Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Tosi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Tosi

Selly 15:27, 21 maj 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
atena35 napisał(a)
Poproszę o namiary sprawdzonych sprzedawców roślinek na Śląsku, ewent. internetowych.


A jakich konkretnie roślin szukasz ? Sprzedawcy często się specjalizują. Ktoś inny sprzedaje więcej róż, a ktoś inny z kolei iglaki lub trawy. Dobrze jest właśnie szukać towaru u takich specjalistów, bo jest on wtedy lepszej jakości i w szerszym wyborze odmianowym. Ja mam trochę sprawdzonych sprzedawców wysyłkowych, ale musiałbym znać więcej szczegółów, co by mnie szefowa nie posądziła o kryptoreklamę
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
justine17 17:48, 21 maj 2013


Dołączył: 09 sie 2012
Posty: 93
Witaj ładny ogród się zapowiada.
Mnie spodobały się rolety w Twoich oknach,Czy mogłabym prosić o zdjęcie z wewnątrz rolety????
____________________
Izabela
Janina 18:07, 21 maj 2013


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 1398
Śliczny ogród tworzysz, po rozłożeniu trawnika mimo że rabaty puste wygląda to fajnie i widać kształt ogrodu. Kibicuję i będę często zaglądać.
____________________
Ogródek Janiny Wizytówka
gierczusia 19:16, 21 maj 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Tosiu .. Ja kupuję u Żurka ,u Kulasa w Katowicach i future Garden ... Śmiało mogę polecić
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 19:17, 21 maj 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Spotkanie u Kapiasów 8 czerwca godz. 11.00.. .. Proszę o potwierdzenie ilości osób na priv

Buziam .. Zapraszamy .. Spotkajmy się
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
atena35 22:00, 21 maj 2013


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
W ostatni weekend byłam pracowita. Zwiozłam materiał na drugą część tarasu i obsadziłam.
Pojechałam po cisy (kule na pniu), trzmieliny i żurawki.
Cisów nie było wcale, w jednej z pobliskich szkółek zaproponowano mi "na zamówienie", cóż cena przerosła mój budżet.
Postanowiłam wybrać coś innego, spodobał mi się świerk kłujący "Brynek" (picea pungens Brynek")
Jak kupowałam na gałązkach miały takie czapeczki, pogubiły się w transporcie


Pamiętając krzywe trzmieliny już zwracałam uwagę na proste pieńki, a przy sadzeniu starłam się trzymać linię:



____________________
Ogród Tosi
atena35 22:12, 21 maj 2013


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
Niestety nie obyło się bez wpadki.
Pojechałam z projektem w ręce i chodzę ... szukam żurawek Berry Smoothie - sztuk 26
No, nie ma.
Są inne ale ja nie wiem, które mogę wziąć w zamian
Niedoświadczona jestem, myślę ale na logikę skoro w nazwie są "berry" to szukam innych "berrów".
I znalazłam inne "berry" - Blackberry Jam
Przywiozłam do domu, zasadziłam te moje berry i patrzę.
Coś ciemno - ale będzie żwirek

Zdecydowanie za ciemne te berry


____________________
Ogród Tosi
atena35 22:23, 21 maj 2013


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
Cóż było robić?
Postanowiłam zmienić berry.
Zamówiłam w sklepie internetowym Berry Smoothie - tylko jeden znalazłam, który jeszcze miał.
Dzisiaj doszły, niestyty sadzonki dużo gorszej jakości niż Blackberry Jam kupione wcześniej.
Na ile mogę to ocenić są zdrowe, mają fajne "serduszka" i powinny odbić, tyle, że są dużo mniejsze.



____________________
Ogród Tosi
atena35 22:29, 21 maj 2013


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
Muszę teraz wymyślić gdzie posadzę dużą ilość Bleckbarry Jam
Narazie wróciły do małych doniczek i siedzą w donicy z Rodkiem wędrowniczkiem, który też nie ma jeszcze własnego miejsca, a trochę ogrodu zwiedził.
____________________
Ogród Tosi
ana_art 22:30, 21 maj 2013


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
ooo jak dobrze, że zmieniłaś tamte absolutnie nie pasowaly, a żurawki szybciutko odbiją, podlej je florowitem, będą rosły w oczach
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies