Gdzie jesteś » Forum » Ważne informacje dla wszystkich » Składanie życzeń świątecznych

Pokaż wątki Pokaż posty

Składanie życzeń świątecznych

Gardenarium 08:03, 29 gru 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nallar napisał(a)

Iwonko tu chyba bardziej chodziło o to że kiedy wysyłamy życzenia w tonie religijnym do kogoś, to musimy mieć pewność że odbiorca obchodzi takowe święta w taki sam sposób jak ich nadawca.

Może się mylę ale ja uwagę Danusi tak zrozumiałam.


Dokładnie to miałam na myśli.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:05, 29 gru 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Hana75 napisał(a)
Szkoda, że nasza kochana Szefowa nie wysłała nam np. 20 grudnia takiej "przypominajki" np. na pocztę (tak jak teraz).
Gdy znalazłam chwilkę wolnego czasu w Świątecznym "biegu" i zajrzałam na forum, okazało się, że dostałam kilka miłych życzeń (dziękuję) i odpisałam na nie.
Wysyłając kartki pocztowe lub SMSy, większość wysyła to samo, taktując samo wysłanie jako dowód pamięci. Zatem nie obrażałam się, gdy dostałam takie same życzenia jak inni. Mało tego, sama zrobiłam fotkę mojego stroiku i wpisałam życzenia, które wysłałam do paru osób.
W pewnej chwili połapałam się, że chciałabym ich więcej wysłać ale brak mi czasu...
Jednak, że może to i rozsądne, by nie zaśmiecać prywatnych wątków "ogródkowych" i nie traktować ich jak zwykłej skrzynki na listy...
Obiecuję, że się do prośby Danusi zastosuję.
Pozdrawiam
Hania


Szefowa założyła w odpowiednim czasie stosowny wątek, nowy i powiadomienie o nim każdy raczej ma
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
08:07, 29 gru 2015
Gardenarium napisał(a)


Szefowa założyła w odpowiednim czasie stosowny wątek, nowy i powiadomienie o nim każdy raczej ma


tak w powiadomieniach się wyświetlił ...więc ten pkt programu był załatwiony!
Gardenarium 08:10, 29 gru 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Zbliża się Nowy Rok, mam uprzejmą prośbę o wklejenie życzeń wyłącznie:

jak kto woli, albo

- jeden raz w swoim wątku albo
- drugi raz w wątku ogólnym,


a nie mnożenie ich ponad wszelką miarę wszędzie, gdzie lubimy kogoś, albo ":jak leci" po kolei.

Przypominam: jeśli kogoś szczególnie lubimy - mamy inne narzędzie - prywatną wiadomość, albo być może telefon do danej osoby jeśli znamy ją prywatnie.

I nie jest to wyłącznie moja prośba a prośba wielu osób, które co roku uciekają z Ogrodowiska właśnie z tego powodu, albo są zniechęcone ciągnącymi się stronami z jednakowymi, przeklejanymi życzeniami.

To nie jest wyłącznie moja prośba, ani zakaz, ja niczego zakazywać nie lubię. Co roku to samo - otrzymuję takie wiadomości od Forumowiczów.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kuba 08:15, 29 gru 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Zgadzam się z pomysłem wklejania życzeń w wątku do tego przeznaczonym.
Ale odnośnie ingerowania we wpisy poprzez usuwanie postów albo zakaz gratulacji setkowych czy robienia nieogrodowych wpisów już mam wątpliwości. Mnie już spotkało w przeszłości usunięcie posta i nie odebrałam wtedy tego miło, krótko mówiąc było to przykre, poczułam się zlekceważona. Poza tym teraz, w zimie, właśnie dzięki tematom niegrodowym wątki żyją, są charakterystyczne, mówią coś więcej o autorze. Wróci wiosna wrócą tematy ogrodnicze w naturalny sposób.
Merytorycznych porad oczekuję w wątkach tematycznych ale na naszych ogrodach chciałabym się po prostu spotkać z przyjaciółmi, pogadać o naszych ogrodach ale nie na sztywno, oficjalnie, tylko na luzie, oczywiście w granicy dobrego smaku.
Niestety trochę mi się przypomniały czasy cenzury...
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
leon60 08:22, 29 gru 2015


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Zgadzam się, ze wszystkim co napisała Danusia
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Gardenarium 08:56, 29 gru 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Kuba napisał(a)
Zgadzam się z pomysłem wklejania życzeń w wątku do tego przeznaczonym.
Ale odnośnie ingerowania we wpisy poprzez usuwanie postów albo zakaz gratulacji setkowych czy robienia nieogrodowych wpisów już mam wątpliwości. Mnie już spotkało w przeszłości usunięcie posta i nie odebrałam wtedy tego miło, krótko mówiąc było to przykre, poczułam się zlekceważona. Poza tym teraz, w zimie, właśnie dzięki tematom niegrodowym wątki żyją, są charakterystyczne, mówią coś więcej o autorze. Wróci wiosna wrócą tematy ogrodnicze w naturalny sposób.
Merytorycznych porad oczekuję w wątkach tematycznych ale na naszych ogrodach chciałabym się po prostu spotkać z przyjaciółmi, pogadać o naszych ogrodach ale nie na sztywno, oficjalnie, tylko na luzie, oczywiście w granicy dobrego smaku.
Niestety trochę mi się przypomniały czasy cenzury...


Czasy cenzury powiadasz....

a co na to ma regulamin, który akceptujesz przy rejestracji? I to nie jest nic nowego przecież.

5. Należy wypowiadać się zawsze na temat wątku oraz umieszczać nowe wątki w odpowiednich działach forum.

To forum ogrodowe, a nie portal plotkarski czy randkowy. Wizja ogrodowa już w tej chwili bardzo się rozmywa. Nie musi być sztywno, ale kochani, bez przesady. Kilka stron zasiadania wszystkich na kawę i ciasteczko u kogoś to chyba już przesada.

Mnie za bardzo to nie przeszkadza, jak widać bo nikomu nic nie napisałam nigdy, ale w okresie świąt muszę. Nie daję już rady.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kasya 09:07, 29 gru 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41552
Ja w tym roku wstawilam zyczenia w watku zyczeniowym dla wszystkich oraz drugi raz w moim watku dla "moich gosci"
Dlatego wlasnie ze powielanie setek zyczen w kazdym z watkow bardzo utrudnia pozniejsze przegladanie i szukanie informacji, lepiej by bylo umieszczac zyczenia w watku do tego przeznaczonym

Mam nadzieje ze nikt komu nie wpisalam w tym roku zyczen w watku nie pomyslal ze go nie lubie
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kuba 09:44, 29 gru 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Ale ja się z punktem 5 zgadzam i go przestrzegam, chociaż chyba jednak interpretuję go swobodniej, wg mnie planowane poprawki tę swobodę ograniczą.

Poprosiłaś o komentarze w tej sprawie, więc się wypowiedziałam, regulamin natomiast ustanawiasz Ty, rozumiem reguły funkcjonowania forum.

____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
AlKa 10:13, 29 gru 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 2416
Gardenarium napisał(a)


Czasy cenzury powiadasz....

a co na to ma regulamin, który akceptujesz przy rejestracji? I to nie jest nic nowego przecież.

5. Należy wypowiadać się zawsze na temat wątku oraz umieszczać nowe wątki w odpowiednich działach forum.

To forum ogrodowe, a nie portal plotkarski czy randkowy. Wizja ogrodowa już w tej chwili bardzo się rozmywa. Nie musi być sztywno, ale kochani, bez przesady. Kilka stron zasiadania wszystkich na kawę i ciasteczko u kogoś to chyba już przesada.

Mnie za bardzo to nie przeszkadza, jak widać bo nikomu nic nie napisałam nigdy, ale w okresie świąt muszę. Nie daję już rady.



To zasiadanie na kawki, czy ciasteczka, czy pogaduchy wynika moim zdaniem z tego, że O. łączy ludzi z tymi samymi zainteresowaniami. Teraz kiedy wiadomo, że z racji pory roku w ogrodach niewiele się dzieje ludzie mający ochotę spotkać się wirtualnie i utrzymywać kontakt rozmawiają na inne tematy. Inaczej O. działałoby w okresie od wiosny do jesieni a zimą nie byłoby wpisów. Ja sama nie mam w okolicy osób które dbają o swoje ogrody, ba nawet uważają, że to strata pieniędzy, czy dziwactwo jakieś. Nie mam od kogo się uczyć, czy czerpać rady.
Dobrze mi z Wami i sama czasem piszę coś nie na temat.

Co do życzeń fakt nie da rady do wszystkich wysłać. Nawet sama się zastanawiałam śledząc wpisy jednej osoby ile jej to czasu zajęło i tak chyba ze 3 godz kopiuj wklej. Więc jeden wątek z życzeniami jak najbardziej wskazany.
____________________
pora na zmiany
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies