Gdzie jesteś » Forum » Ważne informacje dla wszystkich » Składanie życzeń świątecznych

Pokaż wątki Pokaż posty

Składanie życzeń świątecznych

Luki 22:45, 29 gru 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Dla przypomnienia tym, którzy nieuważnie czytają, fragment postu Danusi z czwartej strony.
Gardenarium napisał(a)

Proponuję jak co roku:

- nie wklejać życzeń w pojedynczych wątkach
- wklejać życzenia w dziale "Rozmowy", gdzie z okazji każdych życzeń tworzę specjalny wątek. Wklejamy życzenia tam tylko raz Wątek jest przyklejony na górze, nietrudno go znaleźć.
http://www.ogrodowisko.pl/forum/30-pogaduszki

- osoby, które chcemy osobiście uhonorować specjalnym życzeniem - wysyłamy im na prywatną wiadomość
- wysilmy się nieco dobierając zdjęcie, aby było przynajmniej ładne i na temat.
- wkleić do regulaminu zakaz wklejania życzeń na wątkach ogrodowych. Na pw można wysyłać ile tylko dusza zapragnie
(...)
Sprawa setek na wątkach:

- wprowadzić zakaz składania życzeń z okazji setki

Zalety tego działania

- czytelność forum
- oszczędność czasu, przecież wklejenie 500 życzeń kosztuje niemało czasu. Ja nie jestem w stanie nadążyć nad wklejaniem.
- przyjemny odbiór forum w okresie świąt
- oszczędność miejsca na serwerze
- brak "pustych" postów

____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Hana75 22:59, 29 gru 2015


Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 618
Luki napisał(a)
Dla przypomnienia tym, którzy nieuważnie czytają, fragment postu Danusi z czwartej strony.

Luki, od wczoraj, to już wszyscy zainteresowani na pewno do Danusi postu dotarli i swą niewiedzę "uzupełnili".
Ty już na tym Forum trzecie Święta BN "obchodzisz", mniej dla nowych więcej wyrozumiałości.
Ja, na pewno w tej kwestii, więcej regulaminu nie złamię
____________________
Hania - Skrawek raju na ziemi... działka na stepie
lindsay80 12:06, 30 gru 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Popieram propozycje w kwestii życzeń świątecznych i kolejnych setek - powiadomienia z tym związane strasznie zaśmiecają forum, tak samo zresztą jak wpisy typu "dzień dobry", "hop hop", "gdzie znikłaś", "czemu nie zaglądasz" czy tym podobne, wiem, że są one znakiem sympatii dla jakichś osób, ale produkuje się przez to dziesiątki niemerytorycznych stron, a przecież możnaby swoją troskę o jakąś osobę czy miłe powitanie dnia napisać w prywatnej wiadomości.
Ale te luźne dyskusje niech zostaną, one też nadają charakter temu forum!
____________________
Tu ma być ogród :)
Madzenka 13:27, 30 gru 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Popieram wprowadzanie zakazu (jak to brzmi!) składania życzeń z wielu różnych okazji w wątkach. Są to bardzo miłe przejawy sympatii ale niemal dezorganizują nasze życie forumowe. Popieram pomysł złożenia ogólnych życzeń w swoim wątku i w specjalnie do tego przeznaczonym
Życzenia z okazji setek też chyba już nas męczą, aczkolwiek postuluję pozostawienia zwyczaju składania życzeń z okazji "pierwszego tysiączka"- to taka swoista nobilitacja - chrzest ogrodniczy nowych forumowiczów. Chyba każdy kto przekroczył pierwszy tysiąc, pamięta jaką sprawia przyjemność otrzymanie życzeń od osób, które wspólnie zapisały te 1000 stron.
Co do dyskusji "klubokawiarni" chyba to forum nie miałoby takiego klimatu i nie zbudowało by tyle realnych więzi międzyludzkich. Zawsze właściciel każdego wątku może uciąć dyskusję, jeśli zmierza w niewłaściwym kierunku, a jeśli się to właścicielowi nie uda, to może prosić o pomoc administratora. I przestrzegam jedno zdanie raz napisane na forum pozostaje na wieki widoczne również dla postronnych....

Może dla większego uporządkowania forum warto byłoby wprowadzić opcję kliknięcia "lubię" i "pozdrawiam" aby wyrazić nasze uznanie dla określonych miejsc w ogrodzie, dekoracji i aby nie kumulować wpisów "macham" gdy nie za bardzo mamy co w danym momencie napisać, lub wiemy ze właściciel wątku bryka się z problemami. lubimy się na tym forum i danie sygnału "pozdrawiam" gdy osoby nie ma dłużej jest miłym sygnałem, że jesteśmy z tą osobą, wspieramy, machamy, pozdrawiamy, czekamy z popcornem i colą

Co do bycia na bieżąco z komunikatami - wizytę na Ogrodowisku zaczynam każdego dnia od odwiedzenia wątku Szefowej i dzięki temu nie umykają mi ważne informacje z życia forum
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Elfik 18:06, 30 gru 2015


Dołączył: 06 lis 2011
Posty: 2057
Danusiu – ostatnio rzadko bywam, ale przecież bywam!, więc znowu trafiam na koniec znalezionego wątku, ale wypowiem się w kwestii Twojego apelu, ponieważ prosisz o takie wypowiedzi.

Kiedy po raz pierwszy padł Danusi apel o składaniu życzeń świątecznych RAZ – i to w jednym wspólnym wątku – odetchnęłam z ulgą. Nie rozliczam nikogo z czasu spędzanego przy komputerze, ale ja osobiście zyskałam go bardzo, bardzo! dużo! No i odpadł ten niemiły niepokój, czy aby nie pominęłam kogoś z przyjaciół, i tych bliskich, i tych dalszych...
Ale tegoroczny apel Danusi określony jako kolejna „propozycja” – uważam, że powinien być przez Admina wprowadzony do Regulaminu Forum, ponieważ Danusię, wiadomo!, wszyscy kochają, ale nie wszyscy, niestety, słuchają. Wczytajcie się, proszę, w ten apel Danusi i nie odbierajcie go jako jakieś nakazy, zakazy, czy rygory. Przecież daje nam do zrozumienia, że jest przepracowana i przemęczona – czym? – ano właśnie choćby takimi właśnie przepychankami, że jeden coś chce tak, a inny, że siak... Piszę wyraźnie: „daje nam do zrozumienia”... – bo jest zbyt dumna, aby publicznie się skarżyć, że nieraz doznaje wielu niezasłużonych przykrości od ... Kto Jej dokuczył, ten wie.
Mimo Jej dotychczasowych apeli i logicznej argumentacji, dlaczego nie powinniśmy niepotrzebnie rozpychać wątków, zamiast pełnego zrozumienia i akceptacji – ku mojemu zdumieniu, mignęło mi gdzieś nawet słowo „cenzura”. Nikt już nie będzie polemizował, jeśli odpowiedni zapis znajdzie się w Regulaminie.
Wątki puchną, a przecież nie wszystkie „pogaduchy” muszą odbywać się na forum, nieraz na wątkach ciągną się przez parę stron i są czytelne tylko dla osób bardziej zaprzyjaźnionych i znających się osobiście. Wiele zapytań i uzgodnień można przecież załatwiać przez PW, nie na wątku. Natomiast nie doczytałam się nigdzie, aby nie wolno było żartować, dowcipkować i w każdy dowolny sposób okazywać sobie sympatię, niekoniecznie gratulując nabijania stronek wątku. A co do życzeń (z jakiejkolwiek okazji) – jeżeli już koniecznie chce się kogoś specjalnie uhonorować, to dlaczego takie życzenia muszą być na wątku? Czyżby na PW miałyby być „mniej ważne” od tych składanych na wątku?

Co do treści religijnych zawartych w życzeniach... Otóż otrzymałam ostatnio maila z życzeniami świątecznymi od Moderatorów Forum Ogrodniczego o treści:
„Wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia, Dobra, Miłości i Pokoju serc z najbliższymi. Wszystkiego co najlepsze w tym cudownym czasie.”
W załączniku śliczny obrazek z szopką betlejemską, również ze stosownymi, pięknymi, religijnymi życzeniami.
W dopisku PS:
„Jeśli nie obchodzicie Państwo tych Świąt to przepraszamy za post i proszę przyjmijcie życzenia wszelkiego Dobra i wspaniałego roku 2016, w zdrowiu i pomyślności jakby bez okazji. Niestety, nie jest możliwe rozpoznanie przez nas, kto sobie nie życzy życzeń Bożonarodzeniowych, więc z góry przepraszamy jeśli uraziliśmy czyjeś uczucia. Życzenia wysyłane są zawsze do wszystkich Forumowiczów”

Nadmienię, że na w/w Forum znalazłam się będąc kiedyś w jakiej-ś tam potrzebie ogrodowej, ale zupełnie się nie udzielam, a mimo to co roku otrzymuję życzenia. Uważam, że są miłe, piękne, a przede wszystkim taktowne. Więc jeśli nie znamy poglądów odbiorcy – najbezpieczniej jest pisać życzenia neutralne.

Danusiu – mam nadzieję, że w Nowym Roku nie będziemy Ci już przysparzać więcej kłopotów i zmartwień, będziemy już grzeczni na tym Twoim Zielonym Podwórku...
Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłam
Pozdrawiam Wszystkich serdecznie
____________________
Ela - Puste pole z wysepką kwiatową
Peppermint 14:46, 31 gru 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 417
Mój głos w sprawie: Trzymajmy się wątków tematycznych. Około tydzień przed świętami Danusia w swoim wątku - tam przecież każdy z nas zagląda - zamieściła informację o nowym wątku z życzeniami, dołączyła także link do niego. Pozdrawiam
____________________
Agnieszka Ogród pod czarnymi orzechami
Milka 15:22, 31 gru 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Nie mam za duzo czasu aby sie rozpisywac, ale jak po raz pierwszy Danusia zaproponowala jeden watek z zyczeniami, przyjelam to z ulga i od tamtego czasu trzymam sie tego, jest to lepsze dla nas wszystkich.

Kochani zycze wspanialego Sylwestra i szczesliwego Nowego Roku 2016, niech sie nam darzy
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Gardenarium 16:41, 31 gru 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Irenko, tutaj wklej

http://www.ogrodowisko.pl/watek/6353-zyczenia-na-boze-narodzenie-i-nowy-rok-2015-2016?page=8
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zawitka 09:43, 01 sty 2016


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14033
Danusiu -- popieram taki wątek z zyczeniami bo faktycznie w wątku ogrodowym sporo stron zajmują Pozdrawiam
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
waldek727 11:21, 02 sty 2016


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Gardenarium napisał(a)

...a co na to ma regulamin, który akceptujesz przy rejestracji? I to nie jest nic nowego przecież.
5. Należy wypowiadać się zawsze na temat wątku oraz umieszczać nowe wątki w odpowiednich działach forum.
To forum ogrodowe, a nie portal plotkarski czy randkowy. Wizja ogrodowa już w tej chwili bardzo się rozmywa. Nie musi być sztywno, ale kochani, bez przesady.

Zostałem poprzez link skierowany do tego wątku, jak również poproszony przez Danusię o ewentualne zamieszczenie własnego komentarza. Ponieważ jestem aktywnym użytkownikiem tego forum chciałbym się podzielić z innymi własną myślą:

Rolą portali społecznościowych jest jak sama nazwa wskazuje nawiązywanie więzi społecznych. Adresowane one są do pewnej określonej grupy społecznej i służą do komunikacji w sieci.
Czy można komunikować się z drugą osobą, lub z grupą osób i nawiązywać nowe więzi ograniczając się jedynie tylko do autoprezentacji własnego ogrodu? Ja uważam, że nie.

W/g mnie wątek ,,Nasze ogrody" powinien zawierać profile kształtowane wedle naszych własnych upodobań, i nie powinny one być ograniczane niczym poza regulaminem oraz nielicznymi wewnętrznymi ustaleniami (życzenia okolicznościowe, gratulacje na 100, 200, 300...stronie).
Profil osoby zarejestrowanej z nadanym tytułem wątku z założenia nie powinien stanowić dla pozostałych użytkowników forum jedynie poradnika ogrodniczego.
Nie powinniśmy dążyć do zaszufladkowania się w sztywnych ramach samych tematów ogrodniczych ponieważ nie jesteśmy profesjonalistami, a jedynie amatorami pasjonującymi się ogrodami i ogrodnictwem. Sądzę, że lepiej jest iść z duchem czasu i rozwijać forum w różnych kierunkach, niż oglądać później plecy innych.

W profilach osobistych które budujemy i świadomie przekazujemy w nich własną wirtualną tożsamość, nikogo nie może, i nie powinna razić ani bulwersować prezentacja czyichś fotografii, zdjęć rodzinnych, zdjęć domu i ogrodu, relacji z podróży czy imprez okolicznościowych, jak i też prezentacja własnych upodobań, zainteresowań oraz innych pasji.
Nie powinna też być negatywnie postrzegana możliwość przedstawiania swoich luźnych spostrzeżeń, zasiadania z kimś przy wspólnej kawie czy lampce wina, wprowadzania dobrego humoru i luźniejszego klimatu, czy nawet tzw ,,randkowania". To wszystko powinno podlegać naszej ocenie i leżeć w naszej gestii.
Owszem, powinniśmy pogłębiać swoją wiedzę w profilach innych użytkowników, ale najlepiej robić to w miłym i sympatycznym towarzystwie.

Na koniec jeszcze jedna rzecz której powinniśmy się wystrzegać. Coś, co może prowadzić nas w przyszłości do niepotrzebnych podziałów czy konfliktów.
Jeżeli na forum wprowadzane są przez Administrację nowe zasady komunikacji, zmianie ulegnie treść regulaminu lub wprowadzane będą jakieś wewnętrzne postanowienia, to bardzo bym prosił o to, aby taka informacja dotarła do wszystkich użytkowników forum.
Już daje się zauważyć, że wąska grupa zainteresowanych tematem osób realizuje postanowienia Danusi podczas, gdy większość użytkowników forum w dalszym ciągu nieświadomie zamieszcza posty o przeróżnych treściach, nie wspominając już o tym, iż życzenia noworoczne dalej są powielane w wątkach ogrodowych.
Pozdrawiam
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies