Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?

Mirka 18:08, 13 kwi 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
No to do pracy ruszamy hahaha
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
KasiaW 18:13, 13 kwi 2013


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
Źle określiłam strony świata, droga jest od południa, ogród to bardziej zachód

Tak, tak, zdecydowanie ruszamy do pracy! Zaraz pokaże Wam resztę mojej działeczki.

Widok od drogi:




Mizerny klomb przed domem do poprawki, "skalniak" też.
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
KasiaW 18:18, 13 kwi 2013


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
I jeszcze klomby przy tarasie:
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
KasiaW 18:23, 13 kwi 2013


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
Najpierw muszę się pozbyć trawy z całęgo pasa, na któym posadzone są tuje. Chciałabym tam coś dosadzić, aby było gęściej, na razie są one posadzone co 2 m - "żeby coś już rosło".
Marzy mi się mieszany żywopłot, z powtarzającymi się elementami. Podoba mi się jałowiec chiński Stricta, myślałm też o wkomponowaniu świerków. Co o tym myślicie?

Tujka na schodach w donicy stoi tymczasowo, prezent urodzinowy dla męża, dla niej też muszę znaleźć miejsce
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
AgnieszkaW 19:53, 13 kwi 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Witaj Kasiu, miejsca masz dużo, to i ogród będzie kiedyś piękny. Poczytaj artykuły Danusi, one Cię ukierunkują co do dalszych działań w ogrodzie. Serdecznie pozdrawiam
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
zaga 08:31, 14 kwi 2013


Dołączył: 16 mar 2011
Posty: 321
Witaj Kasiu! Wiem, że to tak trudno, ale nie śpiesz się, nie sadź pochopnie "byleby rosło". Przejrzyj wątki np. o roślinach polecanych i o takich które lepiej nie sadzić. Gdybym wcześniej trafiła na to forum na pewno nie posadziłabym części roślin, np. bardzo chciałam odgrodzić się i stworzyć chociaż namiastkę żywopłoty i posadziłam bluszcz trójklapowy, teraz mam z nim trzy światy i wycinam, wycinam, wycinam Tak więc przeglądaj forum, oglądaj inne ogrody na pewno znajdziesz inspirację.
____________________
Agata - Ogród Zagi
KasiaW 18:20, 14 kwi 2013


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
Witaj Agnieszko, witaj Agato
Dziękuję Wam za cieple przyjęcie i pierwsze rady.
Agato, właśnie tego chcę uniknąć - przypadkowych i nieprzemyślanych nasadzeń. Dopiero zaczynam swoją przygodę z ogrodem, chciałabym więc skorzystać z Waszych doświadczeń z tworzenia własnychogrodów. Nie powiem nic nowego: są one przepiękne, przemyślanie skomponowane Chciałabym aby i moj był taki.
Najgorsze jest to, że brakuje mi wyobraźni Podobają mi się różne roślinki, ale nie potrafię ich sobie wyobrazić w soim ogrodzie.

Udało mi się wykonać plan działki (uff, łatwo nie było) wklejam poniżej:


Doradźcie proszę z czego skomponować żywopłot (30 m)
Na razie mam wsadzone Tuje Brabant - 10 szt na 30 metrach, bardzo żadko. Podobają mi się żywopłoty mieszane. Mam pomysł aby psadzić kilka tuj, potem kilka jałowców chińskich Stricta, w to wkomponować 2-3 swierki? Co o tym myślicie? czy to ma sens?
Później chciałbym dosadzić mniejsze krzewy, jakieś trawy.

Na rysunku zaznaczyłam miejsce, w którym chcemy posadzić kilka drzewek owocowych. Nie wiem czy płot z tamtej strony obsadzić tak samo? Podpowiedzcie proszę
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
KasiaW 18:22, 14 kwi 2013


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
żywopłot oczywiście 28 m, nie 30
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
KasiaW 18:50, 15 kwi 2013


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
Witam,

cichutko na moim wątku. Pewnie wszyscy ruszyli do boju, taka piękna pogoda

Doradźcie proszę, pogoda sprzyja, więc chciałabym i ja coś podziałać.

Czytam, przekopuję watki ... i głupieję coraz bardziej

Na razie zastanawiam się nad żywopłotem, czymś co da tło nizszym roślinkom.
Mam taki pomysł, aby posadzic tuje szmaragd po 6-7 szt obok siebie w jednym ciągu, a pomiędzy nie wsadzić soś innego Tylko co? Podoba mi się Jałowiec stricta, Cyprysik Lawsona, a moze świerk srebrny, aby było ciekawiej? A może albo akcent żólty lub purpurowy (elewacja domu będzie jasnożólta)
Wychodzi mi, że przerwy miedzy grupami tuji będą miały ok 2,5 m? Jak to mądrze zagospodarować?
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
Anita1978 19:01, 15 kwi 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
KasiaW napisał(a)
Witam,

cichutko na moim wątku. Pewnie wszyscy ruszyli do boju, taka piękna pogoda

Doradźcie proszę, pogoda sprzyja, więc chciałabym i ja coś podziałać.

Czytam, przekopuję watki ... i głupieję coraz bardziej

Na razie zastanawiam się nad żywopłotem, czymś co da tło nizszym roślinkom.
Mam taki pomysł, aby posadzic tuje szmaragd po 6-7 szt obok siebie w jednym ciągu, a pomiędzy nie wsadzić soś innego Tylko co? Podoba mi się Jałowiec stricta, Cyprysik Lawsona, a moze świerk srebrny, aby było ciekawiej? A może albo akcent żólty lub purpurowy (elewacja domu będzie jasnożólta)
Wychodzi mi, że przerwy miedzy grupami tuji będą miały ok 2,5 m? Jak to mądrze zagospodarować?


Ładnie byłoby ze srebrnymi świerkami. Jałowce i cyprysiki bywają problematyczne, i może powstać później dziura w żywopłocie
A tuje szparagów zawsze ładnie wyglądają- ja mam je na 2 ścianach i żałuję, że nie na wszystkich 4
____________________
ogródek Anity
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies