Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działeczka koło Muzeum

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka koło Muzeum

madzielena 12:05, 12 kwi 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
W naszym ogródku od tygodnia wielkie zmiany

Przede wszystkim przyjechał do nas domek, który Czigodny i Pracy-się-niebojący Mąż, korzystając z dobrej pogody złożył.

Tu domek jeszcze w kawałkach



A tu w trakcie składania



Domek już stoi, choć brak mu jeszcze niektórych elementów jak podłoga
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
madzielena 12:09, 12 kwi 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Podzieliliśmy się demokratycznie pracami - mnie przypadły te "lżejsze" czyli grabienie oraz warzywnik. Domeną mego mężczyzny ma być domek oraz wszelkie wykopki. Część z nich jest już w trakcie realizacji.



Przekopywanie się przez te kłącza i chwasty to spore wyzwanie. Na szczęście wizja tego, co ma tu urosnąć w przyszłości (czyli piękny, mięciutki trawnik) osładza trudy
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
Debra 19:06, 12 kwi 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Domek śliczności, montażysta też niczego sobie
Ale fajnie, pracy mnóstwo, ale to właśnie jest cudne w tych poczatkowych działkowych zmaganiach. Podział pracy jak najbardziej słuszny.

Więcej zdjęć poproszę grzecznie ))

Gratuluję i cieszę się razem z Wami. Wiem jak to jest.
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
madzielena 11:54, 15 kwi 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Debra napisał(a)
Domek śliczności, montażysta też niczego sobie
Ale fajnie, pracy mnóstwo, ale to właśnie jest cudne w tych poczatkowych działkowych zmaganiach. Podział pracy jak najbardziej słuszny.

Więcej zdjęć poproszę grzecznie ))

Gratuluję i cieszę się razem z Wami. Wiem jak to jest.


Dzięki! Jak nie mogę być na działce (ktoś musi być z dziećmi) to sobie chociaż popatrzę na Twoje poletko i zaraz mi się milej robi, kiedy sobie wyobrażę, że nasza działka też jest taka uporządkowana i ładna
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
Joaska 12:07, 15 kwi 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Skoro domek "prawie" gotowy to i niedługo razem z dziećmi będziecie tam przesiadywać
No pracy was czeka ogrom, ale warto zielony trawiniczek, piękne rabatki wynagrodzą wysiłek.
Na razie staraj się wykopywać do donic, większość roślinek potem zdecydujesz co Ci sie przyda.
Pozdrawiam
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
madzielena 12:09, 15 kwi 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Joaska napisał(a)
Skoro domek "prawie" gotowy to i niedługo razem z dziećmi będziecie tam przesiadywać
No pracy was czeka ogrom, ale warto zielony trawiniczek, piękne rabatki wynagrodzą wysiłek.
Na razie staraj się wykopywać do donic, większość roślinek potem zdecydujesz co Ci sie przyda.
Pozdrawiam


Joasiu tak zrobię - donice to dobry pomysł. Choć zastanawiam się co będzie z tymi różami - gdzie je umieszczę, żeby było im dobrze, z czym połączę?

Ehhh już nawet śni mi się że sadzę, kopię i grabię
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
madzielena 12:13, 15 kwi 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Przeglądałam ostatnio zdjęcia ze studiów, choć głównie zajmowała mnie architektura, to czasami i w kadr wlazł jakiś okaz przyrody.

Tu Rogalin i stożki



Oraz magnolia i stożki.

____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
madzielena 12:17, 15 kwi 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
A tu bardzo urokliwy zakątek w Kalwarii Zebrzydowskiej, na dziedzińcu przed klasztorem.



Taki gąszcz - ile tam pająków musi być
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
Joaska 12:19, 15 kwi 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
madzielena napisał(a)


Joasiu tak zrobię - donice to dobry pomysł. Choć zastanawiam się co będzie z tymi różami - gdzie je umieszczę, żeby było im dobrze, z czym połączę?

Ehhh już nawet śni mi się że sadzę, kopię i grabię

Na ten rok możesz zostawic róże w donicach - byle dużych
I sama zdecydujesz gdzie było by im dobrze, z różami pięknie komponuje się lawenda, szałwia, kocimiętka, gipsówka.
Zresztą pooglądaj wątki o różach ..... zakochasz się ...
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
madzielena 12:21, 15 kwi 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Joaska napisał(a)

Zresztą pooglądaj wątki o różach ..... zakochasz się ...


Tego się właśnie obawiam - że wpadnę po uszy Póki co budżet jest moim ogranicznikiem i chwała mu za to. A co z takimi różami w donicach robi się w zimie?
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies