Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Grzebyczkowe zakątki..."codziennie po godzince"...

Pokaż wątki Pokaż posty

Grzebyczkowe zakątki..."codziennie po godzince"...

Basilikum 18:46, 14 mar 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
ja u siebie wygoniam brzeczykami takimi na solar

do rokusow dosadz iryskow zobacz u mie jakie sa sliczne
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
violka171 18:54, 14 mar 2017


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
o matko rzeczywiście płakać się chce,ja mam tez nornice lecz niewiele,jak narazie szkód mi nie zrobiły,w tym sezonie muszę się za nie zabrać puki nie rozpanoszą mi się na dobre
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
jolusia 17:27, 15 mar 2017


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 250
Basilikum napisał(a)
ja u siebie wygoniam brzeczykami takimi na solar

do rokusow dosadz iryskow zobacz u mie jakie sa sliczne


Dziękuję... muszę doczytać i coś kupić, żeby pozbyć się intruza...

Mam troszkę wiosennych ale u mnie wiosna zawsze później... a co do irysków to faktycznie urocze. Muszę zagłębić się w temat i zakupić. Zawsze na wiosnę kiedy wszyscy pokazują swoje cebulowe obiecuję sobie nabyć je jesienią... ale tak mówię co rok, a później zapominam o nich...
Najlepsza jednak jest lista "chciejstw"... a u mnie już długa...

Pozdrawiam
____________________
"Wizytówka" Grzebyczkowe zakątki..."codziennie po godzince"...
jolusia 17:48, 15 mar 2017


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 250
violka171 napisał(a)
o matko rzeczywiście płakać się chce,ja mam tez nornice lecz niewiele,jak narazie szkód mi nie zrobiły,w tym sezonie muszę się za nie zabrać puki nie rozpanoszą mi się na dobre


Do tej pory największą moją zmorą były ślimaki... na moim mokradle zawsze istna plaga. Od ubiegłego sezonu ślimakol jest dla mnie zbawienny... padają po nim wszystkie mięczaki...

Kolejny "nieproszony gość" to borsuk... skubaniec w ubiegłym roku wykopywał mi po kilka razy hortensje i świeżo nasadzone brzózki, by w dołku sobie zrobić kupkę... i co mu zasypałam toaletę to na nowo sobie odkopywał... mam nadzieję, że w tym roku odpuści.

A dla mróweczek w moim kamienisku wymarzone warunki... ale daję im radę "częstując" je mrówkolem...

Nornic nigdy nie miałam i jestem w lekkim szoku, że niszczą wszystko co im staje na drodze... wczorajsza zruszona grządka to istne sito, a roślinki wiszące w powietrzu bez korzeni doprowadziły mnie do rozpaczy... Obowiązkowo muszę znaleźć na nie sposób.

Pozdrawiam i dziękuję za odwiedzinki





____________________
"Wizytówka" Grzebyczkowe zakątki..."codziennie po godzince"...
violka171 17:53, 15 mar 2017


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
dziś poleciałam na działkę lecz na chwilką bo dmuchało że aż
dojżałam dwa kopce kreta wr
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
jolusia 18:01, 15 mar 2017


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 250
violka171 napisał(a)
dziś poleciałam na działkę lecz na chwilką bo dmuchało że aż
dojżałam dwa kopce kreta wr


Obu nie wypowiedzieć w "złą godzine"... kretów u mnie niema i nie chcę takich gości...
____________________
"Wizytówka" Grzebyczkowe zakątki..."codziennie po godzince"...
jolusia 18:15, 15 mar 2017


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 250
Tak jak sobie obiecałam "codziennie po godzince" lecę do ogrodu...

Od kilku dni przycinam moje ulubione hortki... Nastawiłam setki patyków z różnych odmian na sadzonki. Zobaczymy ile z tego przetrwa.



Doliczyłam się w moim ogrodzie już ponad 20 odmian hortensji i ok. 100 krzaków po kilka z każdej odmiany. Mocno wszystkie przycięte- teraz nawiozę je kurzym kompościkiem i będę czekała na ich "festiwal"

Kocham hortusie i jeśli się uda dosadzę ich jeszcze sporo. A że dobrze znoszą pobyt w donicach, na pewno znajdą zastosowanie na moim tarasie i na schodach. Obsadzę większość moich donic właśnie hortensjami o małych gabarytach. One nawet zimą oszronione i zaśnieżone wyglądają dobrze.

Pozdrawiam Jola
____________________
"Wizytówka" Grzebyczkowe zakątki..."codziennie po godzince"...
dana1s 18:35, 15 mar 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Joluniu pv.
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
violka171 18:40, 15 mar 2017


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
Joluś a mogłabym prosić jak masz na zbyciu HORTENSJA RENHY VANILLE FRAISE
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
jolusia 18:45, 15 mar 2017


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 250
dana1s napisał(a)
Joluniu pv.


Dziękuję... odpisałam na pv - będziemy w kontakcie...
____________________
"Wizytówka" Grzebyczkowe zakątki..."codziennie po godzince"...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies