Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pszczelarnia 16:12, 13 wrz 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Jest taki sadziec Ton den Linden - boski. Mam go.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Margerytka40 20:32, 14 wrz 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Polinko mnie to tylko powala jak Ty to wszystko świetnie ogarniasz. Podróże(śledzę I), przyjęcie a ogród, tfu dwa ogrody jak spod igły. Czapki z głów kochana. Zdradź sekret jak to robisz, ja z niczym nie mogę zdążyć
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
polinka 15:11, 15 wrz 2019


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17568
Dorii napisał(a)


LadyU 180cm fajnie, choć u mnie pewnie tyle nie osiągną, tą wiem że chcę. Z tymi mniejszymi mam problem, które ładniejsze przed kwitnieniem, twoim zdaniem? Z kitkami wszystkie ładne Little Bunny widziałam w ogrodniczym tylko czy to te pewności brak.


Jak dla mnie to nie ma zbytniej różnicy w wygądzie rozplenc przed kwitnienem. Z tych karłowych odmian little bunny zdecydowanie bardziej lubię od little boy.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 15:13, 15 wrz 2019


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17568
Magleska napisał(a)
Wszystkiego najjjjjj dla solenizanta ogród przystroiłaś świetnie pozachwycałam się i lecę dalej


Dziękuję Madziu raz do roku mogę zrobić taką impreze w ogrodzie i nie częściej
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 15:15, 15 wrz 2019


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17568
Wendy79 napisał(a)
Ho ho ho, nowy warzywniczek. Stanowisko dla borówek (zresztą chętnie poczytam, co odpowie Toszka). Będzie się działo. Mam nadzieję na porządną relację.


Aguś na pewno nie będzie tak ładny jak Wasz warzywnik ale najważniejsze aby dostarczał własnych warzyw. Nie wiem czy będą zdjęcia bo on powtanie w mało ładnym miejscu i z każdej strony coś tam straszy
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 15:16, 15 wrz 2019


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17568
amatorodniczka napisał(a)


Biała Budleja Davida ? jest wysoka pięknie pachnie i przyciąga motyle..


Dzięki za propozycję ale to będze za duże gabarytowo. Potrzebuję coś delikatniejszego
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 15:18, 15 wrz 2019


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17568
mrokasia napisał(a)
Hej Poli, Twój ogród prezentuje się bosko zarówno w dzień jak i po zmroku w imprezowym wydaniu . Sto lat dla eMa .
O przygotowaniu miejsca pod borówki chętnie poczytam - przyda mi się na wiosnę.
Ja mam przy LadyU Limkę. Ledwo wystaje, ale rośnie .


Dziękuję KAsiu Właśnie boję się, że hortensje znikną w LAdyU a z drugiej strony chyba chciałabym coś bardziej delikatniejszego. Ciężki to dla mnie temat te kwiaty
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 15:24, 15 wrz 2019


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17568
Toszka napisał(a)


Pytanie pierwsze: co ty chcesz uprawiać w warzywniaku? Bo plan dobry, ale obornika mi brakuje

Borówki. Jaką masz ziemię? Jakie ph? Najlepiej spory dół wykopać i uzupełnić kwaśną sciółką - siarka, kora, obornik, ziemia liściowa...plus susz z tuj (ten eksperyment mam za sobą i jestem mile zaskoczona). Dobrze by było, aby podłoże w dole uleżało się i osiadło (a osiądzie mocno). Jesli gleba piaszczysta to zastanów się czy na sam spód nie dać jakiejś folii (wiem, mało eko, ale wilgoć pomoże utrzymać)


W warzywniku chciałabym ogórki,pomidory, ziemniaki, marchew, pietruszkę, buraki, cukinie, rzodkiewka , koper. Obornik teraz dać przed sianiem poplonu czy na wiosnę razem z kompostem? Obornik mam przekompostowany.

Ph gleby to 5,2 czyli muszę jeszcze obiżyć pod borówki.Mam Wsystkie składnuki które podałaś oprócz siarki więc będę teraz działac a na wiosnę posadzę borówki. Jeszcze powiedz na jaką głębokość kopać? 50 cm wystarczy czy glębiej?
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 15:28, 15 wrz 2019


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17568
wiklasia napisał(a)
białe i wysokie - to może rutewka, tylko nie wiem czy aż tak wysoka wyrośnie


Wilkasiu, wygooglowałam i bardzo ładna ale z tego co piszą to białe odmiany dorastają do 1m. JEdnak potrzebuję czegoś wyższego
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 15:36, 15 wrz 2019


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17568
Dorii napisał(a)
Sadziec, świecznice, Modrak sercolistny Crambe cordifolia


OMG! Przepadałam...piękne! Coś dziwnego sie zaczyna ze mną dziać

Sadziec cudny i myślę, że będzie idealny do LadyU
Świecznica ma bardzo podobny kwiatostan do rozplenicy i chyba za bardzo by się zlewało ale Modrak jest warty rozważenia.
Dziękuję bardzo za podpowiedzi!
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies