Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Chwasty w ogrodzie - odchwaszczanie

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w ogrodzie - odchwaszczanie

MiraR 19:03, 06 mar 2014

Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 624
Witam
A może ktoś mi podpowie jak pozbyć się gwiazdnicy (taki zielony chwast z białymi kwiatkami,wszędzie się rozłazi).Nie mam już siły jak się tego pozbyć.Przyszło chyba z jakimiś roślinkami ze szkółki i tak walczę z tym zielskiem jakiś czas
____________________
Sebek 15:39, 07 mar 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Może "pomaluj" je pędzelkiem zamoczonym w roundapie lub occie? Powinno pomóc
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Ayna 11:17, 06 maj 2014


Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 179
Ile czasu trzeba odczekać, żeby po oprysku Roundapem można było sadzić rosliny?
____________________
"Ogród japoński po polsku"
angela74 10:35, 26 maj 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 5
PONOĆ PO 3 TYGODNIACH MOŻNA SPOKOJNIE SADZIĆ ROŚLINY
Powodzenia!
____________________
Angela
waldek727 13:10, 26 maj 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Angela74 napisała:
PONOĆ PO 3 TYGODNIACH MOŻNA SPOKOJNIE SADZIĆ ROŚLINY


Z tym ,,spokojnie" to lekka przesada.

Glifosat zawarty w roundapie częściowo przeniknął już do ludzkiego organizmu. Rozpoczął się proces niszczenia membran komórkowych i nekroza komórek. Dalsze stosowanie roundapu doprowadzi do nieodwracalnych zmian w całym organiźmie, a w skrajnych przypadkach do ciężkich powikłań i nieuleczalnych chorób. Młode kobiety w przyszłości narażone będą na uszkodzenia płodu własnego potomstwa.



____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Toszka 16:22, 26 maj 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
... a u mężczyzn mających częsty kontakt z tym środkiem stwierdzono uszkodzenie nasienia....
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Gardenarium 20:04, 29 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Posmaruj octem, a najlepiej prowadź walkę mechaniczną, wyrywaj ostrożnie, żeby korzonki się wyrwały, bo łatwo się urywają i chwast odrasta, albo pozostawiony sam sobie - się wysiewa.

Tylko systematyczność może Cię uratować, po prostu zacznij ;pielić ogród i wypiel do końca, to się da. W łapkę pazurki do podważania korzonków, w drugą łąpkę worek lub koszyk. uchwyć zgrabnie, wyczuj łącznika "góry:" z dołem, to tylko jedna nitka

Wiem to, bo pielę teraz ogród, który nie był pielony od jesieni, za chwilę chwasty zawiążą nasiona i będzie ich miliony... Wiec pół ogrodu już wypieliłam z chwastów, a pół zostało na poniedziałek, Wyrwę z korzeniami i będzie spokój. I tylko nie mów że się nie da, bo da się. Nie ma cudownych sposobów, tylko ręczna robota i systematyczność. i kropka
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agnieszka_ja... 21:55, 01 cze 2014

Dołączył: 13 kwi 2014
Posty: 6
Danusiu ja walcze od lat z czerwona koniczynkż, bardzo uporczywa i wredna roślina, której pozbyć się nie można raz, a dobrze. Już słyszę jak strzela na jesieni swoimi nasionkami, a na razie zarasta wszystko zbijając ziemię w twardą i nieprzepuszczalna warstwę. Proszę Cię Danusiu o jakiś skuteczny sposób raz i na zawsze bo chyba przyjdzie mi wszystko spryskać octem albo randapem.
Anabell 22:41, 01 cze 2014


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Na tą koniczynkę nie znajdziesz innego sposobu jak wyrywanie jeszcze przed zakwitnięciem. dokładnie głęboko podważać, pierwszy korzeń idzie palowy potem rozłogami rozrasta.
Można pomóc spalić octem, to tylko tymczasowo pomoże, jak dużo nasion w ziemi to następne będą wychodziły. Strzela nasionami w bylinki potem już tragedia.
Znam to, widziałam w uprawach pod szkłem. Tylko parowanie ziemi pomaga.
My przynosimy do ogrodu z zakupem roślin.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
agnieszka_ja... 18:27, 02 cze 2014

Dołączył: 13 kwi 2014
Posty: 6
Dziękują Haniu za poradę ,jak co roku zabiorę się znowu za ta koniczynke nie mam wyboru ,tylko musi troszkę podrosnąć .
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies