Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?

kaisog1 22:08, 15 kwi 2016


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
A czemu robisz rabatę okalającą ścieżkę?? Nie rób tego.

Na rabacie brakuje drzewa.. dużego. Jest płasko

Siedzę na laptopie i nie mam tu Gardena, żeby jakąś wizualkę teraz wrzucić...
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
KasiaW 07:35, 16 kwi 2016


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
Gosiu jak duże drzewo masz na myśli? Ja widziałabym to coś max do ok 5-6 m (lepiej 4-5 m).
Czy świerka serbskiego można utrzymać na takiej wysokości?

A coś takiego?

____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
kaisog1 09:38, 16 kwi 2016


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108



To na szybko... nie wiem czy się wszystko zmieści bo nie bardzo mam czas usiąść i z planem zrobić a wizualizacje to wiesz.... ni cholerci wymiarów nie trzymają
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
KasiaW 09:24, 17 kwi 2016


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
Hejka
ależ popracowałam sobie wczoraj w "ogrodzie". Usunęłam chwaściory z mojego żywopłotu szmaragdowego, wyrównałam kanciki po ogrodowiskowemu przy sznureczkunawet grill był, a wieczorkiem ... przyszedł deszczyk. Nawóz się ładnie rozpuścił, trawka i roślinki rosną

Gosiu, dzięki za poświęcenie czasu. Nie masz go za dużo, jak my wszyscy, a chce Ci się czytać moje bargroły i jeszcze nanosić to na plan Tym bardziej dziękuję!

Bardziej podoba mi się 2 wizualizacja, ta ze świerkiem. Tylko jak dla mnie jest tam za dużo roślin. Lubię bardziej luźne rabaty, gdy między roślinami jest trochę przestrzeni, oczywiście nie wszędzie. Wiadomo, że muszą być i plamy roślin.
Gosiu a mogłabyś wrzucić jeszcze wizualizację od góry? Nie domyślam się co jest za świerkiem.
Czy umieściłaś tu konkretne rośliny, czy tylko przykładowe, by pokazać piętra?
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
kaisog1 10:19, 17 kwi 2016


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Kasia wiesz co.... masz jakieś inspiracje ogrodowe? Jakieś zdjęcia? Czyjść ogród Ci się podoba? Byłoby łatwiej.

Od góry nie zrobię wizualizacji To ubogi program niestety. Trzeba by to nanieść na plan. Za swierkiem są (tzn tak obok) są kule bukszpanowe/tuje danica/cis a przed nim na przykład mogą byś rozplenice... potem pasy żurawek/trzmieliny/zółtych traw. i sam przód to też mogą byś żurawki/ berberysy... w inspiracjach bardziej chodzi o szukanie roślin jakie nam odpowiadają ale są zgodne z kształtem i kolorem...
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
KasiaW 11:50, 17 kwi 2016


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
Gosiu, podoba mi się masa ogrodów. Kurczę, nie mogę znaleźć pliku

Tak na szybko - najbliżej mojego wyobrażenia jest ogródek Coli, Kasiuli79, trochę Igiełkowy ogródeczek. Chciałaby mieć też chociaż malutką namiastkę bukszpanowego Danusi. Jest cudny.
Luki ma cudne żurawkowe rabaty.

Chciałabym na tle żywopłotu z szmaragdów skomponować kolorowe nasadzenia, różnej wysokości. Podobają mi się drzewka szczepione i płaczące, podsadzane żurawkami, trawami, karłowatymi iglakami. W większości kolorowe krzewy niż kwitnące kwiaty.
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
KasiaW 12:13, 17 kwi 2016


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
Inspiracje:
Ogród Coli - http://www.ogrodowisko.pl/watek/479-ogrod-coli?page=55
Raczkujący ogród Iwony - http://www.ogrodowisko.pl/watek/405-raczkujacy-ogrod-iwony?page=92
Ogró Any - http://www.ogrodowisko.pl/watek/4156-wizytowka-any-ogrod-maly-czyli-wygrana-walka-z-ugorem
Ogród Sylwi - http://www.ogrodowisko.pl/watek/4156-wizytowka-any-ogrod-maly-czyli-wygrana-walka-z-ugorem
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
GosiaSamosia 14:13, 18 kwi 2016


Dołączył: 29 mar 2016
Posty: 40
kaisog1 napisał(a)
Gosia szkoda pieniędzy na przeróbki.... wiem cos o tym... nerwów szkoda.... posiac trawnik, byle był ładny, dbać o niego i pomału ryć w nim rabatka za rabatką. Tylko tak można zrobić cos ładnego.


Zgadzam się z tym trawnikiem, tylko jak zrobić trawnik na 60 arowej działce ? Różne poziomy, a przygotowanie działki pod wysiew trawnika to albo spory koszt wynajęcia firmy albo ręczna robota

A tak przynajmniej kawałek zrobię sobie dla umilenia oka
Na dłuższą metę wiem, że może to być strata pieniędzy ale najwyżej przeniosę rośliny w inne miejsce jak już będzie taka możliwość
____________________
Gosia To wlasnie Ja
GosiaSamosia 14:19, 18 kwi 2016


Dołączył: 29 mar 2016
Posty: 40
kaisog1 napisał(a)
ZObacz... zrobiłam dla Bogdy (Matka) plan nasadzeń, częściowy bo potem to mi ręce opadły Nie szła zgodnie z planem, robiła po swojemu i kombinowała... nie wyszło... plan jest i wydaje mi się całkiem niezły jak na amatora ale gdy ktoś nie słucha to efektu nie ma



Mało tego musiałam w projekcie uwzględnić całą zbieraninę roślin.... to nie było łatwe
Zdecydowanie lepiej zacząć z "pustą kartą" niż wciepać w projekt coś "bo już kupiłam i rośnie" A najczęściej jest tak, że to ni przypiął ni wypiął


Świetny projekt! MAsz do tego smykałkę i widać pasjonatka! Chyba skorzystam z pomysłu "Dwóch czerwonych dębów" i zrobimy hydrosiew żeby od czegoś zacząć konkretnie
____________________
Gosia To wlasnie Ja
anbu 14:41, 18 kwi 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839


Hej Dziewczyny
Podczytuję sobie Waszą wymianę zdań/poglądów i zapowiada się ciekawie
Będę Kasiu do Ciebie zaglądała, ciekawam co wymyślisz

Dobrze, że wybrałaś wizualizację ze świerkiem, bo moim skromnym zdaniem te kulki na pniu gryzą się z kulistą koroną drzewa ale ja się nie znam aż tak bardzo Mną się więc nie sugeruj

kaisog1 napisał(a)



To na szybko... nie wiem czy się wszystko zmieści bo nie bardzo mam czas usiąść i z planem zrobić a wizualizacje to wiesz.... ni cholerci wymiarów nie trzymają
____________________
Ania Ogród Ani :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies