Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Chwasty w ogrodzie - odchwaszczanie

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w ogrodzie - odchwaszczanie

Gosialuk 00:36, 11 wrz 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5201

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Problem z samosiejkami (przeniesiony)

Dołącz jakieś zdjęcia, bo bez tego ani rusz.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
marzenap 00:36, 11 wrz 2020

Dołączył: 09 wrz 2020
Posty: 2

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Problem z samosiejkami (przeniesiony)

hankaandrus_44 00:36, 11 wrz 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7164

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Problem z samosiejkami (przeniesiony)

Och, zmora ogrodnika! Kto ją Tobie podesłał? Ten szczawik jest nie do usunięcia/bo to chyba czerwony szczawik?/

Korzeni się wzdłuż i wszerz rozłogami, a do tego strzela nasionami.
Nie znam metody na jego usunięcie. Może na nie zasadzonym terenie można by było czymś go zniechęcić?/ ale chyba tylko randapem?/
Trafia do ogrodów razem z zakupionymi roślinami ze szkó,łek, a potem nie do usunięcia. odrasta jak perz.

Może jeszcze ktoś się odezwie, i zna metodę? Przykro, że nie pomogłam...
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Gosialuk 11:09, 11 wrz 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5201
Hania ma rację. Szczawik panoszy się w zastraszającym tempie. Gdzieś czytałam, żeby wyrywać i nie dopuszczać do kwitnienia, to w końcu zginie, ale przy takich ilościach, to nierealne. Sama z nim walczę.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gardenarium 07:49, 12 wrz 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Miałam w szparach a tarasie, wydłubywaliśmy ciągle i wyrastał, bo wysiewał nasiona. W końcu opryskałam i zginął. Teraz pilnuję, żeby z nasion znowu nie odrodził się. To bardzo uciążliwy chwast.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:39, 08 kwi 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
max_mcee napisał(a)
Dzień dobry.
Kupiłem działkę na której rośnie taki wynalazek (miesza się z trawą):

Czy ktoś wie co to i ewentualnie jak to usunąć?
Dziękuję za pomoc.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Basieksp 20:39, 08 kwi 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 9996

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Co to za chwast i jak usunąć przeniesiony

Podgranicznik, trudno się go pozbyć. Pozdrawiam
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:39, 08 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Co to za chwast i jak usunąć przeniesiony

Wszystkie kłącza i korzonki trzeba wykopać, a i tak może odrosnąć, też mam, na pocieszenie młode listki można jeść bo to zioło i nada się np do sałatki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gardenarium 00:04, 09 cze 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Danutas napisał(a)
Szanowni Państwo,
ostatnio na warzywniku pojawił się bardzo uciążliwy chwast Ma długie,"kręcone" korzenie i trudno się wyrywa Wiosną przy przekopywaniu sporo usunęłam ale jak się okazuje trudno go usunąć Prosze o wiadomośc co to takiego i jak sie tego pozbyć
Kolejny chwast pojawia się na trawniku i także stanowi problem.
Dziękuję za pomoc i pozdrawiam
Danuta


Ten pierwszy wygląda jak szczaw polny https://atlas.roslin.pl/plant/7807

a ten drugi to rdest ptasi. Mogę się mylić ale tak rozpoznaję.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
vitalpro 11:51, 02 lip 2021

Dołączył: 31 maj 2021
Posty: 5
Chwasty, to zmora każdego ogrodnika. Trzeba wczas wyrywać, żeby się nie rozszalały za bardzo. Dla trawnika chyba najgorsza koniczyna, te jej pnącza, hamują wzrost trawy. Myślałem, że pozbędę się tego problemu jak założę trawnik z rolki [reklama], ale trawnik to trawnik i też walka z chwastami, tylko w miarę sprawnie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies