Gdzie jesteś » Forum » Pnącza » Wisteria - glicynia, słodlin

Pokaż wątki Pokaż posty

Wisteria - glicynia, słodlin

aniula 21:35, 18 lut 2013


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 456
A jeśli chciałabym takie grubsze brzydko zaplątane pędy wyciąć, to kiedy najlepiej? Wygodniej byłoby wiosną, ale może jeszcze pozwolić im zakwitnąć i dopiero po kwitnieniu?
____________________
Ania Ogródek na betonie
Gardenarium 10:09, 19 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Lipiec-sierpień. Poprzedni post jest o tym.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mila1021 15:13, 03 mar 2013

Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 1
Witam,jestem tutaj nowa i jak to najczęsciej bywa potrzebuję opinii tych ,którzy są mądrzejsi bo nie jedno przeszli
Mam pytanie chciałabym na jednej pergoli posadzic razem milin pomaranczowy i wisterie tak sobie pomyslałam ze jak jedno przestaje kwitnąc drugie zaczyna .... ale jak to ię ma w praktyce? jak to wygląda z przycinaniem? itdwiem ze to silne charatery
czy ktos juz próbował? proszę o podpowiedz
Gardenarium 21:43, 04 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie mieszaj tych pnączy. Wisteria jest ekspansywna, milin też, tylko milin potrafi cały wymarznąć.
Mnie one jakoś ze sobą się gryzą całkowicie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
21:18, 19 mar 2013
Mam pytanie nie mam możliwości zrobienia odkładu ziemnego, czy można zrobić odkład powietrzny ? i jak wysoko tzn. ile pędu powinno wystawać ponad odkład.
Gardenarium 23:15, 19 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Chyba jest ważne na jakiej części pędu nakładasz "opatrunek" z torfem a nie wysokość, potem jak korzenie utworzą się odcinasz i skracasz część nad korzeniami, żeby się rozkrzewiła. Ale taki sposób rozmnażania nie wiem w jakim stopniu pozwoli na kwitnienie.

Ja tego nigdy nie robiłam, ale chyba łodyga powinna być półzdrewniała. Najlepiej jak będzie to pęd zeszłoroczny. Wisteria dość trudno wypuszcza korzenie.

Zdejmujesz pod węzłem wąski pasek kory "na obrączkę" i traktujesz ukorzeniaczem. Owijasz folią, nasypujesz wilgotny torf, zawiązujesz "w cukierek".
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
12:25, 20 mar 2013
THX

Mam wisterię którą kiedyś syn kupił na all, ale rośnie szkoda pisać, szczęście że żyje chociaż jedna sadzonka i muszę coś z nią zrobić. Ficusa w ten sposób ukorzeniałem, ale ogródkowych jeszcze nie, więc będzie jedno doświadczenie więcej.
Gardenarium 20:07, 20 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No ale jak żyje to może jej podsypać kompostu, dbać i odżyje?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gabriela_kra... 20:23, 20 mar 2013


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 655
Kochani,poczytałam Wasze wypowiedzi o wisterii i chyba potrzebuję umocnienia w tym co wiem...

Moja wisteria rośnie bardzo blisko muru,ma 4 lata,w zeszłym roku w marcu ją przycięłam,potem powtórzyłam cięcie w lipcu.Póki co,ani razu nie kwitła.

Troszkę się boję jej "mocy". Wiem,że niszczy rynny,dachówki,nam sie też wpięła między mur a balustradę drewnianą na tarasie - był problem to usunąć.W zeszłym roku poprowadziliśmy ją do góry,ale omijając rynny,dachówki.Jak wygląda sprawa z korzeniami???Mury są młode,ale za kilkanaście lat jak gdzieś pojawią sie pęknięcia,może uszkodzić mury??
____________________
Gabisiowy ogród...początki...
Gardenarium 20:28, 20 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Z korzeniami nie wiem, ale te co rozwalały dachówki to nie ruszały murów.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies