Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Moje storczyki

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje storczyki

Lukas 21:09, 28 sty 2013


Dołączył: 28 gru 2012
Posty: 902
Może są też za blisko kaloryfera?
____________________
Atelier ogrodowe... Pozdrawiam Łukasz
anna_g 21:47, 28 sty 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
A do tego kaloryfer za gorący? u mnie też tak się działo gdy storczyki chciały kwitnąć zimą - poniewaz ogrzewanie mamy węglowe więc kaloryfery osiągają dość dużą ciepłotę - kwiaty obsychały, żółkły, opadały. Ponieważ nie mam ich gdzie przestawić z grzejnika, staram się go przykręcac a doniczki przysuwać jak najbliżej okna - tyle, żeby nie dotykały liście zimnej szyby. Okien nie otwieram przy storczykach, bo to naprawde mocno szkodzi. No i faktycznie - ja moim nie daję kwitnąć zimą i tak większość pąków opadała.
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
daphne 11:47, 28 lut 2013


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 78
Lukas napisał(a)
Sebek piękne storczyki też je uwielbiam.
Powiedz czy stosowałes do nich mikoryze do storczyków? Słyszałem, że dzięki niej szybciej rosną i obficiej kwitna a na tym mi zależy bo zazwyczaj słabo mi kwitna i maja coraz mniejsze kwiaty.
Ostatnio to w ogole nie kwitły bo pąki opadły ale to moja wina bo niestety zawiało je mroznym powietrzem


Ja zastosowałam mikoryzę w dwóch storczykach sposród 9. Są wyższe i tyle. Kwitną równie długo i obficie co pozostałe. Wszystkie regularnie zanurzam na kilka minut w wodzie z dodatkiem nawozu z "zielonego domku" co 2 tygodnie. Na moich oczach wypuszczały nowe liście po nawożeniu a nie po mikoryzie... I mikoryza i nawozy takie jak ten o którym ja pisze z "zielonego domku" mają za zadanie troszkę "zaimpregnować" storczyki przed szkodnikami bo - odpukać nic się z nimi nie dzieje poważnego.
Ale gdyby ktoś mnie zapytał czy jeszcze kiedyś kupię mikoryzę do storczyków to odpowiedzieć brzmiała by: NIE
____________________
"Marchewka jest rodzajem ziemniaka o rewolucyjnych poglądach" Valeriu Butulescu ogród-w-moim-krwioobiegu
asiek0110 19:07, 02 paź 2013

Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 9
Witam,

Mam storczyka od 3 lat i zawsze mi kwitnął. Niestety od roku przestał to robić??

Wymieniłam mu ziemię. Podlewam go raz na tydzień (moczę go w misce po czym czekam aż odcieknie woda i wkladam do osłonki) na przemian z nawozem. Co mogę jeszcze zrobić??
____________________
kaisog1 23:07, 02 paź 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Jaki to storczyk? Phalaenopsis?
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Gardenarium 00:52, 03 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Storczyki w zasadzie po okresie kwitnienia, potrzebują okresu spoczynku, czasem pół roku, czasem rok. Podlewanie go nawozem zaraz po kwitnieniu nie pozwoli mu odpocząć, może tylko zaszkodzić.

Masz u nas artykuły o uprawie kilku gatunków, zobacz jakiego masz storczyka.

http://www.ogrodowisko.pl/tag/storczyki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
asiek0110 07:25, 03 paź 2013

Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 9
Mam Phalaenopsis, więc narazie dam spokój z nawozami. Aha i storczyk wypuścił odszczypkę z boku, więc zamierzam kupić doniczkę i posadzić ją. Może dlatego nie kwitnie bo wszystkie swoje siły dał na wypuszczenie odszczypki...??
____________________
kama26 12:38, 05 paź 2013


Dołączył: 05 paź 2013
Posty: 6
Sebek wspaniała kolekcja
asiek0110 ta "szczepka" jeśli wychodzi z trzonu rośliny nazywamy basal keiki.Jeśli z pędu to keiki.
Gardenarium 16:46, 05 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pisałam o tym w artykule

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/267-swiat-storczykow-phalaenopsis
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kaisog1 22:34, 05 paź 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
...i najczęściej powstaje bo roślina czuje, że zamiera... W ten sposób próbuje się ratować.
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies