Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Chwasty w ogrodzie - odchwaszczanie

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w ogrodzie - odchwaszczanie

Piotrek 22:20, 28 maj 2013

Dołączył: 24 maj 2013
Posty: 3
Dzięki za dobre rady. Jak przestanie lać to idę opryskiwać.
____________________
migren 16:18, 29 maj 2013


Dołączył: 16 maj 2013
Posty: 2
Mam tego paskudztwa też sporo, ale walczę z tym bez miecza
Pazurkami wzruszam ziemie i wyciągam kłącza, a jest tego sporo kawałek po kawałku, jakoś nie odrasta specjalnie, tyle, że to droga przez mękę. Ale grunt, że działa Tam, gdzie powyciągałam w ubiegłym roku, w tym prawie wcale nie ma juz
____________________
migren
kasia25 13:13, 01 cze 2013

Dołączył: 01 cze 2013
Posty: 1
Ooo rany poznaje tą roślinę też mi nic nie pomagało i byłam zmuszona potraktować to roundupem extra i poszło ani śladu jupiiii
Tusiala 13:51, 05 mar 2014


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937
Czytałam ostatnio, że na wszystkie chwasty, zarówno jednoliścienne np. perz jak i dwuliścienne, dobry jest Glifocyd 360 SC. Macie może jakieś doświadczenia na jego temat?

A tak w ogóle mam spory kawałek do odchwaszczenia. Jest on bez roślin więc się zastanawiam czy potraktować go właśnie Glifocydem lub Rundupem...?

Kiedy można pryskać? Czy już mogę czy jeszcze się wstrzymać?
Gardenarium 17:01, 05 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
O tym nic nie wiem, nie stosowałam. Pewnie wszystko jedno jaka nazwa, aby działał.

Roundup w składzie ma glifosat czyli pewnie wszystko jedno, składnik ten sam również w postaci soli izopropyloaminowej. Tylko inna nazwa.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Joanna___ 18:57, 05 mar 2014

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
Tusiala napisał(a)
Czytałam ostatnio, że na wszystkie chwasty, zarówno jednoliścienne np. perz jak i dwuliścienne, dobry jest Glifocyd 360 SC. Macie może jakieś doświadczenia na jego temat?

A tak w ogóle mam spory kawałek do odchwaszczenia. Jest on bez roślin więc się zastanawiam czy potraktować go właśnie Glifocydem lub Rundupem...?

Kiedy można pryskać? Czy już mogę czy jeszcze się wstrzymać?



Hej,
stosowałam Roundup i jest super skuteczny.
Chciałam Ci napisac co i jak ale mam dodatkowe pytania....lecę więc do Twojego wątku....obejrzec chwasty
____________________
Joanna___ 19:14, 05 mar 2014

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
Już wróciłam,bo zdaje się że wiosny jeszcze u Ciebie nie ma
Ja bym pryskała jak chwasty porządnie się zazielenią.No i ważne:jak padną trzeba szybko zagospodarowac ten teren.W przeciwnym wypadku wykiełkują kolejne.
Też się szykuję na chwasty przed domem.
____________________
Gardenarium 23:39, 05 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pryskasz na zielone części roślin, więc oceń sama czy są czy nie ma. Liście muszą pobrać herbicyd żeby dało oczekiwany rezultat.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Tusiala 09:04, 06 mar 2014


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937
To użyję jednak Roundapu skoro u Was skutkuje i go stosujecie. Poza tym cenowo też wychodzi taniej.

W jednej części ogrodu (obok garażu) chwasty nie mają jeszcze zielonych liści więc poczekam aż wyjdą. A za warzywnikiem zielono, że ho ho więc prysnę jeszcze w marcu.

Dziękuję dziewczyny
Gardenarium 15:06, 06 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Oczywiście.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies