Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Janiny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Janiny

bogumila 09:44, 24 lut 2014


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Podglądam Twoje już wiosenne rabatki...ładnie się zielenią.Pozdrawiam słonecznie ale chłodno.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
janina_zawada 11:01, 26 lut 2014


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 465
Bogusiu u mnie pochmurnie i chłodno . Wczoraj trochę popracowałam w ogrodzie ale wiatr mocno wiał i wróciliśmy z wnusiem do domu ..



Jak widać wnusio przy wodzie , dobrze że się nie pośliznął bo wpadł by do wody i zięć miałby pretensję do mnie że nie potrzebnie nalegałam na ten zbiornik ..






krokusy już zaczynają kwitnąć ..





nawet biały bratek pokazał pierwszy kwiat ..





bazie i leszczyna tez już kwitną



lawenda ładnie się trzyma , przytnę ja w marcu bo teraz są jeszcze mroźne noce widać już nowe igiełki . ..







wreszcie pokazały się i moje ranniki ..

____________________
Ogród Janiny Zapraszam
GorAna 11:24, 26 lut 2014


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Widzę Janinko, że i u Ciebie wiosna się obudziła
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
janina_zawada 08:35, 27 lut 2014


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 465
Wiosna i do mnie wreszcie doszła ale rano są jeszcze spore przymrozki więc w ogrodzie mało co robię bo boję się jeszcze odkrywać kwiaty .. Pomału tylko przycinam suche badyle .. Po zimie wcale nie mam siły ,tak się człowiek odzwyczaił od gimnastyki ogrodowej że trochę popracuje w ogrodzie i ledwie do domu wchodzi , ale za kopanie jeszcze się nie biorę bo ziemia za mokra ..



Kalina o zielonych liściach ładnie przetrwała.




derenia widać z daleka ..





goździki tez ładnie przetrwały



jasnota ładnie się płoży na rabacie ..





nawet się pokazały pączki na ligustrze i hortensji pnącej ..

Wiosna pomału wkracza w nasze ogrody ..

____________________
Ogród Janiny Zapraszam
bogumila 08:44, 27 lut 2014


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Wiosna zagościła u Ciebie na dobre...ranniki...wypatruję u siebie i nic...lubię te słoneczka.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
boguslawa_ma... 16:23, 27 lut 2014


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Ładnie ci zaczyna wszystko kwitnąć ,u mnie słonecznie było trochę poplewiłam bo chwasty rosną
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
janina_zawada 21:30, 01 mar 2014


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 465
U mnie tez chwasty rosną ale na razie ich nie ruszam bo są trochę okryciem przed nocnymi przymrozkami .. Nawet badyli suchych po goździkach nie ruszam bo pod nimi ładnie rosną siewki ..



dostałam nasionka posiałam i zapomniałam co ..



smagliczka już ma pąki



srebrna firletka koło tawułki






dwie miecznice , niebieska ma suche liście przez zimę a biała ma zielone ..



żywopłot ze świerków



coraz ładniej kwitną prymulki .



posłonki tez ładnie przetrwały zimę ..



zielony rozchodnik po zimie jest trochę czerwony



krokusy coraz ładniej wyglądają



a to robota mojego pieska .. Trochę szkody mi robi tym kopaniem ,nawet okładanie kwiatów kamieniami nie pomaga i wszystko co podkopie przenoszę do nowego ogrodu za siatką ..
____________________
Ogród Janiny Zapraszam
boguslawa_ma... 08:28, 02 mar 2014


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Piesek chyba czuje nornicePozdrawiam
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
zawitka 12:27, 02 mar 2014


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14062
Janinko iryski zakwitną jak nie wsadziłaś za głęboko ---kłacza powinny być prawie na wierzchu ale to pewnie znasz.Pozdrawiam niedzielnie
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
janina_zawada 12:45, 02 mar 2014


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 465
Bogusiu prędzej mysz albo kreta bo nornic na szczęście nie mam . Jest jeszcze młody więc wszystko kopie a nawet karcenie go uważa za zabawę . Na noc jest wypuszczany ze swego kojca i wtedy grasuje mi po ogrodzie .. Myślę że ze dwa lata na podwórku mało mi będzie kwiatów rosło , tylko posieję jednoroczne ich nie szkoda jak wykopie .. Mam jeszcze do przesadzeni a hortensje dwie , perowską i białą guarę ,. Może ich na razie oszczędzi dopóki nie zrobi się cieplej ..
Zawitko posadziłam ich płyciutko ale po jednym kłączu na drugi rok na pewno ładnie zakwitną ale i w tym chciałabym zobaczyć nie które kwiaty ,przeważnie te z wymiany i niskie które dostałam od znajomego ..
____________________
Ogród Janiny Zapraszam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies