Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działeczka koło Muzeum

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka koło Muzeum

madzielena 11:30, 09 kwi 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Ostatnio zachwycił mnie program, który pewnie jest Wam znany - "How to be a gardner" produkcji BBC. Na yt są niektóre odcinki - jak dla mnie prowadzenie i scenariusz mistrzostwo świata! Ogląda się z przyjemnością a prowadzący nie tylko nie męczy, ale jeszcze rozbawia.

Wszystkim rozpoczynającym tak jak ja przygodę w ogródkiem warzywnym polecam zwłaszcza ten odcinek:

https://www.youtube.com/watch?v=AKrkaSf8aT4
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
madzielena 11:57, 09 kwi 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Powoli krystalizuje mi się koncepcja mojej działki. W zwiąku z brakiem funduszy w tym roku możemy sobie pozwolić jedynie na prace porządkowe, wykonanie trawnika, zakup kosiarki lub kozy która będzie zjadać nam trawę oraz wykonanie warzywnika z podstawowymi warzywami.



Kupiłam tylko to co jemy, jeśli się uda, będę kombinować z innymi warzywkami.


Ponieważ rabaty zostawiłam sobie na później, postanowiłam iść w roślinki jednoroczne (prócz kocimiętki i dwuletnich niezapominajek i stokrotek pomponette - to faworyt mojej 5-letniej córeczki ). Nie robię rozsad - plan jest taki, żeby siać do gruntu. Zobaczymy co wyjdzie. Jestem ciekawa zwłaszcza tych mieszanek kwiatów letnich. Jak widzicie wszystkie to grupa cenowa 0 lub 1 więc jeśli nic z tego nie urośnie, to wielkiej straty pieniędzy nie będzie.

____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
Gardenarium 11:59, 09 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
madzielena napisał(a)


Bardzo dziękuję za te adresy, część z nich już przeczytałam, ale na pewnę do nich wracać bo nie sposób wszystkiego spamiętać

Z pensjonatów w Mikoszewie znam tylko "Barcelonę" i Ośrodek "Kasia". W sumie Mikoszewo to nie jest jakiś kurort, choć w ostatnich latach znacząco się rozwinęło.


To jest pensjonat koło Barcelony (Hiszpan jest szefem, byłam widziałam

A to jest ten (usunę zdjęcia jak zobaczysz)




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 12:02, 09 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Znam Alana Titchmarsha osobiście, spotykam go na Chelsea Flower Show co roku Mam też jego książki o ogrodaach. To wielka osobistość wśród ogrodników angielskich.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
madzielena 12:04, 09 kwi 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Gardenarium napisał(a)


To jest pensjonat koło Barcelony (Hiszpan jest szefem, byłam widziałam

A to jest ten (usunę zdjęcia jak zobaczysz)






W takim razie odwiedzając ciocię w Mikoszewie, sprawdzę czy dbają o zieleń
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
madzielena 12:08, 09 kwi 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Gardenarium napisał(a)
Znam Alana Titchmarsha osobiście, spotykam go na Chelsea Flower Show co roku Mam też jego książki o ogrodaach. To wielka osobistość wśród ogrodników angielskich.


Zachwycił mnie jego lekki sposób narracji i niewymuszony humor... wyrazistą i ciekawą osobowość prowadzącego wyczuwa się bez trudu Szkoda, że jego programy nie są u nas pokazywane (a może się mylę?)
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
madzielena 11:09, 10 kwi 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Na dziś plan jest następujący - małżonek przekopuje część działki pod trawnik, ja zajmuję się potomstwem. Mam nadzieję, że zanim przyjdzie do siania, ziemia trochę osiądzie i łatwiej będzie ją wyrównać.



Mój balkonowy clematis Mrs. Thompson poczuł już na dobre wiosnę
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
madzielena 12:16, 11 kwi 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Mąż dał radę skopać sporą część naszych włości, natomiast dziś... hip hip hurrra! W częściach przyjechał już domek

____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
madzielena 19:25, 11 kwi 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Jako że wątek nosi tytuł "Działeczka koło Muzeum" to odrobinę miejsca poświęcę tytułowemu Muzeum Historyczno-Archeologicznemu. Mieści się w XIX-wiecznym Pałacu Wielopolskich, którego projektantem był Leandro Marconi (ten od warszawskiego Pałacu Sobańskich czy Pałacu Konstantego Zamoyskiego przy Foksal).



W parku otaczającym Muzeum spotkać można pierwsze wiosenne kwiaty.

____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
Debra 21:21, 11 kwi 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Dawno mnie tu nie było, a tu tyle zmian! Altanka stara rozebrana, nowy domek przyjechał, oj będzie trochę pracy przy jego konstrukcji.
Na szczęście pogoda coraz lepsza, pewnie niedługo będą zdjęcia nowego lokum.

A sąsiedztwo wspaniałe. W sam raz dla historyka sztuki
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies