Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?

KasiaW 14:11, 25 kwi 2013


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
Witam słonecznie,

cisza i spokój na moim wątku... nikt nie ma pomysłu... szkoda

Pozdrawiam i nie tracę nadziei.
Kasia
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
zaga 17:52, 25 kwi 2013


Dołączył: 16 mar 2011
Posty: 321
Spokojnie Kasiu wszyscy zapracowani, pogoda dopisuje. Na pewno odezwą się najbardziej aktywni na forum Tak na gorąco: nie sadź więcej tui brabant. Ja posadziłam i teraz żałuję. Chętnie zastąpiłabym je innymi - tujami Aureospicata. Przejrzyj inne ogrody i ustal jaki styl preferujesz. Pomysły przyjdą same.
____________________
Agata - Ogród Zagi
KasiaW 22:39, 25 kwi 2013


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
Witaj Agato,
dziękuję za odwiedziny
Tuje Brabant ... no właśnie... mam już dla nich miejsce. Chcę je przesadzić przy płocie obok budynku gospodarczego. A na ich miejsce posadzić inne iglaczki. Podobają mi się o stożkowym pokroju. Myślałam o jałowcach, cisach albo cyprysikach, ale piszecie, że są trudne w uprawie. Może tuje szmaragd.
Co polecacie dla nowicjuszki?
Pozdrawiam,
Kasia
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
KasiaW 19:25, 08 kwi 2016


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
Witajcie! Długo mnie tutaj nie było, ale wracam Mam nadzieję, że na dłużej!
Splot różnych zdarzeń spowodował, że musiałam odłożyć swoje plany ogrodowe na później. Szkoda, bo trzy lata to kawał czasu i przez ten czas moje roślinki ładnie by podrosły. Ale nie ma co narzekać. Mam nadzieję, że teraz już nic mi nie przeszkodzi w realizacji moich małych planów i będę sukcesywnie zagospodarowywać mój ogródeczek.
Przez ten czas Wasze ogrody dojrzały, powstało wiele nowych, pięknych miejsc (przyznam się, że do Was zaglądałam po cichutku)troszkę. Troszkę i u mnie się zmieniło. Zaraz Wam pokażę. Nie ukrywam, że liczę na Wasze wsparcie



Widok z okna na rekreacyjną część ogrodu - od strony tarasu.



Widok od części gospodarczej, po prawej stronie ogródek, po lewej wejście do kotłowni.
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
KasiaW 19:56, 08 kwi 2016


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
Jak widzicie, działeczka się trochę zmieniła. Posadzone rzadko tuje brabant, zastąpiły tuje szmaragd posadzone co 70 cm. Mam nadzieję, że niedługo będą stanowiły ładne tło dla kolejnych nasadzeń. W rogu działki w ubiegłym roku powstała altanka. W pierwszej kolejności chciałabym się nią zająć.
Tak było:

Tak jest:


Altana jest obsadzona winobluszczem od strony płotu(z dwóch stron). Mam nadzieję, że w tym roku obrośnie ją i osłoni od wiatrów, które często i mocno u nas wieją.
Po bokach zewnętrznych altany rośnie trzmielina na pniu, którą bardzo lubię, ale muszę jej znaleźć inne miejsce.
Na środku mizerna lawenda szt. 4 :-/

Chciałabym posadzić tu miskanta ML i hortensję bukietową białą? Może żurawki i żółte trawki jako niższe piętro?
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
KasiaW 20:06, 08 kwi 2016


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
Takie coś mi chodzi po głowie:



Generalnie chciałabym pójść w ogrodzie w kolory: biel, zieleń, bordo, fiolet, żółty.
Kostka przy domu jest żółta i bladożółta będzie elewacja.

Warzywnik mam obsadzony pęcherznicą bordowolistną, bardzo mi ten kolor w roślinach
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
KasiaW 20:30, 08 kwi 2016


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421

Widok na altankę od strony ogródka:



Na rabacie oddzielającej ogródek mam posadzone wspomniane pęcherznice oraz tawułę 'Grefsheim', która wiosną pięknie wygląda jednak później nie jest zbyt dekoracyjna. Jest tu również trzmielina na pniu, małe krzaczki trzmieliny oraz flox szydlasty. Tej zimy wmarzły wrzośce
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
jolka 21:07, 08 kwi 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
KasiaW napisał(a)
Tak jest:

Altana jest obsadzona winobluszczem od strony płotu(z dwóch stron). Mam nadzieję, że w tym roku obrośnie ją i osłoni od wiatrów, które często i mocno u nas wieją.
Po bokach zewnętrznych altany rośnie trzmielina na pniu, którą bardzo lubię, ale muszę jej znaleźć inne miejsce. Na środku mizerna lawenda szt. 4 :-/
Chciałabym posadzić tu miskanta ML i hortensję bukietową białą? Może żurawki i żółte trawki jako niższe piętro?


Witaj Kasia Bluszcz jest fajny i zimozielony, będzie pięknie jak obrośnie altankę.
Trzmielinkę na pniu też mam i też bardzo ją lubię.
ML i hortensja (polecam limelight) super zestawienie, mam sprawdzone u siebie.
Żurawki, osobiście już ich nie będę kupować, nie będę się tu rozpisywać, ale denerwują mnie. W dodatku uwielbiają je opuchlaki. U mnie za niższe piętro robi runianka. A jeśli to bardzo słoneczne miejsce to może trzmielina niziutko strzyżona..

A w ogóle to jak patrzę na tę pergolę to jakoś tak mi się pnące róże nasuwają, poprzetykane np. powojnikiem

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
KasiaW 21:30, 08 kwi 2016


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
Jolu, też miałam taki pomysł na pergolę. Nawet w tamtym roku kupiłam dwie pnące róże i posadziłam za lawendą. Tylko jedna ruszyła niestety. Zobaczymy co będzie w tym roku.
Lawenda tam jest tymczasowo. Zabrałam ją z cienia, bo marniała. Tu ma cały czas słonko.

____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
KasiaW 07:52, 09 kwi 2016


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
Czas najwyższy na wklejenie aktualnego planu działki. Siedzę nad nim od 6 w dzień wolny od pracy! Ale to silniejsze ode mnie



Tylko proszę nie śmiejcie si ę z moich "zdolności" plastycznych.
Nakreśliłam planowany zarys rabat i ponumerowałam je.
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies