Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Leśne Wzgórze

Pokaż wątki Pokaż posty

Leśne Wzgórze

Mathildis 21:00, 25 maj 2017


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Juzia napisał(a)
Sadzisz? Czy posadziłaś już wszystko???

Dzisiaj na spokojnie sobie pospacerowałam u Ciebie z kawką.
Nadrobiłam fotki od tych marcowych
Zapełnia się...oj zapełnia



Posadziłam prawie wszystko , został 1 cis co chciałabym go na stożek uformować, 1 RH i 8 hortensji, które niby mają miejsce, ale coś mi się odwidziało
kolejna lista chciejstw już gotowa - w najbliższym czasie ruszam na łowy , ale najpierw mus pozbyć się chwastów i troszkę uładzić ten rozgardiasz po sadzeniu.

Roślinek niby dużo, ale jak posadziłam to jakiejś diametralnej zmiany nie zauważyłam. A na zdjęciach to już w ogóle porażka - wcale ich nie widać. Chyba dla poprawienia humoru muszę sięgnąć po zdjęcia z 2013 roku.

Kwiatki kaliny Cascade

____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Mathildis 21:00, 25 maj 2017


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
AsiaK_Z napisał(a)
Jaka zieloniutka trawa, a mówisz że ona "nie bardzo" wszystko cudnie się rozrasta, a psina? Pomiziaj ją ode mnie za uchem


Bo to prawda z tą trawą
Mili (moja sunia) przestała jeść, wczoraj miała podaną kroplówkę, dziś zastrzyki wzmacniające, resztę nieprzyjemności pominę. Pomiziałam
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Mathildis 21:14, 25 maj 2017


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
polinka napisał(a)
Aniu, jak wszystko się pięknie rozrosło u Ciebie! Cudowny masz ten ogród w lesie

Buziaki


Dziękuję


Rododendrony posadzone - prawie ich nie widać

____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Mathildis 21:15, 25 maj 2017


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Gardener27 napisał(a)
Aniu cieszę się ogromnie że wróciłaś a do tego z taką porządną porcją zdjęć wiosny w swoim ogrodzie
Dużo stron cofnąłem i widzę sporo tulipanów u Ciebie, te kolorowe plany świetnie wyglądają a raczej wyglądały bo pewnie to wspomnienie na dzisiaj
Lista zakupów imponująca, jak posadzisz pochwal się nowościami na rabatach.


Tulipanów planuję w przyszłym roku duuużo więcej. Ze względu na duży obszar i to że nie mam zamiaru co roku wykopywać cebul- poszukuje w tej chwili na forum tulipanów, które powtarzają kwitnienie w latach kolejnych.

Prawie wszystko posadzone - ale na tych wielkich rabatach, pod tymi wielkimi drzewami zniknęło i prawie nie widać

Rodgersja zamieszkała na nowej rabatce hostowej:
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Juzia 21:24, 25 maj 2017


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38836
Jakie nie widać jak ja widzę!!!

Jak znajdziesz takie tulipany to daj znać!
Ja zaraz Ci napiszę które u mnie są w miarę wytrzymałe
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 21:37, 25 maj 2017


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38836
No to tak....

pomarańczowe - American Dream
W tym roku nawet więcej miałam niż w zeszłym. Wielkościowo też ok...tzn nie kurdupleją

białe....i tu nazwy nie znam, bo były kupowane w mega pakach w Benku
Też więcej się zrobiło w drugim roku, w trzecim już chyba tyle samo ale liści jeszcze więcej

i jakieś takie małe dziwoloągi - Fly Away - żółto - pomarańczowe....wpadające w czerwony

Reszta mi zanika....czyli te najładniejsze

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Mathildis 22:20, 25 maj 2017


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Juzia napisał(a)
Jakie nie widać jak ja widzę!!!

Jak znajdziesz takie tulipany to daj znać!
Ja zaraz Ci napiszę które u mnie są w miarę wytrzymałe


Chyba muszę okulary kupić

Juzia napisał(a)
No to tak....

pomarańczowe - American Dream
W tym roku nawet więcej miałam niż w zeszłym. Wielkościowo też ok...tzn nie kurdupleją

białe....i tu nazwy nie znam, bo były kupowane w mega pakach w Benku
Też więcej się zrobiło w drugim roku, w trzecim już chyba tyle samo ale liści jeszcze więcej

i jakieś takie małe dziwoloągi - Fly Away - żółto - pomarańczowe....wpadające w czerwony

Reszta mi zanika....czyli te najładniejsze



U mnie:
Claudia - średnio, powtarza, ale co roku więcej liści,
Exotic Emperior - bardzo fajnie powtarza
Van Eijk - powtarza i ma więcej kwiatów w stosunku do roku ubiegłego. Posadziłam 75 sztuk, a kwiatów naliczyłam w tym roku 130, choć niektóre były mniejsze niż w roku ubiegłym.
Bardzo dobrze kwitną Corsage i Prinses Irene

Kwitną bodziszki przywiezione od Bogdzi:

____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Juzia 22:24, 25 maj 2017


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38836
A u mnie Claudia powoli zanika i Princess Irene też.
Princess w ogóle dużo mniejsze są....
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Gruszka_na_w... 22:08, 26 maj 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Rodgersja u mnie ledwie zipie. Co roku wypuszcza dwa listki i szybko idzie spać. Ale szczere pola to chyba nie jej ulubiona miejscówka.
Bardzo mi się podoba rabata z rododendronami. Piękne masz kaliny.
Współczuję przeżyć z sunią.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Mathildis 23:59, 26 maj 2017


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Juzia napisał(a)
A u mnie Claudia powoli zanika i Princess Irene też.
Princess w ogóle dużo mniejsze są....


No to pewnie za rok u mnie też się posypią



____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies