Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?

KasiaW 19:08, 18 kwi 2016


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
Pobawiłam się troszkę.
A co myślicie o tym?
Mało gatunkówświerk serbski, trzmielina na pniu,żywopłot z cisa lub szmaragdów, tuja hoseri, miskant ML i żurawki bordowe.
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
KasiaW 19:45, 18 kwi 2016


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
W wątku Skuli znalazłam inspirację ... i powstało coś takiego:

____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
KasiaW 20:28, 18 kwi 2016


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
Chyba jednak pierwsza wizualizacja najbardziej mi się podoba (z świerkiem serbskim)... po drobnych zmianach: dodałam kulkę na pniu (cyprysik albo tuja) i zmieniłam układ hoseri.


Czy ktoś mi doradzi? Puk puk ... zagląda tu ktoś??
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
anbu 20:34, 18 kwi 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Kasiu a to jest w przedogródku? Chcesz takie wielkie świerki przed domem? Nie lepiej jakieś drzewa?

Edit:

Rozumiem, że to rabata nr 2 z planu twojego terenu znajdującego się na
str nr 3. Tak? Czy się mylę?
____________________
Ania Ogród Ani :)
KasiaW 20:43, 18 kwi 2016


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
Tak Aniu, to przedogródek. Ma 6,5 m x 4 m. Chciałabym tu drzewo zimozielone, najlepiej o stożkowym pokroju. Wymyśliłam sobie, że serba będę ciąć. Ale nie wiem do końca czy to dobry pomysł ...

Może cisa ciąć w stożek? Ale nie wiem czy sobie poradzę. Zresztą one są dość drogie, a taki 70-80 cm długo będzie rósł, zanim będzie jakiś efekt.

Generalnie brakuje mi pomysłu, Wszędzie spotykam mała rabaty przedogródkowe, moja dość spora jest.

A co Ty Aniu o tym myślisz?
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
KasiaW 20:48, 18 kwi 2016


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
Tak, to rabata nr 2.
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
KasiaW 21:01, 18 kwi 2016


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
anbu napisał(a)
Kasiu a to jest w przedogródku? Chcesz takie wielkie świerki przed domem? Nie lepiej jakieś drzewa?

Podobają mi się śliwowiśnie szczepione pissardi, buk purpurowy pendula. Ale w przedogródku wolałabym chyba zimozielone drzewo.
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
anbu 21:22, 18 kwi 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
KasiaW napisał(a)
Czas najwyższy na wklejenie aktualnego planu działki. Siedzę nad nim od 6 w dzień wolny od pracy! Ale to silniejsze ode mnie



Tylko proszę nie śmiejcie si ę z moich "zdolności" plastycznych.
Nakreśliłam planowany zarys rabat i ponumerowałam je.


Kasiu powiem Ci coś w tajemnicy, ja cienka w projektowaniu jestem To raczej mi trzeba pomagać
Ale się wypowiem co mi tam

Napisz co masz między rabatą nr 1 a rabatą nr 3 tą obok altanki (bo to chyba altanka?). Chodzi mi o te brązowe elementy na planie.
Ten zielonkawy kolor to rabaty, tak? Jak dla mnie, to coś nie gra albo jest ich za mało, albo są jakieś takie porozrywane/niespójne. Ja bym połączyła rabatę nr 1 z 3 ale nie wiem co tam stoi na przeszkodzie? Ta 4 też mi nie pasuje do całości, te fale. 6 też taka wyspa.
Nie wiem czy te rabaty mają ostateczny kształt?

Odnośnie przedogródka to na 2 możesz faktycznie dać rośliny zimozielone - cisy i buksy. Na 1 wzdłuż możesz dać wtedy szpaler drzew szczepionych np. a pod nimi coś
Albo odwrotnie na dwójce drzewo szczepione a jedynkę potraktować niskimi zimozielonymi nasadzeniami na tle ładnego żywopłotu.

Ale tak jak mówię, ja słabo się znam i u mnie to raczej intuicja niż wiedza gra pierwsze skrzypce
____________________
Ania Ogród Ani :)
KasiaW 21:42, 18 kwi 2016


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
anbu napisał(a)


Kasiu powiem Ci coś w tajemnicy, ja cienka w projektowaniu jestem To raczej mi trzeba pomagać
Ale się wypowiem co mi tam

Napisz co masz między rabatą nr 1 a rabatą nr 3 tą obok altanki (bo to chyba altanka?). Chodzi mi o te brązowe elementy na planie.
Ten zielonkawy kolor to rabaty, tak? Jak dla mnie, to coś nie gra albo jest ich za mało, albo są jakieś takie porozrywane/niespójne. Ja bym połączyła rabatę nr 1 z 3 ale nie wiem co tam stoi na przeszkodzie? Ta 4 też mi nie pasuje do całości, te fale. 6 też taka wyspa.
Nie wiem czy te rabaty mają ostateczny kształt?

Odnośnie przedogródka to na 2 możesz faktycznie dać rośliny zimozielone - cisy i buksy. Na 1 wzdłuż możesz dać wtedy szpaler drzew szczepionych np. a pod nimi coś
Albo odwrotnie na dwójce drzewo szczepione a jedynkę potraktować niskimi zimozielonymi nasadzeniami na tle ładnego żywopłotu.

Ale tak jak mówię, ja słabo się znam i u mnie to raczej intuicja niż wiedza gra pierwsze skrzypce


Aniu, kształt rabat jest zaznaczony "mniej więcej", skłaniam się ku liniom falistym.
Obok altanki stoi huśtawka, mały kwadrat to piaskownica. Za jakiś czas 1 i 3 połączę (po zlikwidowaniu piaskownicy), ale na razie musi tak zostać.
6 tak mi się zaznaczyła To wejście do kotłowni, schody i podjazd - wygląda to tak:
Przy podjeździe chcę coś posadzić.
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
Dominika11 12:17, 20 kwi 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Witaj
widzę, że planowanie pełną parą
będę podglądać poczynania

widzę, że dom mamy tak samo ustawiony
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies