Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Chwasty w ogrodzie - odchwaszczanie

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w ogrodzie - odchwaszczanie

J_MS 11:38, 18 lip 2014

Dołączył: 24 lis 2013
Posty: 74
Wyrwałam trawę i na to posypałam żwirek ale ciągle mlecz wychodzi. Czy może mi ktoś pomóc jak się tego pozbyć? Niestety pod spód nie położyłam nic.
____________________
Joanna
anka_ 15:45, 18 lip 2014


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Gardenarium napisał(a)
... I tylko nie mów że się nie da, bo da się. Nie ma cudownych sposobów, tylko ręczna robota i systematyczność. i kropka

Kurczę, za to min kocham to forum. Podpowie, doradzi, postawi do pionu.
Danusiu jesteś wspaniała.

A przepis z octem wypróbuję na podagryczniku.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Jagna 18:44, 22 wrz 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
No to mam bukszpana z odzysku.
Fajny ok 1m bardzo duze liscie.
Niestety był w totalnie zarośniętym miejscu.
Jakaś bardzo ekspansywna trawa poprzeplatała jego korzenie.
Zaczęłam wyczesywac korzenie. Praca syzyfowa.
Niestety już wiem że nie uda mi się usunąć wszystkiego.
Co proponujecie? sadzić czy nie ryzykować?
Boję się, że ta trawa mnie zarośnie.
tak to wygląda:



tu korzenie przerośnięte:


a tu niemal godzina później: 1/4 za mną
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
Gardenarium 18:48, 22 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wyciągnąć, da się, tylko trzeba dobrze chwycić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
waldek727 19:05, 22 wrz 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Jagna.
Aby ułatwić sobie wyciąganie chwastów zanurz całą bryłę korzeniową bukszpanu na 30 min w wiadrze z wodą.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
hanka_andrus 19:19, 22 wrz 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Właśnie to chciałam proponować. Masz tam kłącza perzu i czegoś jeszcze, trzeba powoli wyskubyweać. Dobrze by było wziąć panotka pod prysznic, i wypłukać całą ziemię. a potem na jakiś stół i operować. I tak go za moment będziesz sadzić, a przynajmniej nie zwiędnie.
Sadzonka ładna. Warto się potrudzić.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Jagna 19:44, 22 wrz 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
Z tą woda wypróbuję jutro, dziś juz ciemno. Ponieważ nausuwałam się w tym miesiącu perzu to mam wprawę. Ta trawa natomiast o tyle sprawia mi trudność że jej korzenie są dosyć kruche i ciężko je wydobyć ze środka bez łamania.
Może po wypłukaniu będzie łatwiej.
Dziękuję.
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
Gardenarium 19:59, 25 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ciągnij do dołu i od spodu, nie do góry bo nie wyjdzie wszystko
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Bunia 00:01, 05 cze 2015

Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 1
Witam, właśnie zostałam właścicielką ogrodu działkowego. Jest w stanie opłakanym, tzn. zarośnięty chaszczami, krzakami i chwastami do tego stopnia, że nie można nawet wejść na jego teren. Ponieważ nigdy wcześniej nie miałam ogrodu więc jestem zielona w temacie. proszę o rady na skuteczne usunięcie tego wszystkiego jak najmniej chemicznymi metodami. Kompletnie nie wiem jak się za to zabrać i bardzo liczę na was i wasze doświadczenia. Mam dużo dobrych chęci więc mam nadzieję, że dam radę
Ps. Zapomniałam dodać, że działka ma 290 metrów kwadratowych. Więc trochę tego jest.
Gardenarium 09:51, 05 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
- Większe siewki drzew uciąć 30 cm od ziemi, żeby było za co chwycić przy wyrywaniu karp.

- Krzewy które się nadają przyciąć nisko, odmłodzić, odbiją, będą może jeszcze ładne, a jak nie - wywalić.

- Skosić chwastowisko i próbować wykopywać chwasty podkopując widłami szerokozębnymi. Wybierać i wrzucać na śmieci, na kompost chwasty wieloletnie nie nadają się.

Poczytaj

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/294-jak-pozbyc-sie-chwastow-w-ogrodzie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies