Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Leśne Wzgórze

Pokaż wątki Pokaż posty

Leśne Wzgórze

Mathildis 20:43, 07 maj 2017


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
MilkyWay napisał(a)
Hej,wpadam z rewizytą

Piękny ogród w lesie,wspaniałe otoczenie
ja do lasu mam niby tylko 10 minut na piechotę(no może 5 gdybym szła szybkim krokiem) i las widzę w oddali z mojego ogrodu,,ale jednak to nie to samo co działka położona pośród gąszczu leśnych drzew

Tu możesz głeboko odetchnąć i poczuć zapach lasu (rozumiem też minus spadających igieł sosen; mam to u siebie w wymiarze mini mini,Ty masz w wymiarze XL)
Podziwiam tak piękny trawnik w lesie,musicie być z niego mega dumni
Pooglądałam fotki z nasadzeń.
Czy rozważałaś horti pnące w runie leśnym lub wijące się wokół pni niektórych Twoich sosen?To również mogłoby dodac Twemu ogrodowi swoistego uroku choć
i tak jest dla mnie śliczny już

Pozdrawiam serdecznie ,na razie zostawiam słowo ;będę zaglądać,bo lubię leśne ogrody

Zapraszam do siebie również w wolnych chwilach
Ja próbuję nieco zbliżyć sie do pobliskiego mi lasu,Ty w nim mieszkasz


Dzięki za wizytę.
Trawnik z roku na rok gorszy pewnie w przyszłym roku po 10 latach trzeba będzie założyć go na nowo. Hortensje pnące nie są tak łatwe jakby się mogło wydawać. Myślałam o tym, ale w końcu pomysł realizacji sie nie doczekał. Może w tym roku spróbuję
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Mathildis 20:49, 07 maj 2017


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
AgnieszkaW napisał(a)
Przepięknie, Aniu, w Twoim lesie. Ja mam właśnie dylemat, co posadzić pod jodłą, aby kwitło wiosną, a potem ustąpiło miejsca funkiom (jest tam bardzo sucho, ale mimo tego funkie rosną). Myślałam o zawilcach leśnych, a może tulipany botaniczne lub przebiśniegi?

Pozdrawiam bardzo ciepło


Dziękuję
U mnie przebiśniegi kwitną niezawodnie, jeśli chodzi o zawilce mount everestów wyszło w tym roku o połowę mniej i nie zakwitły, natomiast splendour white prawie podwoiły objętość i kwitły wspaniale. Tulipany botaniczne różnie w zależności od miejsca i odmiany...
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Mathildis 21:48, 07 maj 2017


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
admete napisał(a)
Aniu ale się ucieszyłam jak Cię u mnie zobaczyłam
tak dawno się "nie widziałyśmy"
mam nadzieję że będziesz miała więcej czasu żeby zaglądac na O i pokazywać co tam u Ciebie w lesie piszczy

tulipany cały czas mają moc!!!!!! -wyglądają bossssssko

pozdrowionka zostawiam


Przerwa była potrzebna - wszystko teraz zachwyca mnie na nowo do Ciebie zaglądać lubię bo bardzom ciekawa twoich eksperymentów i ich efektów. Zdjęć na razie więcej nie ma bo zimno, deszczowo i tulipany się kończą a na resztę kwiatuchów trzeba będzie poczekać


____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Mathildis 21:48, 07 maj 2017


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
admete napisał(a)
Aniu ale się ucieszyłam jak Cię u mnie zobaczyłam
tak dawno się "nie widziałyśmy"
mam nadzieję że będziesz miała więcej czasu żeby zaglądac na O i pokazywać co tam u Ciebie w lesie piszczy

tulipany cały czas mają moc!!!!!! -wyglądają bossssssko

pozdrowionka zostawiam


Przerwa była potrzebna - wszystko teraz zachwyca mnie na nowo do Ciebie zaglądać lubię bo bardzom ciekawa twoich eksperymentów i ich efektów. Zdjęć na razie więcej nie ma bo zimno, deszczowo i tulipany się kończą a na resztę kwiatuchów trzeba będzie poczekać


____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Bogdzia 23:07, 07 maj 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Piękne widoki , niedawno z M rozmawiałam o Twoim ogrodzie i nie wiemy jak to robisz ze igły sosen nie przeszkadzaja rosnac roslinom. U nas pod sosnami wiecznie pełno igieł i nic rosnac nie chce.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mathildis 00:12, 08 maj 2017


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Mala_Mi napisał(a)
Aniu.. cudownie jak zawsze. Prymulki pełne mnie rozłożyły na łopatki... ależ dorodne.

Jedynie to mi się nie spodobał widok budowy za laskiem.. kiedyś tego widoku nie było.. bo nie było budynku czy tam było więcej drzew???

No i ten łan tulipanów jest po prostu zachwycający

I biały piesio i białe szafirki też piękne.


pisałam już raz i poszło w kosmos

Prymulki dają czadu -są rewelacyjne. świecą w tym moim lesie. Ogólnie chyba najbardziej w nim pasują według mnie białe kwiaty.
Budynek był, ale chyba wcześniej staranniej kadrowałam zdjęcia

Tulipanki kończą już swój spektakl. Z niecierpliwością czekam na kolejne kwiatki.

Piesek też już u kresu swoich dni. Całe swoje życie nie odstępowała mnie na krok i
zresztą do dziś mnie pilnuje choć już nie ma tyle sił by za mną biegać . We wcześniejszych latach denerwowało mnie gdy wchodziła mi w kadr, a teraz obiektyw tak jakoś sam kieruje się w jej stronę.



____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Mathildis 00:26, 08 maj 2017


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Bogdzia napisał(a)
Piękne widoki , niedawno z M rozmawiałam o Twoim ogrodzie i nie wiemy jak to robisz ze igły sosen nie przeszkadzaja rosnac roslinom. U nas pod sosnami wiecznie pełno igieł i nic rosnac nie chce.


U mnie z różnych względów rośliny nie rosną rewelacyjnie-zapewne igły też mają w tym swój udział. Z trawnika igły są wygrabiane, ale na rabatach nikt ich nie zbiera - tworzą ściółkę, która zapobiega wysiewaniu się chwastów, ale też i bylin ozdobnych. Może w tym miejscu macie dużo cienia? Moje sosny są już wysokie i światło wpada do lasku "bokami".
U mnie wiele roślin wypada, ale to raczej z braku wody. W zeszłym roku podejrzewałam że +/- 10metrowa brzoza się podsuszyła i niestety po zimie już nie ruszyła. W tym roku widzę, że kolejne 2 wyglądają gorzej niż w latach poprzednich...
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Mathildis 19:20, 14 maj 2017


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Wiosenne grzybki




____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Mathildis 22:00, 14 maj 2017


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315



____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Mathildis 22:49, 14 maj 2017


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315



____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies