma), dachówki dziurawe - słowem "zabytek" jak byk

cdn
____________________
Marta Ogród Pod Akacjami
AgnieszkaW 17:46, 12 mar 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
To nie zazdroszczę, bo będą większe koszty i wszystko trzeba uzgadniać z konserwatorem, ale z drugiej strony...będzie kiedyś pięknie i oryginalnie.
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
ZbigniewG 18:10, 12 mar 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8908
nie chciałem krakać ale jak zobaczyłem to już wiedziałem że tylko grom z jasnego nieba rozwiąże sprawę "zabytku" albo fundusze unijne - o co jeszcze trudniej
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
zaczarowanaa 18:12, 12 mar 2013


Dołączył: 19 maj 2012
Posty: 1168
Witaj..... ja tez bede zagladac , ale masz klimat!
____________________
agnieszka -norweski ogrodek
ladygreen 18:41, 12 mar 2013


Dołączył: 11 mar 2013
Posty: 91
Bardzo mi miło - zapraszam serdecznie
Tak, zdaję sobie niejako sprawę, że z zabytkami to więcej kłopotu niż przyjemności (przynajmniej na początku) ale jak tylko pan konserwator będzie chciał współpracować to mam pewien pomysł co mogłabym z tym domem zrobić. Oby tylko chciał być w miarę miły ... oby, zobaczymy

____________________
Marta Ogród Pod Akacjami
ladygreen 18:56, 12 mar 2013


Dołączył: 11 mar 2013
Posty: 91
Mam jabłonkę, którą chciałabym za wszelką cenę zostawić. Jest tak jakoś dziwnie poplątana, może kiedyś była połamana i ma dziwną dziurę w pniu - o tą dziurę boję się najbardziej, bo nie wygląda za ciekawie. Macie pomysł jak ją ratować?





ta dziura wygląda jak próchnica? możliwe?

____________________
Marta Ogród Pod Akacjami
Mala_Mi 19:00, 12 mar 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Opinia rzeczoznawcy i czasami zabytek można zburzyć
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies