Gdzie jesteś » Forum » Ważne informacje dla wszystkich » Składanie życzeń świątecznych

Pokaż wątki Pokaż posty

Składanie życzeń świątecznych

ryska 23:11, 28 gru 2015


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11601
Jestem za.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Luki 23:15, 28 gru 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Mala_Mi napisał(a)

Gratki złożone to nie szkodzą (jakiś punkt zaczepienia i do rozmowy)... ale jak się dostaje kwiatki czy inne obrazki..to już nie popieram. Wprowadza to tylko zamieszanie. Każdy ma swój wątek po to by w nim prezentować swój ogród. Głos w dyskusji poparty obrazkiem jest jak najbardziej na miejscu, ale takie wrzucanie kwiatków mija się z sensem posiadania swojego wątku.

Nie zgodzę się z tym w ogóle. Tak samo można by powiedzieć o życzeniach, są przecież raz w roku i jakieś zaczepienie do rozmowy mogą mieć. Jednak setki zdarzają się o wiele częściej i w nie których wątkach można spotkać nawet po kilkanaście stron "pustych" postów, a czasem nawet na stronie np 215 zdarzy się "spóźnione gratki na 100" lub coś w podobnym stylu. Już nie mówię gdy chce się przeczytać wątek mający ponad 1000 stron gdzie co setkę czeka przewijanie pustych stron. Już nie mówię o tym gdy każde gratulacje są cytowane z osobna i posyłane podziękowania co podwaja ilośc niepotrzebnych stron. Oczywiście każdy ma swoje zdanie.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
sylwia_slomc... 23:18, 28 gru 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
To i ja Was przepraszam. To jedyne forum na , którym jestem i tak jak Elisa nie wiedziałam co mam zrobić , najpierw miałam zamiar napisać życzenia dla Wszystkich zaglądających u siebie.....co też zrobiłam , a potem na wątkach zobaczyłam , że przesyłacie sobie wzajemnie i myślałam ,że taki jest zwyczaj na forum. Dostosuję się oczywiście
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Iwk4 23:44, 28 gru 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Sama uczestniczyłam w wklejaniu portretów kwiatów z okazji setek, czy urodzin. Bardzo się cieszyłam też, gdy dostawałam takie posty. Szczególnie, gdy stron było 100, 200, ...
Ale około tysięcznej strony zrozumiałam, że długi wątek się źle czyta, zwłaszcza, gdy merytorycznie odbiega od tematu przewodniego.
Jestem więc za tym, aby na wątkach unikać składania gratulacji z okazji setek itp.
Co do świątecznych życzeń - podoba mi się wyliczenie Małej Mi, jak dochodzi do mnożenia postów w niepotrzebny nikomu sposób.
Osobiście zostawiłam życzenia dla zaglądających na moim wątku i tyle powinno wystarczyć. Nie trzeba odwzajemniać i wklejać swoich życzeń u innych. Tak sądzę.
A co do wypowiedzi, że niektóre życzenia były bardziej w tonie religijnym ... Hm... Przecież to są święta religijne. I temu nie można zaprzeczyć.

Tak ogólnie powinniśmy trzymać się tematów ogrodowych ... Bynajmniej w dziale "Nasze ogrody"
____________________
Ogródek Iwony II
Nallar 23:54, 28 gru 2015


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Iwk4 napisał(a)

A co do wypowiedzi, że niektóre życzenia były bardziej w tonie religijnym ... Hm... Przecież to są święta religijne. I temu nie można zaprzeczyć.

Iwonko tu chyba bardziej chodziło o to że kiedy wysyłamy życzenia w tonie religijnym do kogoś, to musimy mieć pewność że odbiorca obchodzi takowe święta w taki sam sposób jak ich nadawca.

Może się mylę ale ja uwagę Danusi tak zrozumiałam.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Iwk4 23:55, 28 gru 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Dlatego bezpieczniej zostawić życzenia u siebie albo na specjalnym wątku. Popieram
____________________
Ogródek Iwony II
dorciabe 00:18, 29 gru 2015


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Jestem jak najbardziej za
Wpisujemy życzenia w miejscu do tego przeznaczonym, nie nabijamy stron poprzez gratulacje z okazji setek .
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
Mary 00:26, 29 gru 2015


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Ja także popieram zalecenia, które przyczynią się do zmniejszenia "pustych" postów.

Z drugiej strony wydaje mi, że na forum jest wiele wpisów, które nie są ani życzeniami ani gratulacjami, ale ani o ogrodzie ani o roślinach też w nich nic nie ma. To różne rozmowy, żarty, pogaduchy. Pomimo, że dla osób szukających informacji są "pustymi wpisami" to przecież one też mają swoją wartość.

Przeglądając różne wątki często spotykam wpisy, które z mojego subiektywnego punktu widzenia są "puste". Jednak to co dla mnie "puste", dla innych "puste" nie jest. Wydaje mi się, że jedyna sensowna ocena czy coś jest "puste" czy nie to ocena właściciela wątku. To właściciel wątku ma "wizję" swojego wątku i potrzebuje "narzędzi", które pomogą mu tę wizję realizować.

Takim "narzędziem" może być np. możliwość oznaczenia tytułu wątku jakimś znacznikiem - "właściciel wątku prosi o nieskładanie życzeń" albo "pogaduchy na moim wątku są mile widziane".

Podsumowując zastanawiam się, że może zamiast zabraniać czegoś na wszystkich wątkach, lepiej wspomóc właścicieli wątków w "zabronieniu" tego na własnym wątku.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Hana75 00:29, 29 gru 2015


Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 618
Szkoda, że nasza kochana Szefowa nie wysłała nam np. 20 grudnia takiej "przypominajki" np. na pocztę (tak jak teraz).
Gdy znalazłam chwilkę wolnego czasu w Świątecznym "biegu" i zajrzałam na forum, okazało się, że dostałam kilka miłych życzeń (dziękuję) i odpisałam na nie.
Wysyłając kartki pocztowe lub SMSy, większość wysyła to samo, taktując samo wysłanie jako dowód pamięci. Zatem nie obrażałam się, gdy dostałam takie same życzenia jak inni. Mało tego, sama zrobiłam fotkę mojego stroiku i wpisałam życzenia, które wysłałam do paru osób.
W pewnej chwili połapałam się, że chciałabym ich więcej wysłać ale brak mi czasu...
Jednak, że może to i rozsądne, by nie zaśmiecać prywatnych wątków "ogródkowych" i nie traktować ich jak zwykłej skrzynki na listy...
Obiecuję, że się do prośby Danusi zastosuję.
Pozdrawiam
Hania
____________________
Hania - Skrawek raju na ziemi... działka na stepie
08:03, 29 gru 2015
- życzenia w wątku życzeniowym są idealne! nie ma o czym dyskutować.
- religijność życzeń ... to jest trudna dyskusja

każdy kto wysyła życzenia wysyła je zgodnie ze swoja wiarą lub przekonaniem i kulturą....trudno jest wiedzieć i umieć wysyłać życzenia zgodnie z kulturą i wiarą odbiorcy ...zwłaszcza jak się np. zna tylko jego imię.

kolejnym elementem jest fakt, że osoba która nie praktykuje świąt w naszym rozumieniu nie napisze w tym tonie życzeń ...ale jest duże prawdopodobieństwo, że je przeczyta jeśli będzie miała chęć poznać taką kulturę i zwyczaje ....taki specjalny watek może niektórych zaciekawić nawet....zwłaszcza teraz gdzie społeczeństwa są wielokulturowe.

- "100 gratulek" - ja nie wiem dlaczego na 100 ...a dlaczego nie na 112 lub 191? ...czy 555? ....i tak dalej .......okazji do wklejania spamu można mnożyć ....mnie ten zwyczaj w zasadzie męczy...mój wątek nie bierze udziału w wyścigach produkcji stron!


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies