Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działeczka koło Muzeum

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka koło Muzeum

madzielena 16:23, 07 kwi 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
barbara_krajewska napisał(a)
No to 'pierwsze koty za płoty'
Sezon otwarty!


O tak, na szczęście! Nie mogę się doczekać naszych kolejnych poczynań
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
Ewa4 16:26, 07 kwi 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
No też tak myślę że wózeczek wykorzystasz do kwiatków może bo fajny antyk.
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
madzielena 16:33, 07 kwi 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Poradźcie mi co mam dalej zrobić z tymi sadzonkami pomidorów?



Wysiane zostały 14 marca, to odmiana koktajlowa Chicco Rosso. Ma być wsadzona do gruntu więc wiem, że po Ogrodnikach. Z 8 ziarenek wzeszło 7 roślinek. Czy teraz powinnam je rozsadzić do osobnych pojemniczków? Jeden z pomidorków jak widzę zaczął mi lekko więdnąć, choć ziemia jest wilgotna.

To mój pomidorowy debiut więc nie wiem jak się do tego zabrać
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
barbara_kraj... 18:41, 07 kwi 2013


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
madzielena napisał(a)
Poradźcie mi co mam dalej zrobić z tymi sadzonkami pomidorów?

To mój pomidorowy debiut więc nie wiem jak się do tego zabrać


Porozsadzaj je do oddzielnych, dość wysokich pojemników. Te większe po jogurtach są w sam raz. W pojemnikach wypal drutem otwory, żeby na dnie nie zalegala woda. A pomidory posadź głęboko, po same liścienie. Nie wystawiaj ich na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Muszą się zaaklimatyzować
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
BASIA8 19:20, 07 kwi 2013


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Przy altance mamy podkłady kolejowe
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
madzielena 21:02, 07 kwi 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
barbara_krajewska napisał(a)


Porozsadzaj je do oddzielnych, dość wysokich pojemników. Te większe po jogurtach są w sam raz. W pojemnikach wypal drutem otwory, żeby na dnie nie zalegala woda. A pomidory posadź głęboko, po same liścienie. Nie wystawiaj ich na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Muszą się zaaklimatyzować



Dziękuję, tak zrobię! Mam jeszcze pytanie czy na drugi raz wysiewać od razu po ziarenku do 1 pojemniczka czy tak jak teraz: najpierw grupowo i czekać aż będą miały liście i dopiero rozsadzić?
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
barbara_kraj... 22:37, 07 kwi 2013


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
madzielena napisał(a)

Dziękuję, tak zrobię! Mam jeszcze pytanie czy na drugi raz wysiewać od razu po ziarenku do 1 pojemniczka czy tak jak teraz: najpierw grupowo i czekać aż będą miały liście i dopiero rozsadzić?

W zasadzie pomidory powinny być flancowane. Wzmacniają wtedy system korzeniowy i w ogóle lepiej rosną Pierwsze flancowanie wykonuje się wtedy, gdy mają pierwszą parę liści właściwych. Tu podaję Ci link do filmiku, gdzie zobaczysz, jak się flancuje pomidory http://www.youtube.com/watch?v=-bWC6FrQmv4
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
canis 23:13, 07 kwi 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 30
Widzę, że jesteśmy na podobnym etapie hihi Życzę powodzenia i wytrwałości, niedługo zrobi się ciepło to będziemy pracować jak mróweczki!
____________________
Moj (nie)piękny ogród
madzielena 23:53, 07 kwi 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
barbara_krajewska napisał(a)

W zasadzie pomidory powinny być flancowane. Wzmacniają wtedy system korzeniowy i w ogóle lepiej rosną Pierwsze flancowanie wykonuje się wtedy, gdy mają pierwszą parę liści właściwych. Tu podaję Ci link do filmiku, gdzie zobaczysz, jak się flancuje pomidory http://www.youtube.com/watch?v=-bWC6FrQmv4


Obejrzałam i... wsiąkłam Dziękuję za link - super instrukcja dla kogoś kto nigdy wcześniej tego nie robił.
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
madzielena 23:54, 07 kwi 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
canis napisał(a)
Widzę, że jesteśmy na podobnym etapie hihi Życzę powodzenia i wytrwałości, niedługo zrobi się ciepło to będziemy pracować jak mróweczki!


Zobaczymy co nam urośnie Będę się cieszyć jeśli zjem choć jednego własnego pomidora
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies