Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

kachat 12:45, 11 paź 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Dziękuję Danusiu za pomoc Ścieżka już odchwaszczona, trawnik (a raczej koniczynownik) czeka jeszcze na zrobienie. Z tym pnączem mam spory kłopot, a róża New Dawn którą kupiłam ponoć może przemarzać, i już kompletnie mi ręce i nogi opadły... Nie mogę tu posadzić nic, co trzeba okrywać i co ma duże szanse przemarznąć kiedyś

A to ta rabata jeszcze raz, podpisana. Ja bardzo lubię jałowce i nie mogę się doczekać, aż te moje podrosną wreszcie... Takie wielkie, w rodzaju Old Gold, bardzo mi się podobają Dlaczego uważasz Danusiu, że za parę lat będą brzydkie..? Na zdjęciach te duże i stare okazy tak pięknie wyglądały



1 - jałowce Old Gold
2 - trzmielina Emerald Gaiety
4 - jałowiec Hibernica
5 - różanecznik fiński Haaga
6 - jałowiec płożący niebieski jakiś
8 - hortensje bukietowe Vanilla Fraise

Czy ta rabata ma sens, czy nie bardzo..? No i co z tym pnączem... Jakieś musi być... Aby zasłoniło w ciągu dwóch-trzech lat bok tarasu. I co ja mam zrobić
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Malgosik 21:27, 11 paź 2013


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Gardenarium napisał(a)







Dziękuję Danusiu za podpowiedź. Ale masz rozmach w tym malowaniu
Popracuję jeszcze nad kształtem rabat i trawnika. Są tam ograniczenia, niezbędne dojścia do drewutni od północy i południa, konieczne dojście do śmietnika, także wokół studni - prąd i podpięcie szlałfa/kranik itp.

Czemu ambrowca dałaś na tył działki, a tulipanowca na front, to przypadek, czy celowe działanie? Obawiam się, by ten ambrowieć korzeniami nie wybił się u sąsiada czy nie naruszył dość drobnej podmurówki.

Jak mam już inwentaryzację terenu, to może w końcu założę swój wątek....
____________________
Ogród na glinie
kachat 09:20, 13 paź 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
MarzenaG 11:49, 14 paź 2013


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
Witam,
Zalogowałam sie na forum bo widzę, że pomagacie sobie wzajemnie urządzać ogródki- ogrody, ja w swoim skromnym też bym chciała pozmieniać
Na razie nie mam żadnego generalnie odzewu.
Rrozumiem, że teraz czas porządkowania w ogródkach, dużo prac, więc cierpliwie poczekam - zima długa, z reguły, może ktoś sie zlituje i pomoże)

Moje mini hosty pod murkiem.

Pozdrawiam,
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
kachat 17:44, 14 paź 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Marzena Ja właśnie z utęsknieniem czekam na odzew, głównie Danusi (w przypadku tej jednej rabaty z jałowcami), ale ciężko jest... Takiego chaosu u siebie narobiłam, że pewnie trudno by było coś sensownego teraz z tym wymyślić A tylu jeszcze potrzebujących na forum, że już w ogóle tracę nadzieję... I kwiatki stoją w doniczkach, a ja sobie włosy z głowy rwę

Idę do ciebie, pewnie nic nie poradzę, z moim mikro doświadczeniem, ale może...
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
asia_b 23:24, 16 paź 2013


Dołączył: 01 paź 2013
Posty: 6
Gardenarium napisał(a)


Drzewko jest potrzebne. Może to być miłorząb Mariken na wysokim pniu, powyżej płota korona, może to być wiśnia Kiku Shidare Sakura, albo sliwa wiśniowa Nigra. Pod nią powinno być na odwrót, na brzegu czarny konwalnik a za nim tawuły. Będzie lepiej. Tawuł nawet 5-7 cięte w kule, blisko pnia drzewa sadzone.

Dziękuję bardzo za rady. Trochę pozmieniałam
Gardenarium 19:26, 20 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kachat napisał(a)
Dziękuję Danusiu za pomoc Ścieżka już odchwaszczona, trawnik (a raczej koniczynownik) czeka jeszcze na zrobienie. Z tym pnączem mam spory kłopot, a róża New Dawn którą kupiłam ponoć może przemarzać, i już kompletnie mi ręce i nogi opadły... Nie mogę tu posadzić nic, co trzeba okrywać i co ma duże szanse przemarznąć kiedyś

A to ta rabata jeszcze raz, podpisana. Ja bardzo lubię jałowce i nie mogę się doczekać, aż te moje podrosną wreszcie... Takie wielkie, w rodzaju Old Gold, bardzo mi się podobają Dlaczego uważasz Danusiu, że za parę lat będą brzydkie..? Na zdjęciach te duże i stare okazy tak pięknie wyglądały



1 - jałowce Old Gold
2 - trzmielina Emerald Gaiety
4 - jałowiec Hibernica
5 - różanecznik fiński Haaga
6 - jałowiec płożący niebieski jakiś
8 - hortensje bukietowe Vanilla Fraise

Czy ta rabata ma sens, czy nie bardzo..? No i co z tym pnączem... Jakieś musi być... Aby zasłoniło w ciągu dwóch-trzech lat bok tarasu. I co ja mam zrobić


Nie bardzo ma sens, wszystkiego po jednej sztuce albo po dwie, nie ma na czym skupić uwagi. Nie ma kompozycji, czyli jedna roślina nie podkreśla urody drugiej. To jak piegi na twarzy. Wszystkie jednakowo ładne.

Róża nie przemarza znowu jakoś bardziej niż inne, zrób jej kopczyk z ziemi i daj matę słomianą i już. Będzie dobrze.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:38, 20 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


1 - Hortensja Vanille Fraise lub inna dowolna bukietowa
2. Daj więcej jałowców, choć uważam że je za kilka lat wyrzucisz, najlepiej wsadź cisy kolumnowe jak się da, to tu gdzie okienko również piąty egzemplarz
3. Cyprysiki groszkowe Filifera Aurea Nana
4. Żurawka Berry Smoothie
5. Lawenda kilkadziesiąt sztuk
6. Trawki np. Hakonechloa macra Aureola albo żurawki Creme Brule
7. Róża New Dawn plus Clematis Blue Angel lub Polish Spirit

Między rogierm domu a okiennicą można dać coś wyższego na pniu np miłorząb odm. Mariken szczepiony na wysokim pniu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:44, 20 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dorysowałam dwa, ale ten drugi by trzeba przymierzyć bo jak na mój gust wystarczy jeden z lewej.
Za bardzo symetrycznie się zrobiło.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kachat 09:06, 22 paź 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Danusiu Bardzo dziękuję Bardzo ciekawa i barwna rabata wyszła Muszę jeszcze wszystko przemyśleć i przeanalizować, również cenowo, bo mnie Skula nastraszył, że zbankrutuję , ale projekt wygląda bardzo fajnie. Bardzo chciałam dać tam jałowce, aby klimat był taki bardziej leśny, i wyobraziłam sobie gąszcz jałowców pośrednich i wyrastające z nich (myślałam o formach drzewkowych) hortensje. Więc na dole jałowce a na górze hortensje na nóżkach, plus w tle pod ścianą jeden wyższy jałowiec kolumnowy między hortensjami i duży różanecznik. Ale jakoś mi to wszystko nie szło
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies