Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z łezką

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z łezką

Kindzia 14:36, 02 paź 2013


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Elik napisał(a)
Hej Kasiu, jak tam w Szczyrku? U nas ślicznie i słonecznie, ale zimnooo…
Oj, ale mi smaka zrobiłaś. Pieczarki to lubię bardzo, bardzo i często jemy, ale takie prawdziwie leśne grzybki, jeszcze własnoręcznie uzbierane – to jest cały klimat, za którym teraz jakoś tęsknię. Muszę chyba się zaczaić na sąsiada, bo on wie gdzie u nas grzybowy las

W Szczyrku? Zimno Wczoraj słoneczko było, dzisiaj już pochmurnie.
Te nasze pieczarki to nie prawdziwe dzikuski, rosną na podłożu wywalanym na pola z pieczarkarni naszej wiejskiej
Rosną w dużych ilościach do samych mrozów
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 14:37, 02 paź 2013


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Bogdzia napisał(a)
Pozdrówka Kasiu.

Ja też pozdrawiam Miło, że zaglądasz Bogdziu
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 14:38, 02 paź 2013


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
malgorzata_szewczyk napisał(a)
No zimno zimno jak to u nas

Zimno jak zimno, ale wczoraj wiało bardzo...dzisiaj spokojniej, za to bez słoneczka.
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 14:54, 02 paź 2013


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
JulkAd napisał(a)
Kasiula wybacz mi, bom zgrzeszyła....powoli wychodzę na prostą Dziecię odtransportowane, więc w tygodniu względny luz, gorzej z weekendami będzie....ale wracam do Was....mam nadzieję, że na dłuższą chwilę niż ostatnio. Całusy ogromniaste dla Ciebie
p.s.: nie wiem czy i kiedy nadrobię....może jakiś skrót wrześniowy dla mnie?

NO NIE MAM PYTAŃ !!!! Julcia się znalazła...chyba ta groźba na gołą...pomogła
Moje Dziecko dopiero jutro zajęcia zaczyna, dzisiaj jeszcze uczelnia pierwszy rok szczególnie obsługuje Ale Grześ marudzi bardzo, paskudny plan ma...późno zaczyna i późno kończy...

Taką nadzieję mam, że teraz to już się poprawisz!!!

Skrót :
- dostałam piwonię od Bogusi i red barony od Anity
- Gabrysia z Geometrycznego chce mnie obdarować swoją jodłą, bo moja zdycha (reanimowana jest zg z zaleceniami Ani rzeszowskiej, zobaczymy), dostałam instruktaż od Syli jak koreankę przesadzić
- byłam u Ani z Ogrodoterapii, kupiła dla mnie ostróżki na swoim targu w bardzo przyzwoitej cenie
- róże pierwszy raz mączniaka złapały...
- Anita wymyśliła mi obwódkę trawiastą na tę rabatę z nogami, czekam na zamówienie, żeby teraz jeszcze je posadzić
- jutro, po drodze ze Szczyrku odwiedzę Małgosię z Ogrodu cioci

To tyle...bardzo dokładny skrót
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 14:54, 02 paź 2013


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Gabrysia_ napisał(a)
...szkolisz sie jeszcze?

Do jutra jeszcze Gabrysiu
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 15:00, 02 paź 2013


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
anna_g napisał(a)
Kindzia !!! Gdzie Ty mi tą pogodę zamawiałaś??? na dzisiaj... w mrozo i wiatrolandii??? Rajuśku... Myślałam, że nici będą z ogrodu ale się zaparłam bo jak już wzięłam ten urlop... Ale ubrana to bylam jak na Sybir jakiś 4 warstwy i czapka i powiem szczerze, że ani przez chwilę nie było mi za gorąco. No co za masakra... z tą pogodą...
Rozdzieliłam jedną z tych ostróżek... ale ja je tak ciut ciachnęłam łopatką - korzenie zostały "i tu i tam" - posadziłam, podlałam, zobaczymy co będzie. Mam nadzieję, że będzie ok. bo ta niebieska jest chyba najładniejsza.
Lilije wg zaleceń upchnęłam nazad do ziemi... Kurcze ja jednak zdecydowanie bardziej wolę wiosnę i wiosenne "ogrodowanie" Po zimie to nawet jak jest 10 stopni to się ciepło wydaje
Baw się Kasia (znaczy siem szkól siem) i wracaj Buziole

a - dokupiłam jeszcze 4 jeżówki w Goczałkowicach, ale nie były już takie ładne jak te z Pisarzowic. Wybór też był mały bardzo - kilka doniczek dosłownie.


No fiesz! Słoneczko zamawiałam...i było!!!! Miało nie padać? Nie padało! O ciepłocie nic nie było przecież, to nie zamówiona
Ciesz się, że nie lało, bo przez okno byś dalej na te swoje ostróżki spozirała. A tak, to podzielone elegancko masz i w ziemi już siedzą...czapka? To co? A czapka to nie dla ludzi???
Trza było na jeżówki z nami w przyszłym roku jechać, to byś cudniaste miała jak z obrazka...nie słyszałaś o cierpliwości ogrodnika? A tak brałaś co było...jeden plus...masz posadzone już i z głowy

Teraz nam odpocząć dali od słuchania, to zaległości nadrobię

____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 15:05, 02 paź 2013


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
malgocha1960 napisał(a)
Kasiu,doczytałam,ze żegnasz się z mieczykami.Ja miałam swoje zostawić w ziemi na pastwę losu,ale jak zaczęłam wykopywać dalie żal mi się ich zrobiło i wykopałam.Na cała pełna dużą donicę cebul kwitło mi kilka sztuk i nie mam pojęcia co z nimi robię nie tak.

To jest ciekawe Małgosiu, co piszesz...u mnie nawet te maleńkie dzieci mieczykowe posiane kwitną...Coś im u Ciebie nie pasuje...u mnie słońce pełne mają, obornik w granulacie przy sadzeniu w tej mojej gliniastej ziemi i rosną jak na drożdżach...Jeżeli ich nocą nie zmroziło teraz, to jeszcze kwitną...jutro zobaczę.
Ja mam zamówienie na swoje, bez żalu się z nimi rozstanę, bo robota z nimi. Zresztą, jak mi się ich zachce znowu, to mam skąd dostać...
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 15:06, 02 paź 2013


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
atena35 napisał(a)
Kasiu, przypomniałam sobie że wybierałyście się do bylinowego raju.
Może opowiadałaś ale ja trochę "do tyłu" jestem. Jak tam???? Warto wycieczkę organizować?
pozdr

W przyszłym roku dopiero Ale Dziewczyna z Ogro pisała, że była i że warto!!!
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 15:10, 02 paź 2013


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Dostałam wiadomość, że trawki już idą do mnie. Nawet myślałam, że dzisiaj dostanę telefon z pracy (tam przyjdą), że są...czyli jutro pewnikiem. M odbierze i mi przywiezie, rabatka skończona na ten rok będzie

Dzisiaj w Szczyrku zimno i pochmurno...
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
malgorzata_s... 15:32, 02 paź 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33757
Rano slonko przecie było i nawet ciepło przez chwilkę. No ale zaszło i teraz brrr. Już się wystraszyłam że mnie ominiesz bo prosto do Pszczyny piszesz,doczytałam jednak że w planach jestem . Czekam i pozdrawiam.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies