Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Chwasty w ogrodzie - odchwaszczanie

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w ogrodzie - odchwaszczanie

HanaK 11:55, 26 sie 2015


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
A jak pozbyć się skrzypu ? Mamy go wszędzie w ogromnych ilościach między roślinami Na skarpie wyciągam z kłączami półmetrowymi, wypielę i za 2-3 tygodnie znowu las Tylko lawenda wygrywa, tam gdzie lawenda skrzyp nie rośnie, omija całą kępę.

Zastanawia mnie też wykopywanie i oczyszczanie korzeni, nie wiem jaki system korzeniowy mają beberysy (takie miniaturki z czerwoną obwódką liści), czy mogę je wykopać i tak oczyścić z kłączy podbiału ? Dostałam to paskudztwo razem z ziemią na skarpę i walczę od wiosny 2013 r. Czy trzeba czekać do zrzucenia liści ?
____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
Gardenarium 08:14, 27 sie 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Gorący ocet z odrobiną płynu do mycia naczyń.

Jednak jeśli jest go dużo - wykopać rośliny cenne, dać do doniczek, podlać, ustawić w miejscu zacienionym.

Chwastowisko opryskać lub przekopywać metr po metrze widłami szerokozębnymi i wybierać wszystko po kolei aż do skutku.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
HanaK 10:46, 27 sie 2015


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Dziękuję za odpowiedź, będę próbowała powalczyć o rośliny. A ocet z płynem mogę zastosować i na skrzyp i na podbiał ?
____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
Gardenarium 12:53, 28 sie 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Próbuj na wszystko co jest chwastem. Przekonasz się czy działa na wszystko czy nie. Rośliny osłoń bo im zaszkodzi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
szi 23:30, 31 sie 2015


Dołączył: 11 maj 2015
Posty: 160
A jak podejść do chrzanu? Oj ten uwielbia moją działkę. Myślicie że ocet podziała? Jak nie to kupiłam randap w żelu i będę walczyła po sztuce.
____________________
Szi
Anabell 00:12, 01 wrz 2015


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Ja walczyć muszę z trawą Wydmuchrzycą, posadziłam ją w 2013 r. maleńkie 3 paski, w 2014 jesienią wykopałam, głęboko rozeszła się rozłogami.
Przekopałam róże inne trawy, teraz wyrosła w innych miejscach, czeka mnie następne usuwanie to siedzą kłącza głębiej jak 50 cm raundap nie zadziała. Może wstrzykiwać w każdą łodygę?
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Mazan 08:32, 01 wrz 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Środki chwastobójcze najskuteczniejsze są późną jesienią. Od czasu wycofania środków typu Simazin, Azotop obecnie stosowane działają powierzchniowo, dlatego najpewniejsze działanie osiągają, gdy rośliny gromadzą substancje zapasowe w organach spichrzowych. Zastosowane w temperaturze niskiej/średniej dobowej 5 - 7*C/ późną jesienią niszczą tak uporczywe chwasty, jak podagrycznik, mniszek i in. Rośliny gromadząc substancje zapasowe kierują je do korzeni, bulw czy rozłogów i kłączy, gdyż nadziemna część zamiera.



POzdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Gardenarium 08:35, 02 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Było bardzo sucho i gorąco, aparaty szparkowe w liściach pozamykane stąd słabe pobieranie środka chwastobójczego.

Opryskaj wieczorem, rano jest rosa, z rosą pobiorą środek chwastobójczy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
HANNYA33 16:50, 03 wrz 2015


Dołączył: 06 maj 2014
Posty: 111
Witam, a jak pozbyć się szczawiu? Czy zmieniając ph szczaw zniknie? Chcę posypać kawałek działki wapnem czy ma to jakiś sens?
____________________
Mój wątek Tu na razie jest chwastowisko, ale będzie...
Gardenarium 19:23, 04 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wg mnie nie ma sensu zmiana pH.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies