Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działeczka koło Muzeum

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka koło Muzeum

madzielena 20:30, 19 kwi 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Nie wiem też co można by dać im do towarzystwa z przodu - lilie mają ok 1 m, mieczyki (jeśli to one ) też, dziwaczek tak samo. Róg jest północno-zachodni, ale niespecjalnie ciemny.

____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
madzielena 20:33, 19 kwi 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
canis napisał(a)
Ale się pozmieniało od mojej ostatniej wizyty! Nas przekopywanie czeka jutro (aż się boję...) Fajnie, że Ty już masz sporo kopania za sobą. A domek pierwsza klasa, dzieciaczki się pewnie bardzo cieszą


Przekopywanie na szczęście w części która dotąd była najbardziej zarośnięta na ukończeniu. Jednak pozostaje drugie tyle warzywnika no i to, co obecnie jest poletkiem poziomkowo - truskawkowym. Ale to na szczęście mąż. Ja jestem od grabi A przekopujecie ręcznie czy jakąś maszynerią?
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
barbara_kraj... 22:55, 19 kwi 2013


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Magda, zlituj się, rób większe zbliżenia, bo rośliny rozpoznać trudno.
Wydaje mi się, że ta kępa to liliowce, prawdopodobnie dosadziłaś irysy. Mieczyki mają bulwki, teraz się je sadzi a liście pokażą się dopiero w końcu maja. Więc mieczyków tam nie masz.
Nie mam pojęcia co rośnie w rogu, muszę widzieć liście.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
madzielena 23:31, 19 kwi 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
barbara_krajewska napisał(a)
Magda, zlituj się, rób większe zbliżenia, bo rośliny rozpoznać trudno.


Dzięki Basiu za próby rozpoznania. Zdjęcia zrobię następnym razem - niestety miałam bardzo mało światłą i aparat tylko w telefonie

barbara_krajewska napisał(a)
Wydaje mi się, że ta kępa to liliowce, prawdopodobnie dosadziłaś irysy. Mieczyki mają bulwki, teraz się je sadzi a liście pokażą się dopiero w końcu maja. Więc mieczyków tam nie masz.
Nie mam pojęcia co rośnie w rogu, muszę widzieć liście.


Niestety liści to jeszcze nie ma a to suche także sfotografuję. Od wideł i grabi ręce mam sztywne i ciężko mi pisać.

pozdrawiam serdecznie!
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
Debra 10:56, 21 kwi 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Czekamy na więcej zdjęć.

Wszyscy rąk nie czują, taki czas ogrodowy, jeśli Cię to pocieszy ))
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
madzielena 16:56, 21 kwi 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Witajcie ponownie,

dziś udało mi się wyskoczyć dosłownie na godzinkę na działkę. Sama już nie wiem za co się brać - tyle roboty a czasu mało.

Mimo niedzieli, nie mogłam patrzeć jak róże walczą o życie pośród wielkiego trawska i musiałam co nieco porobić.
Zdjęcia z dnia dzisiejszego dodam później (Mąż zabrał aparat ).

Póki co parę słów o dniu wczorajszym, który stał pod znakiem stawiania ogrodzenia i usuwania starej ścieżki, prowadzącej dotychczas "donikąd".
To co widać na zdjęciach jest dziełem Męża (po co siłownia jak się ma ogródek? )



Ogrodzenia dotychczas nie było, ponieważ obie działki były użytkowane przez tą samą osobę i nie było ono potrzebne. Słupki pochodzą z odzysku; ze szrotu. Zabezpieczone farbą powinny parę lat wytrzymać. Na nie pójdzie póki co najtańsza siatka - leśna.

Druga część wczorajszych zmagań, czyli zerwanie starej ścieżki i ułożenie płyt na nowo.



Zostaną one wkopane w ziemię tak, aby możliwe było koszenie trawy. Pozostaje jeszcze kwestia krawężników - stworzą ramkę wkoło domku, wypełnioną żwirem.
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
madzielena 00:19, 22 kwi 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Krzak róży uwalniany z trawy




Kim jesteś?



Anonimowe rośliny



____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
canis 13:48, 22 kwi 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 30
madzielena napisał(a)


Przekopywanie na szczęście w części która dotąd była najbardziej zarośnięta na ukończeniu. Jednak pozostaje drugie tyle warzywnika no i to, co obecnie jest poletkiem poziomkowo - truskawkowym. Ale to na szczęście mąż. Ja jestem od grabi A przekopujecie ręcznie czy jakąś maszynerią?


Ręcznie Ale powiem Ci, że ja wolę kopać niż grabić, hihih. Na szczęście 1/4 działki już przekopana
____________________
Moj (nie)piękny ogród
Joaska 14:03, 22 kwi 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
HIACYNTEM



- Irysy



Kosaćce


Tak mi się wydaje.
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
madzielena 17:26, 22 kwi 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Joaska napisał(a)
HIACYNTEM


- Irysy



Kosaćce


Tak mi się wydaje.


Dzięki Joasiu Dzięki Tobie Tajemnica powoli przestaje być tajemnicą

Przesadzając roślinki śpiewam sobie "Nikt jeszcze nie wie co ze mnie wyrośnie, gruszki na wierzbie czy śliwki na sośnie"
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies