Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?

KasiaW 08:28, 09 kwi 2016


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
Rabata nr 3(przy altance:

Na niej zależy mi najbardziej. Chciałabym aby latem ładnie wyglądała, bo spędzamy w niej dużo czasu. Mamy bardzo słoneczną działkę ... i żadnych drzew, niestety.

Może wzdłuż tuj szmaragd posadzić 2 szt. żółtych iglaków, zimozielone będą ozdobą gdy miskant i limki będą jeszcze uśpione?
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
Mirka 11:03, 09 kwi 2016


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Witaj zagubiona Przy altance ja bym posadziła róże pnące i nóżki im podsadziła może trawki,kocimietka ,żurawki .Pięknie by wyglądała altana w rożach
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
KasiaW 13:53, 11 kwi 2016


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
Mirko, dziękuję, że jesteś ze mną
Niby mam tyle pomysłów, a po odwiedzinach w Waszych pięknych ogrodach nie wiem już nic ... Tradycyjnie za dużo chcę
Róże pnące bardzo mi się podobają, ale nie mam z nimi doświadczenia. Jaką polecacie odmianę dla początkujących? Najlepiej o jasnoróżowych kwiatach.

Czy jeśli posadzę jasnoróżową różę pnącą na środkowej pergoli, a na zewnętrznych wspomniane wcześniej hortensje Limelight z miskantem ML będzie dobrze?
A nóżki róż i limek chciałabym podsadzić bordowymi żurawkami, może i turzycą evergold albo trzmieliną emerald gold (mam troszkę sadzonek, troszkę właśnie ukorzeniam).

Na rabacie przy frontowym ogrodzeniuna chcę posadzić śliwowiśnie pissardi szczepioną na pniu a pod nimi też hortensje limelight. Z altanki będę mieć widok właśnie na tę rabatę i na taras.
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
KasiaW 14:34, 11 kwi 2016


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
Co o tym myślicie?
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
KasiaW 18:33, 11 kwi 2016


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
Ech... wszyscy zapracowani, dopieszczają swoje ogródeczki... a ja dalej w kropce.
Nic, idę spacerować po pięknych ogrodach
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
GosiaSamosia 10:12, 12 kwi 2016


Dołączył: 29 mar 2016
Posty: 40
Witaj Kasiu,

można powiedzieć sąsiadko bo tez okolice Olsztyna

Witam Cię tym bardziej gorąco bo też właśnie rozpoczynam zmagania z ogrodem Może będzie nam raźniej
____________________
Gosia To wlasnie Ja
KasiaW 13:16, 13 kwi 2016


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
Cisza w moim wątku. Liczyłam po cichu, że ktoś jednak zajrzy i coś podpowie. Chciałabym ruszyć z pracami przy altance i zająć się przedogródkiem. Właśnie skończyliśmy przerabiać chodnik i podjazd. Zyskałam sporo miejsca (zamiast 3x1,5 m, mam teraz 3x6 m ) na posadzenie roślinek. Dziś wkleję zdjęcia, jak tylko rozgarniemy ziemię i będzie co pokazać

Limki i miskant ML to niezawodny ogrodowiskowy duet, więc chyba się zdecyduję aby posadzić go przy altance. Do tego żurawki palace purple, (ciemnobordowe, mam już kilka sadznek posadzonych przy pergoli w części gospodarczej, bardzo je lubię, będą nawiązywać do posadzonej nieopodal altanki bordowolistnej pęcherznicy).

Posadzę po 2 limki przy każdym boku altanki, między nimi miskant ML, przed nimi żurawki. Myślę, że będzie ładnie
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
GosiaSamosia 14:42, 13 kwi 2016


Dołączył: 29 mar 2016
Posty: 40
Kasiu, ja np postawiłabym na klematis i winobluszcz pięciolistkowy. Pięknie wyglądają na altankach i innych pergolach. Zwisające kwiaty klematisa...cudo. Oczywiście trzeba przycinać żeby się zanadto nie rozrosło ale efekt piękny.

Winobluszcz da Ci piękny pomarańczowo-czerwony kolor na jesień
____________________
Gosia To wlasnie Ja
KasiaW 14:59, 13 kwi 2016


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
Gosiu,
winobluszcz mam posadzony właśnie na tyłach altanki Mogłabym w sumie posadzić go i po bokach. Byłby tłem dla roślinek. Mam też sadzonki bluszczu Hedera.
Sama nie wiem...
Mam za dużo pomysłów, wszystko mi się podoba. Ale to nic nowego, zwłaszcza u początkujących

Na innych rabatach mam posadzone bordowe pęcherznice i żurawki.
Na przeciwko altany, przy ogrodzeniu frontowym chcę posadzić śliwowiśnię Pissardi (chyba 3 szt.), pod nią właśnie limki i miskanty. Altana w hortensjach ładnie pasowałaby do tego.

Klematisy mam przy altance w części gospodarczej, ale jakoś za specjalnie nie wyglądają wiosną, kłąb suchych gałązek. Nie jestem do nich jakoś przekonana, ale może się przekonam nieco później. To ich pierwsza zima u mnie. Latem wyglądają pięknie.


Nie wiem już nic ... Pomocy!!!
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
kaisog1 15:29, 13 kwi 2016


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Witam się i inspiracje przynoszę

Nie będę pisać jakie rośliny bo te można dobrać inne. Chodzi o pokrój i kolor... Nie szłabym w robienie 3 oddzielnych rabatek a patrzyła na ogród jak na całosć..
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies