Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działeczka koło Muzeum

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka koło Muzeum

Gosia_S 18:20, 01 lip 2014


Dołączył: 26 mar 2014
Posty: 395
madzielena napisał(a)
Hej dziewczyny!

Rzeczywiście zamilkłam na dłuższą chwilę

Z kilku powodów - brak czasu i dużo obowiązków, brak ciekawych rzeczy do pisania i w końcu z powodu wyjazdu (Bieszczady).

Niniejszym nadrabiam zaległości Na pierwszy ogień działka.

Szałwia omszona okazała się być firletką (ukłony w stronę Basi, która rozpoznała ją bezbłędnie)



Podzieliłam moją żurawkę nn która chyba przyjęła to w miarę dobrze.






Próbowałam odnaleźć tulipany ale chyba jakieś stworzenie się nimi pożywiło bo znalazłam raptem jedną sztukę

Druga strona ścieżki z morzem kosmosów (o ile dobrze zapamiętałam co w tym miejscu siałam).



Hej Madzia!
Ja też na trochę zniknęłam, zaglądam do Ciebie i szok dopiero co oglądałam jak budujesz skrzynie, planujesz a teraz wszystko u Ciebie tak bujnęło, że mowę mi odebrało. Wszystko pięknie u Ciebie rośnie, milo popatrzeć Stworzyłaś bardzo dobre warunki dla swoich roślinek. Gratuluję!
____________________
Gosia - ...marzy mi się ogród...
Kasial 11:13, 21 lip 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Magdo super warzywnik, wszystko pięknie szalej ja bób zbierałam dopiero w ubiegłą sobotę, póki co 2,3 kg jeszcze drugie tyle czeka na swoją kolej
Też byłam w Bieszczadach i w Skansenie i szczerze polecam wszystkim
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
barbara_kraj... 20:34, 09 lut 2015


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Magdo, czy zapomniałaś o Ogrodowisku?
Jestem ciekawa, jak się ma działeczka?
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
madzielena 12:14, 23 lut 2015


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Witaj Basiu,

nie zapomniałam o Ogrodowisku ani tym bardziej o swojej działce.
Z Ogrodowiskiem mam pewien problem - nie potrafię znaleźć klucza, który pozwoliłby mi na śledzenie wątków, jest to zbyt czasochłonne, nie mówiąc już o tym, że nie ma absolutnie możliwości aby "wciągnąć się" w nowe wątki.

Stąd też ostatnimi czasy ograniczam się do biernego użytkowania Ogrodowiska - kiedy szukam konkretnych informacji. Łatwiej mi śledzić blogi niż dyskusje, które są oczywiście urocze gdyż taka a nie inna ma być ich forma, lecz są również bardzo angażujące.

Dziękuję Ci serdecznie, że o mnie pamiętasz!
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
october 14:44, 23 lut 2015


Dołączył: 02 lut 2015
Posty: 190
Hej. Byłam już u Ciebie jakiś czas temu, ale widziałam że dawno nie pisałaś i myślałam że już tu nie zaglądasz, więc nie zostawiłam śladu po sobie

Ja też mam działkę w ROD i czeka mnie sporo pracy na niej zanim zacznie być tak ładnie jak u Ciebie Ale takie widoki jak u Ciebie i innych ładnych ogrodów jeszcze bardziej motywują

pozdrawiam i zapraszam do mnie jak znajdziesz czas
____________________
Monika Oczami wyobraźni - jak to miejsce się zmieni i Ogród mojej mamy
Asisko_2005 23:51, 25 kwi 2015


Dołączył: 10 maj 2013
Posty: 1332
Witaj Madziu, sezon rozpoczęty już? Jak działeczka?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3265-mlody-ogrodek-dyletantki
barbara_kraj... 00:41, 26 kwi 2015


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Magdo, na Forum nie ma takiej osoby, która ogarnęłaby wszystkie wątki. Większość z nas zagląda do tzw. 'ulubionych'.
Pokaż swoją działkę. Ciekawa jestem roślin, które uprawiasz, ile udało Ci się uratować?
Pozdrawiam, i nie daj na siebie długo czekać!
Pokaż swoją wiosnę!
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
madzielena 11:41, 08 wrz 2015


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Długo mnie nie było i nieco nieswojo jest mi po tak długiej przerwie pisać - ale co tam

Jeśli jeszcze tu zaglądacie, to może miło będzie Wam przeczytać parę słów ode mnie.
Działkę użytkujemy już trzeci sezon. Zmiany, które na niej poczyniliśmy nie są tak dynamiczne, jakbym sobie tego życzyła. Dzieląc uwagę na życie domowe, zawodowe, niewiele czasu pozostaje na dodatkowe obowiązki - jak działka.

W dodatku potomstwo nie reaguje optymistycznym "HURRRRRAAAAA!" na wieść o spędzeniu popołudnia na działce. Starsza córka ma już swoje życie towarzyskie, młodsza ciągnie nas na plac zabaw.
Pogoda, która również dała nam w tym roku popalić, spowodowała na działce spustoszenie. Trawa to właściwie siano, ogórki zrobiły się poskręcane i niedobre, roślinom ozdobnom ciężko było przetrwać w tym upale. Nic wprost mi nie zaginęło, ale niewiele brakowało hortensjom limelight, zakupionym w maju na Agrotravel w Kielcach.
Poniżej znajdziecie garść w miarę aktualnych zdjęć - z około połowy sierpnia, sprzed fali chłodów. Kadry są tak dobrane, aby te mniej atrakcyjne widoki nie rzucały się w oczy

Na koniec chcę podziękować wszystkim, którzy o mnie pamiętają - mimo, że nie piszę, często o Was myślę.

Warzywnik - cukinii mieliśmy nadmiar, ogórków niezbyt wiele, drzewko to jabłoń malinowa, mamy jeszcze papierówkę. "Wypadła" nam niestety grusza konferencja.







Rośliny ozdobne były ugotowane, a ziemia tak twarda, że unimożliwiała jakiekolwiek prace.





Na koniec gwóźdź programu czyli moja walka z osami, które postanowiły swoją przyszłość związać z moją furtką. Niestety nie zaznały spokoju, jako że furtka jest z oczywistych powodów często używana. Nie było widoków na zgodę między nami a osami, dlatego trzeba było użyć cięższej baterii. Wypłukałam ich gniazdo strumieniem wody z węża (oczywiście stojąc jak najdalej się dało). Miesce ich osiedlenia zatkałam taśmą naprawczą, bo nic innego nie było pod ręką, a bałam się, że przyjdzie im do ich małych pustych łepków myśl o ponowym zamieszkaniu w furtce.



Teraz już jesteście na bieżąco, zatem nie pozostaje mi nic innego jak Was pozdrowić!
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
Kasya 12:05, 08 wrz 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41552
Madzialenko, fajnie ze zajrzałaś
Ten sezon bardzo trudny dla ogrodu chociaż można było sie cieszyć pięknym latem
Zawsze jest na co narzekać na szczęście ;D ja w tym roku mam np klęskę urodzaju pomidorów

Os na szczęście u siebie nie widuje bo jestem uczulona
Ale było za to niesamowicie dużo milutkich trzmieli na lawendzie
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Asisko_2005 18:13, 14 maj 2016


Dołączył: 10 maj 2013
Posty: 1332
Madziu, jak wiosenne prace?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3265-mlody-ogrodek-dyletantki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies