Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Dorii 16:39, 12 wrz 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
polinka napisał(a)

Dorii, mam Hameln, LadyU i Little Bunny.


LadyU 180cm fajnie, choć u mnie pewnie tyle nie osiągną, tą wiem że chcę. Z tymi mniejszymi mam problem, które ładniejsze przed kwitnieniem, twoim zdaniem? Z kitkami wszystkie ładne Little Bunny widziałam w ogrodniczym tylko czy to te pewności brak.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Mirka 19:21, 12 wrz 2019


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Pokaż tego giganta LU
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Magleska 20:41, 12 wrz 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18391
Wszystkiego najjjjjj dla solenizanta ogród przystroiłaś świetnie pozachwycałam się i lecę dalej
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Wendy79 21:17, 12 wrz 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Ho ho ho, nowy warzywniczek. Stanowisko dla borówek (zresztą chętnie poczytam, co odpowie Toszka). Będzie się działo. Mam nadzieję na porządną relację.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
amatorodniczka 21:21, 12 wrz 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
polinka napisał(a)
I ostatnia sprawa to poszukuję czegoś wysokiego do rozplenicy LAdyU, która dosrasta do 180 cm . Może znacie coś kwitnącego tak wysoko? Najlepiej w bieli


Biała Budleja Davida ? jest wysoka pięknie pachnie i przyciąga motyle..
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
mrokasia 21:29, 12 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Hej Poli, Twój ogród prezentuje się bosko zarówno w dzień jak i po zmroku w imprezowym wydaniu . Sto lat dla eMa .
O przygotowaniu miejsca pod borówki chętnie poczytam - przyda mi się na wiosnę.
Ja mam przy LadyU Limkę. Ledwo wystaje, ale rośnie .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Toszka 22:11, 12 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
polinka napisał(a)
Drugą sprawę mam do Toszki
Kochana podpowiedz jak przygotować miejsce pod borówki bo ja niedoświadczona w kwaśnych rabatach. I jeszcze oceń czy dobrze zaplanowałam pracę nad nowym warzywnikiem.
Warzywnik przygotowuje w miejscu gdzie od lat nie pracowałam z glebą. Myślę aby teraz to przekopać, oczyścić i posiać gorczycę. jak zakwitnie, przekopać i zostawić na zimę. Wczesną wiosną dodam kompostu i ponownie przekopię. Będzie ok?


Pytanie pierwsze: co ty chcesz uprawiać w warzywniaku? Bo plan dobry, ale obornika mi brakuje

Borówki. Jaką masz ziemię? Jakie ph? Najlepiej spory dół wykopać i uzupełnić kwaśną sciółką - siarka, kora, obornik, ziemia liściowa...plus susz z tuj (ten eksperyment mam za sobą i jestem mile zaskoczona). Dobrze by było, aby podłoże w dole uleżało się i osiadło (a osiądzie mocno). Jesli gleba piaszczysta to zastanów się czy na sam spód nie dać jakiejś folii (wiem, mało eko, ale wilgoć pomoże utrzymać)
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
wiklasia 22:29, 12 wrz 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
białe i wysokie - to może rutewka, tylko nie wiem czy aż tak wysoka wyrośnie
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Dorii 22:42, 12 wrz 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Sadziec, świecznice, Modrak sercolistny Crambe cordifolia
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
beata_m 14:34, 13 wrz 2019


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
polinka napisał(a)
Mam dzisiaj kilka wiadomości i pytań

Pierwsze to chciałam Was ostrzec przed prawdopodobną inwazją opuchlaków w następnym roku. Mało się o tym mówi bo jak wiadomo nie wszystkim jest to na rękę, ale w kręgach ogrodniczych już o tym głośno.
Jeśli nie chcecie wydawać majątku na walkę z opuchlakami to teraz jest dobry czas na gnojówkę z wrotyczu.


Dziękuję Polinko
walczę już drugi zeson ... kupowałam larvanem hmmm szału nie widze w jedną ani w drugą stronę choć muszę szczerze przyznać, że chyba za każdym razem (jesienią i wiosną) byłam lekko opóźniona w podlewaniu tym ustroństwem
masz doświadczenie z nicieniami?
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies