Gdzie jesteś » Forum » Ważne informacje dla wszystkich » Składanie życzeń świątecznych

Pokaż wątki Pokaż posty

Składanie życzeń świątecznych

Gardenarium 12:54, 02 sty 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zgadzam się Waldku z tym zdaniem:

"W/g mnie wątek ,,Nasze ogrody" powinien zawierać profile kształtowane wedle naszych własnych upodobań i nie powinny one być ograniczane niczym poza regulaminem oraz nielicznymi wewnętrznymi ustaleniami (życzenia okolicznościowe, gratulacje na 100, 200, 300...stronie)."

i nie ingeruję w to, popieram, zawsze o tym mówię, każdy niech prowadzi tak jak chce, ale oczywiście bez przesady. Wklejanie setnego czy kojenego jeżyka czy takich samych choinek staje się nudne i traci na ważności, niszczy rangę Świąt. Tak samo pogaduszki. Komentarze nie powinny nikogo wprowadzać w stan "skrępowania". Randki i "zaloty", podteksty "erotyczne" załatwiajmy poza forumTo moje zdanie. Dla jednych jest to do przyjęcia i miłe, dla innych nie. Mam takie sygnały.

Osobie może wydawać się, że one są mile odbierane, ale niekoniecznie tak jest bo wprost nikt nie napisze, a napisze np. do mnie z zapytaniem, kto to jest i o co chodzi?

Nie oglądamy się na innych, życzliwość i otwartość, na początku moja (, potem moim wzorem innych forumowiczów sprawiła, że portal jest nadal inny niż pozostałe ogrodowe Pokazaliśmy, że można. I nie jest to nic nowego, nie odstępujemy od tego, jednak zaczynamy zbyt odbiegać w stronę że tak powiem społecznościowo-plotkarską niestety

Nadal moim marzeniem jest tematyka ogrodowa. Z dodatkami, ale nadmieniam: bez przesady, umiar i przemyślenia są wskazane.

To portal owszem społecznościowy ale specjalistyczny. Nadal ogrodowy nie ogólny. Społecznościowy to dla mnie jest FB i inne takie wielkie społeczności. A my jesteśmy "ogrodową rodziną"..wiele osób dzięki Ogrodowisku poznało się osobiście i nadal spotyka prywatnie. To dla mnie zaszczyt, że mogłam dzięki portalowi to zapoczątkować i umożliwić.

Przypominam, że to ja zapoczątkowałam otwartość corocznym Świętem Róż, odwiedzaniem różnych ogrodów, otwieraniem się na ogrodowe znajomości, które teraz chlubnie zapisały się w życiu różnych osób, bo zawiązywały i zawiązują się nawet przyjaźnie.

Nie ograniczamy się jedynie do autoprezentacji swojego ogrodu, niektórzy wręcz tej autoprezentacji zaprzestali w stronę "luźnych gadek", ja w to nie ingeruję przecież.

Jako twórczyni tego miejsca miałam jednak pewną wizję. Sporo merytorycznej treści, piękne ogrody Polski, gdzie mogę swoim wkładem i przykładem a także innych osób wpływać na ich upiększanie, dobrą pielęgnację. Serdeczność przede wszystkim. Ta wizja coraz bardziej się rozmywa przewagą niemerytorycznych wypowiedzi na każdy temat.


Po prostu proszę o rachunek sumienia i sprawienie, aby jednak była ta przewaga "ogrodowa".

Sprawa wiadomości do każdego: złożyłam taki wniosek do admina aby mi to stworzył, do tej pory tego nie mieliśmy, a jest mi to bardzo potrzebne. Niestety, sami obsługujemy forum i ból dla mnie, że nie ma komu tego niestety zrobić. No jest komu..tylko nie ma czasu. To nie moja wina, ja bym chciała, ale sama nie umiem tego zrobić.


Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów noworocznie




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 12:58, 02 sty 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeszcze dodam odnośnie prezentacji zdjęć dzieci, czasem prawie "na golasa". Dom pomijam, to nie moja sprawa, ale dzieci owszem. Dzieci to sprawa najważniejsza.


Zastanówmy się zatem, czy nie robimy krzywdy najbliższym osobom i sobie, zamieszczając beztrosko ich wizerunek w internecie. W dobie przeróżnych dewiacji, lepiej, żeby takie zdjęcia się w internecie nie znalazły.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Iwk4 13:07, 02 sty 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Przeczytałam Danusiu twoje wnioski, wiele słusznych racji tutaj się znalazło.
Póki co, zanim nie będzie możliwości wysłania do wszystkich wiadomości, pozostaje nam "pocztą pantoflową", gdy zauważymy nieprawidłowości w wątkach poprosić danego użytkownika o zapoznanie się z zasadami, o których tu piszesz. Raczej się nie zdarza, aby użytkownicy tworzyli zamknięty krąg, każdy czyta wiele wątków i na odpowiedni wpis trafi wcześniej, czy później. Pozdrawiam
____________________
Ogródek Iwony II
Gardenarium 13:10, 02 sty 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Proszę zatem o informowanie o życzeniach w wątku ogólnym. dziękuję
Zakazu żadnego nie wprowadziliśmy, to tylko propozycja, którą powtarzam co roku.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AgataBC 21:20, 17 sty 2016


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Gardenarium napisał(a)
Ponieważ sprawa składania życzeń wraca, chciałabym, aby wypowiedzieli się jeszcze forumowicze na ten temat.



Kilka razy pisałam w swoim wątku, że nie obchodzę świąt i czasem mam wrażenie, że nikt tego nie czyta tylko z automatu kopiowane są życzenia. Z jednej strony rozumiem bo tak funkcjonuje dziś ten chory świat a my w tych trybach możemy się pogubić. Wątki często przeglądane są na szybko -tylko zdjęcia. Potem po kilka razy muszę odpisywać to samo.
Nie bądźmy jak dzieci, które ledwo po powrocie ze szkoły siedzą z głową w telefonach, laptopach, tabletach etc. i przez resztę dnia zamienią w "realu" parę zdań. I ta niecierpliwość- wszystkiego dużo i szybko i przegląda się obrazy a na czytanie nie ma już czasu bo trzeba jeszcze zajrzeć "tam i tu". A jak kogoś nie ma dwa dni to już martwienie i zgadywanie: "gdzie?", "co się dzieje?". Jakby świat poza forum nie istniał.. Jeszcze trochę a socjolodzy będą czytać te wątki i analizować te zachowania.
Taki niekonfliktowy liczny kontakt społeczny nierozważnych może uzależniać, działa jak ucieczka od codzienności. Jest zima więc można przystopować, pobyć z bliskimi. Porozmawiać w realu. Większość z nas ma ludzi w domach, którym być może poświęcamy czasu mniej niż na te pogaduchy tu w wątkach.
Mój wątek idzie bardzo powoli bo staram się poruszać tematy ogrodowe, kilka osób napisze gdy wstawię jakieś zdjęcia czy opiszę co robię w ogrodzie itp. a potem cisza do następnych zdjęć, i nie będę sztucznego tłoku robić, i nabijać stron; u innych choć bywam na bieżąco, podobnie wypowiadam się gdy naprawdę mam coś do powiedzenia. Oczywiście forum to wartościowi ludzie ale wszystko ma swoje miejsce i czas.
Dołączyłam do forum ze względów ogrodowych. To co napisałam, łączy się ze wszystkim co pisaliście przez ostatnich kilka stron, również z życzeniami na wielokrotności setek stron itd., wnikliwi zrozumieją.
Rozumiem Danusię doskonale, trzeba dużo rozwagi i rozsądku. Oby to forum nie zatraciło swojej formy.



____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
waldek727 19:09, 18 sty 2016


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Agcia napisał(a)

Wątki często przeglądane są na szybko -tylko zdjęcia. Potem po kilka razy muszę odpisywać to samo.

To ja się przyznam, że przez te lata które jestem na forum przeczytałem (nie przejrzałem) prawie wszystkie wątki ogrodowe. Często i dzisiaj powracam do ogrodów na czterdziestej czy pięćdziesiątej stronie.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
AgataBC 19:30, 18 sty 2016


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Wiem Waldku, jest tu kilka takich osób ja wolę mniej wątków poznać i lepiej zapamiętać, bo przy większej ilości już nie ogarniam i zapominam..
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
ogrodnikmariusz 13:10, 06 gru 2017

Dołączył: 06 gru 2017
Posty: 1
Moi drodzy, powoli zbliża się czas Świąt, a co za tym idzie - życzeń! Wszyscy gotowi? ^^



Figaro 13:16, 22 gru 2017


Dołączył: 15 kwi 2017
Posty: 452
Wesolych Swiat i dobrego skoku do Nowego Roku wszystkim Ogrodowiczkom zycze.
hanka_andrus 14:52, 22 gru 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Dla wszystkich ogrodniczek i ogrodników dużo zdrowia i pokory wobec przyrody i losu.
Pogodnych Świąt i oby Noworoczne postanowienia udało się zrealizować w 100%%.
Tego Wam i sobie życzę.

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies