Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Monia81 17:31, 13 wrz 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 7969
Poleżałabym na tym hamaczku... altana boska... Polinko pozdrawiam
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Johanka77 06:54, 14 wrz 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Altanka mniamniusia
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
ElzbietaFranka 22:37, 22 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
polinka napisał(a)
Przezimowal w altanie bez problemu i ładnie wystartował na wiosne. Po czym w lipcu zaczął się koszmarnie wykladac. Dodam, że gnojowki nie dostał ani kropli
Chcąc nie chcac, musiałam wbić palili i związać Gracilimusy.



Zastanawiam się czy wpływ na rozkładanie ma tylko miejsce, czyli całkowity cien, czy coś jeszcze może być przyczyna?








Witam Polinka

Gracilimusy rosły ładnie do pewnego momentu po zimowym spoczynku. Oczywiście, że jest to trawa światło lubna. Zresztą prawie wszystkie traway lubią światło. Też pobierają witaminę "D" tak jak my ze słońca.

"Miskant chiński Gracillimus preferuje miejsca nasłonecznione. Brak dostępu do słońca i przewaga cienia w ciągu dnia mogą doprowadzić do wiotczenia i osłabienia liści, a w ostateczności nawet do zamierania trawy".

Więc czym prędzej przestaw trawki do słońca. Pięknie wyglądają te 3 doniczki, ale trzeba z nich zrezygnować w tym miejscu.

Też mam Gracki 3 sztuki rosną jak opętane na kompoście. Może je wstawię na wątku jakie wyglądały rok temu posadzone w czerwcu a teraz kolosy. Miały być siuksy i trzeba je przesadzić bo zasłaniają inne trawy.

Masz piękne cisy. Zapisałam sobie "Rebusta". Też muszę kupić bo chcę tawuły wyrzucić i wzamian posadzić cisy aby ochronić rododendrony przed zimowymi wiatrami.

Pozdrawiam

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
KasiaBawaria 10:14, 23 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
polinka napisał(a)
Jagódko nie mam Hilli ale z tego co pamiętam, to on jest polecany na szeroki żywopłot...A nie myślałaś o Robuście? Mam obok garażu taki żywopłot i planuję go prowdzić max na 70 cm. U mnie nie ma tam nawet 30 cm szerokości

Robusta, zaraz po posadzeniu. Rok 2014 lub 2015.


I w tym roku. Tnę go co 3-4 tygodnie, jak tylko pojawią się nowe przyrosty.



Jak gesto masz goo posadzonego?
____________________
Zapraszam na kawe
Jagodaa 10:34, 23 wrz 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
O to samo miałam właśnie zapytać, bo moje właśnie przyszły i założyłam 30cm, a teraz na nie patrzę i chyba za mało zamówiłam :/ są ładne, zdrowe, ale rzeczywiście bardzo wąskie .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 10:44, 23 wrz 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
I jeszcze jedno, czy on u Ciebie owocuje? W necie jest informacja, że męska odmiana i nie, a u mnie są kulki na kilku, więc czy to jest faktycznie Robusta??? Zawsze coś
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Anda 14:48, 23 wrz 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Jagodaa napisał(a)
I jeszcze jedno, czy on u Ciebie owocuje? W necie jest informacja, że męska odmiana i nie, a u mnie są kulki na kilku, więc czy to jest faktycznie Robusta??? Zawsze coś


Robusta owocuje, Hilli nie owocuje

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Jagodaa 15:14, 23 wrz 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Ewa, dziękuję! Wlasnie nad nimi wiszę i się zastanawiam, czy to na pewno Robusta. Poza owocami wszystko się zgadzało, więc teraz jestem spokojna . Śliczne są.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
ElzbietaFranka 15:15, 23 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Cis "Fastigiata Robusta" jest to odmiana męska która nie nawiązuje owoców.
Anomalie genetyczne zawsze mogą się zdarzyć.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Anda 17:54, 23 wrz 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Cytat ze strony producenta

Taxus baccata Fastigiata Robusta ist eine weibliche Form und bildet Früchte aus.

Taxus baccata Fastigiata Robusta jest rodzaju żeńskiego i owocuje.

U nas w szkółce hodujemy te cisy, więc o żadnych anomaliach mowy być nie może.



____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies