Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działeczka koło Muzeum

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka koło Muzeum

BASIA8 08:07, 06 kwi 2013


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
madzielena napisał(a)


Także mnie to cieszy, że jest nas więcej. Rozreklamuję forum między koleżankami, może się któraś zdecyduje?

W poszukiwaniu działek byliśmy w wielu miejscach. Ta urzekła nas swą kameralnością - są tu tylko 93 działki co w porównaniu do blisko 400 na Żeromskiego wydaje się małą liczbą. Jest zacisznie i tak jakoś... swojsko

Na Targi i ja chciałam się wybrać ale w niedzielę. Nie wiem tylko czy mój plan wypali. Nie byłam na tych targach wcześniej, warto?




Cześć Madziu.
Ja byłam kilka razy na targach, i muszę przyznać że byłam zawsze zadowolona - jak będzie dziś to się okaże. Nie byłam nigdy przy takiej pogodzie jak jest teraz. Zawsze było słonecznie, na tyle ciepło że bardzo dużo wystawców z roślinkami,cebulkami, altankami, donicami wystawiało się przed budynkiem. W tym roku aura nie sprzyja wystawcą i kupującym.
Wieczorkiem po przyjeździe postaram się napisać jak było. Będę miała porównanie do lat ubiegłych.
Teraz biegnę szybko na śniadanie, bo małżonek mnie pogania.
Pozdrawiam.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
madzielena 12:30, 06 kwi 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Mąż dziś wziął się za burzenie starej chałupki - część z odzyskanego drewna pójdzie na budowę nowego kompostownika bo do tej pory leżał on sobie na pryźmie. Być może ida nam się jeszcze trochę drewna na coś przeznaczyć, chociaż zniszczone bardzo.

Ja natomiast zostałam przez Współmałżonka zaopatrzona w fachową lekturę



Szukam inspiracji i trochę łatwiej wyobrazić sobie przyszłą działkę.
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
BASIA8 20:14, 06 kwi 2013


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Witaj Madziu.
Po powrocie z targów mogę z czystym sumieniem wyrazić swoją opinię. Targi są bardzo ubogie w roślinki. Jest dosłownie kilku wystawców z roślinkami, sporo widziałam cebul lili, mieczy. Gdybyś była zainteresowana remontem mieszkania to jest sporo fajnych stoisk. Mnie najbardziej podobał się sektor turystyczny na którym promują się poszczególne województwa.
Pozdrawiam.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
madzielena 23:56, 06 kwi 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
BASIA8 napisał(a)
Witaj Madziu.
Po powrocie z targów mogę z czystym sumieniem wyrazić swoją opinię. Targi są bardzo ubogie w roślinki. Jest dosłownie kilku wystawców z roślinkami, sporo widziałam cebul lili, mieczy. Gdybyś była zainteresowana remontem mieszkania to jest sporo fajnych stoisk. Mnie najbardziej podobał się sektor turystyczny na którym promują się poszczególne województwa.
Pozdrawiam.


Dzięki za infromację Basiu! W takim razie w tym roku wyjazd sobie podaruję bo skoro roślin mało, a to głównie mnie interesuje, to chyba nie ma sensu.

Na szczęście remont mieszkania mamy już za sobą

Czy masz w Ostrowcu jakieś sprawdzone miejsca na zakup roślinek - znam Medax, Bazę Ogrodniczą na Traugutta i tyle
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
madzielena 00:04, 07 kwi 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Relacja z dnia dzisiejszego: chatki na kurzej łapce już nie ma

Na początku było tak:



A potem tak:




Mamy nawet rasowy wózeczek a'la zbieracz złomu widoczny na fot. nr 2

Ten pan w szarym to teść.
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
barbara_kraj... 00:37, 07 kwi 2013


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
No to 'pierwsze koty za płoty'
Sezon otwarty!
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
BASIA8 11:10, 07 kwi 2013


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
No no, kawał dobrej roboty chłopaki zrobiły. Sezon rozpoczęty. Ja swoje roślinki kupuję w różych miejcach - zwracam uwagę nie tylko na cenę, ale teź na jakość roślinek - uważam że zdrowa roślina będzie o niebo lepiej rosła niź tańsza, większa a schorowana.
Tak jak piszesz odwiedzam Medax, bazę ogrodniczą na Traugutta, czesto kupuję roślinki przy wejściu na targowicę idąc od strony skrzyżowania ul. Denkowskiej i Okólnej - po lewej stronie ma małe centrum ogrodnicze Brat z Siostrą. Ceny mają bardzo fajne. W 2012 roku kupiłam tam duże modrzewie szczepione na pniu za bardzo małe pieniądze ( 49 zł.) Na zdjęciu możesz zobaczyć jak wygladały po posadzeniu.







Ggybyś chciała kupić tuje to jadąc w kierunku na Sienno - po prawej stronie na wysokości Rzeczek 2 lata temu mieli fajne roślinki. Są na targowicy osoby które sprzedają kwiaty, byliny - mają również iglaki.
Ja bardzo lubię szkółkę z okolic Radomia - mają fajne roślinki i ceny.
Pozdrawiam.

____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Ewa4 14:45, 07 kwi 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
Obejrzałam: wózek śliczny, altanka była niczego sobie... same zabytki hihi ale teraz to zrobisz metamorfoze oj będzie się działo lubię podpatrywać jak coś powstaje od początku więc zostaję i obserwuję no i się witam.
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
madzielena 16:17, 07 kwi 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
BASIA8 napisał(a)
No no, kawał dobrej roboty chłopaki zrobiły. Sezon rozpoczęty. Ja swoje roślinki kupuję w różych miejcach - zwracam uwagę nie tylko na cenę, ale teź na jakość roślinek - uważam że zdrowa roślina będzie o niebo lepiej rosła niź tańsza, większa a schorowana.
Tak jak piszesz odwiedzam Medax, bazę ogrodniczą na Traugutta, czesto kupuję roślinki przy wejściu na targowicę idąc od strony skrzyżowania ul. Denkowskiej i Okólnej - po lewej stronie ma małe centrum ogrodnicze Brat z Siostrą. Ceny mają bardzo fajne. W 2012 roku kupiłam tam duże modrzewie szczepione na pniu za bardzo małe pieniądze ( 49 zł.) Na zdjęciu możesz zobaczyć jak wygladały po posadzeniu.







Ggybyś chciała kupić tuje to jadąc w kierunku na Sienno - po prawej stronie na wysokości Rzeczek 2 lata temu mieli fajne roślinki. Są na targowicy osoby które sprzedają kwiaty, byliny - mają również iglaki.
Ja bardzo lubię szkółkę z okolic Radomia - mają fajne roślinki i ceny.
Pozdrawiam.



Oooo Basiu dzięki wielkie! O tym miejscu przy Targu zapomniałam całkowicie, a to właściwie jedyne miejsce do którego bez problemu mogę dotrzeć na piechotę, z dzieciakami. Pozdrawiam!

PS. Modrzewie wyglądają super! Altanka pierwsza klasa - widać, że zdolnego masz męża! A na ścieżce podkłady czy bele drewniane?
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
madzielena 16:20, 07 kwi 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Ewa4 napisał(a)
Obejrzałam: wózek śliczny, altanka była niczego sobie... same zabytki hihi ale teraz to zrobisz metamorfoze oj będzie się działo lubię podpatrywać jak coś powstaje od początku więc zostaję i obserwuję no i się witam.


Witam Ewo w mych skromnych progach! W porównaniu z Twoim terenem moja działka to chustka do nosa hehe

W piątek czeka nas stawianie nowego domku i tenże leciwy wózeczek będzie służył jako środek transportu A potem może coś jeszcze z niego powstanie, kto wie?

Pozdrawiam i zapraszam częściej!
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies