Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z łezką

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z łezką

Kindzia 16:05, 12 maj 2013


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
JulkAd napisał(a)

.

No to dlatego Wam woda ucieka....folia musi być, żeby ze żwirku mogła spływać do zbiornika i nie wsiąkała w ziemię....tak mi się wydaje...
...dzięki muszę w swoim składzie kamienia zobaczyć


Wiesz, że to mądre, o tej folii...Nie pomyślałam o tym.
Teraz ani ja, ani eMuś nie jesteśmy w stanie zmobilizować się na tyle, żeby to znowu rozgrzebać Zobaczymy, jak to będzie funkcjonować bez folii...jak często trzeba będzie dolewać.
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 16:10, 12 maj 2013


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
JulkAd napisał(a)


Za skromna jesteś Aniu, a tak Mimo Woli Ci wszystko wychodzi...no i najważniejsze - doświadczenie z roślinami już masz, a to bardzo dużo

To prawda co piszesz, Julciu Ania ma dużo różnych roślin i wie jak i gdzie dobrze rosną. I mimo zalatania ciągłego znajduje czas, aby się tym doświadczeniem podzielić.
Zresztą tu taka znakomita większość ludzi jest. Dopiero Bogdzię męczyłam i Anię różaną...

Co ja bym bez Was wszystkich zrobiła...

Zresztą moja sąsiadka też, poprzez mnie, korzysta z Waszej wiedzy
W zeszłym roku nieśmiałe poprawki u siebie wprowadzała, w tym rewolucję już na całego robi
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
JulkAd 16:19, 12 maj 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Ja też dużo się uczę z Ogrodowiska....inaczej byłby już u mnie misz - masz
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Kindzia 16:34, 12 maj 2013


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
JulkAd napisał(a)
Ja też dużo się uczę z Ogrodowiska....inaczej byłby już u mnie misz - masz

Julciu...ja mam ogromne zapędy na takie różności...

Tam, przed nogami słupa, co to mi takie piękności zaprojektowałaś, mam teraz prywatne baseny, spa i co tam tylko chcesz...już się martwię czy dadzą radę te rośliny
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
JulkAd 16:39, 12 maj 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Kindzia napisał(a)

Julciu...ja mam ogromne zapędy na takie różności...

Tam, przed nogami słupa, co to mi takie piękności zaprojektowałaś, mam teraz prywatne baseny, spa i co tam tylko chcesz...już się martwię czy dadzą radę te rośliny


A może jakiś większy dół pod rośliny i jakiś drenaż ze żwirku zrobić?...róże lubią wilgoć, ale pewno nie do przesady....ja u siebie też sporo żwirku i piasku dałam, później dobra ziemia i czekam....róże mi wyślą z rosarium w czwartek...trochę się martwię czy dojdą w piątek, ale stamtąd do mnie nie jest jakoś daleko
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Kindzia 16:45, 12 maj 2013


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Tam gdzie róże będą nie jest źle, wyżej jest. Zresztą róże zawsze sadzę w dobrą ziemię w duży dół... Dalej, przed nogami, to spa mam. A tam zawilce, dzwonki, bodziszki, ciemierniki maja być...Też im dobrej ziemi dam, ale czy dadzą radę...
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
JulkAd 17:02, 12 maj 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Kindzia napisał(a)
Tam gdzie róże będą nie jest źle, wyżej jest. Zresztą róże zawsze sadzę w dobrą ziemię w duży dół... Dalej, przed nogami, to spa mam. A tam zawilce, dzwonki, bodziszki, ciemierniki maja być...Też im dobrej ziemi dam, ale czy dadzą radę...


To tutaj drenaż zrób płycej, one nie mają takiej dużej bryły korzeniowej więc drenaż na głębokości 40-50 cm z większych kamyczków, później piasek z ziemią i dobra ziemia....mój kolega wkopuje nawet wiaderka bez dna wypełnione grubym żwirem (takimi otoczakami zwykłymi 3-4 cm) w dwóch miejscach rabaty, robi spadek w ich kierunku, później całą obsypuje grubszym żwirkiem, a dopiero piach i dobra ziemia...ale to sporo zachodu....
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Mala_Mi 19:21, 12 maj 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Julka dobrze gada... wykop dół i daj piachu....
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
JulkAd 19:24, 12 maj 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Kasiu wysłałam pw
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Bogdzia 21:11, 12 maj 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Pozdrawiam .
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies