Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Chwasty w ogrodzie - odchwaszczanie

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w ogrodzie - odchwaszczanie

Mazan 15:36, 05 wrz 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Korzeń szczawiu może dałby się wykorzystać przeciw przędziorkom, szpecielom czy mszycom? Oczywiście w roztworze.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
JoannaDe 09:44, 03 kwi 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
przeczytałam cały watek i mam pytanie natury technicznej. Mam miejsce w ogrodzie gdzie rośnie magnolia otoczona żywopłotem z bukszpanu. Teren mocno zachwaszczony (zdjęcia u mnie).Ponieważ mechanicznie nie dam rady usunać chwastów pomyślałam o occie lub chemi.Jeśli wszystko będzie spryskane czy mogę, jako zabezpieczenie przed kolejnym atakiem chwastów , wyłożyć to miejsce gazetami a na to sciółka? Nie zaduszę magnolii i bukszpanów? Proszę mądrzejszych o radę jak sie do tego zabrać aby nie zaszkodzić cennym roślinkom.
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
Gardenarium 17:32, 03 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
JoannaDe napisał(a)
Aniu, tylko pod magnolia i bukszpanami. Na trawniku nie ma takiej tragedii. Poza tym z trawnikiem wiem jak mam postępować.

Tak to ma wyglądać. Tam ma być rabata.





Przekopać właśnie chyba nie mogę bo cały ten teren przerośnięty jest korzeniami od bukszpanów i magnolii.


Dziewczyny radziły przekopywać, ale ja radzę inaczej.
Nie tyle przekopywać, bo faktycznie korzenie magnolii nie lubią uszkodzeń, ale weź pazurki i delikatnie wypiel. I tyle, nie musisz wykładać gazetami i ściółkować mocno., bo dasz sobie radę bez tego.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
JoannaDe 23:09, 03 kwi 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Gardenarium napisał(a)


Dziewczyny radziły przekopywać, ale ja radzę inaczej.
Nie tyle przekopywać, bo faktycznie korzenie magnolii nie lubią uszkodzeń, ale weź pazurki i delikatnie wypiel. I tyle, nie musisz wykładać gazetami i ściółkować mocno., bo dasz sobie radę bez tego.


Tak miałam zrobić. Problem jest tylko z mleczem bo on korzenie ma długie. Dzisiaj w akcie desperacji spryskałam je octem Zobaczymy czy to coś pomoże. Resztę będę wydłubywać ostrożnie pazurkami. Dziękuję za pomoc.
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
sylciae 00:15, 07 kwi 2016

Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 8
A ja mam kolejne kilka pytań natury technicznej;
1) w jakim czasie po spryskaniu octem przyszłej rabatki mogę posadzić tuje
2) czy ktoś stosował ocet na kostke i czy nie uszkadza on kostki brukowej ( cementowej)
3) czy mogę zastosować gazety pomiędzy posadzone już rośliny- zarówno wcześniej ( ma ok 10 letnie tuje) oraz aktualnie posadzone, ew pomiędzy inne rośliny

Pozdrawiam
Gardenarium 12:44, 07 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Octem pryskasz nie rabatkę, a chwasty na rabatce, więc na ziemi praktycznie z tej mgiełki niewiele pozostanie. Ocet spożywasz w niewielkich ilościach (grzybki, korniszony), więc nie jest to trucizna.

Czekasz aż będzie widać, że chwasty padły i wtedy możesz przygotowywać, przekopywać i sadzić. Potem ściółkować.

Kostkę może odbarwić, jeśli jest ciemna lub czerwona
Możesz zastosować gazety moczone. Czarno-białe, nie kolorowe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylciae 01:33, 08 kwi 2016

Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 8
Bardzo dziękuję za instrukcje- zaczynam działać, mam nadzieje , ze w tym roku uda mi się założyć piękny ogród, wiec prawdopodobnie będę miała jeszcze duuuużo pytań
m_gocha 00:21, 10 kwi 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Jak pozbyć się z ogrodu ziarnopłonu? Niesamowicie ekspansywny. Jego siła rozmnażania jest porażająca...... Tworzy podziemne liczne bulwki wielkości ziarna pszenicy połaczone nitkowatymi korzonkami(?) Więc nie idzie tego wybrać z ziemi Dodatkowo w kącikach liści tworzy kolejne bulwki no i oczywiście nasiona. Najgorsze że wlazł między byliny, wrzosy i w trawnik. Przez kilka dni malowałam pędzelkiem zamoczonym w Roundapie jego liście! Ale to jest praca niczym wybieranie ziarenek maku z popiołu Czy ma ktoś jakiś pomysł?
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Gardenarium 10:50, 10 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wykopać wszystko co cenne z rabaty, oddzielić ziarnopłon z tego co wykopane. Resztę opryskiwać kilkukrotnie aż do skutku. Albo wykładać zmoczonymi gazetami i skoszoną trawą.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
m_gocha 18:43, 11 kwi 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Gardenarium napisał(a)
Wykopać wszystko co cenne z rabaty, oddzielić ziarnopłon z tego co wykopane. Resztę opryskiwać kilkukrotnie aż do skutku. Albo wykładać zmoczonymi gazetami i skoszoną trawą.
Dziękuję, spróbuję Trochę się obawiam, że gazety ze skozoną trawą mogą być nieskuteczne. Liście ziarnopłonu obumierają w czerwcu, czy gazeta bęzie działała na te bulwki? I pomyśleć, że niekiedy jest sprzedawany jako roślina ozdobna (choć trzeba przyznać, że te gwiazdki na woisnę to jak słoneczka)
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies