Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?

KasiaW 12:40, 14 kwi 2016


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
Witam Małgosiu Dziękuję za odwiedziny i wyczekiwaną inspirację.
Masz rację, ogród musi stanowić całość, dlatego też chciałabym powtarzać na kolejnych rabatach rośliny. Obiecuję, że będę się starała utrzymać obraną kolorystykę
Uważasz, że nie powinnam robić rabaty z prawej strony (tam gdzie posadziłaś drzewo)? Lubię symetrię i planowałam zrobić dwie bliźniacze rabaty przy wejściach do altanki.

____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
KasiaW 12:58, 14 kwi 2016


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
Uzupełniłam plan działki:
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
kaisog1 13:12, 14 kwi 2016


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
..chodziło mi o to, żeby rabaty miały kontynuację pod tujami a nie było kwadratami przy każdym rogu altany Rabata z prawej oczywiście być powinna ale zdjęcie okrojone więc i inspiracja także

...nie ładuje mi się Twój plan teraz... ale to wina mojego neta niestety...
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
KasiaW 13:20, 14 kwi 2016


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421

Jak widać na planie (mam nadzieję, że się wyświetli) przy prawym wejściu jest zaraz ognisko, mogę pociągnąć tu rabatę max 1 do 1,5 metra. Przy lewym wejściu jest huśtawka, tu mogę pociągnąć max 1,5-2 m. Potem ewentualnie kontynuacja żurawek w stronę huśtawki.
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
KasiaW 13:33, 14 kwi 2016


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
Ale przeglądając Wasze wątki, pewnie z czasem nasz apetyt na rosliny wzrośnie i będziemy przestawiać huśtawkę, piaskownicę dalej od ogrodzenia
Ale na razie chciałabym zagospodarować rabatki przy altance i zająć się bardziej częścią frontową. Tam mam dopiero pole do popisu i zupełny brak pomysłów...
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
kaisog1 17:13, 14 kwi 2016


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
...moje zdanie takie.. jak robić to tak jak należy i za jednym razem. Narysować sobie plan rabat, nasadzeń takich jakbyś chciała mieć - nie ważne, że teraz nie możesz/nie stać/itp... i robić pomału, po kawałku ale zgodnie z planem. Robienie czegoś "na chwilę" mija sie z celem
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
kaisog1 17:52, 14 kwi 2016


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
A plan teraz widzę Najlepiej zrobić go w skali na papierze w kratkę....
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
GosiaSamosia 20:41, 14 kwi 2016


Dołączył: 29 mar 2016
Posty: 40
kaisog1 napisał(a)
...moje zdanie takie.. jak robić to tak jak należy i za jednym razem. Narysować sobie plan rabat, nasadzeń takich jakbyś chciała mieć - nie ważne, że teraz nie możesz/nie stać/itp... i robić pomału, po kawałku ale zgodnie z planem. Robienie czegoś "na chwilę" mija sie z celem



No to właśnie mój główny problem...bo ja muszę mieć na już coś więc robię cokolwiek, żeby było a dopiero jak będzie możliwość to zrobię całkowitą przeróbkę

Każdy inaczej kształtuje swoje otoczenie....niektórzy niestety sobie utrudniają W tym wypadku pewnie Ja ale to olśnienie dopiero przede mną
____________________
Gosia To wlasnie Ja
kaisog1 21:14, 14 kwi 2016


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Gosia szkoda pieniędzy na przeróbki.... wiem cos o tym... nerwów szkoda.... posiac trawnik, byle był ładny, dbać o niego i pomału ryć w nim rabatka za rabatką. Tylko tak można zrobić cos ładnego.
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
KasiaW 21:39, 14 kwi 2016


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
kaisog1 napisał(a)
...moje zdanie takie.. jak robić to tak jak należy i za jednym razem. Narysować sobie plan rabat, nasadzeń takich jakbyś chciała mieć - nie ważne, że teraz nie możesz/nie stać/itp... i robić pomału, po kawałku ale zgodnie z planem. Robienie czegoś "na chwilę" mija sie z celem


Gosiu całkowicie się z Tobą zgadzam. Ja już sadziłam, żeby coś rosło ... tuje brabant co 2 metry. Potem wykopywaliśmy je z mężem i sadziliśmy szmaragdy
Chodnik do domu skończył się przerabiać kilka dni temu, klomb znów do poprawki . Choć tak właściwie do zrobienia, bo też był tymczasowy, robiony bez przemyślenia.

Dlatego teraz chciałabym zrobić to z głową, powoli. Rabaty mam mniej więcej zaplanowane. Chociaż marzy ni się jeszcze osłonięcie piaskownicy, huśtawki od drogi i ciekawskich spojrzeń (sąsiadów jeszcze nie mam, ale rośliny mogłyby już rosnąć)

Jeśli chodzi o rabatki przy altanie to tak je chciałam wyznaczyć. Myślę, że lekko falowane linie będą pasować do mojego ogrodu. Rabata przy warzywniku też jest falista.




Co o tym myślicie?
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies