Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki świerków, świerk - Picea

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki świerków, świerk - Picea

krzysiekj 19:22, 13 mar 2014

Dołączył: 13 mar 2014
Posty: 22
agam napisał(a)
Ściółkować korą, bez agrowłókniny !!! Nawozić dwa w roku.


Oki to teraz pytanie na jakiej szerokości tą korą wyściółkować do płotu jest 1m. Czyli koniecznie na szerokości 2m jak na pierwszym rysunku czy wystarczy na 1m albo nawet 0,5m tak jak na drugim rysunku. Tylko czy ta trawa między korą a płotem później nie będzie przeszkadzać, jak świerki duże urosną? Kosiarką już tam nie dojdę

Gardenarium 22:50, 14 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie rób trawnika od strony płotu, to niepotrzebne i tak się nie robi
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
krzysiekj 09:33, 15 mar 2014

Dołączył: 13 mar 2014
Posty: 22
Gardenarium napisał(a)
Nie rób trawnika od strony płotu, to niepotrzebne i tak się nie robi

Tak też się domyślałem. Czyli muszę wysypać korą jak na pierwszym obrazku. to mi wyjdzie prawie 200m2 do obsypania korą. Zbankrutuję
Gardenarium 15:13, 16 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No to zwęż rabatę, albo trzeba było bliżej płotu sadzić Albo między tujami a płotem nie sypać kory, tylko z przodu rabaty sypać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
krzysiekj 15:29, 17 mar 2014

Dołączył: 13 mar 2014
Posty: 22
Gardenarium napisał(a)
No to zwęż rabatę, albo trzeba było bliżej płotu sadzić Albo między tujami a płotem nie sypać kory, tylko z przodu rabaty sypać.


Bliżej płotu bez sensu bo świerk potem by wyszedł za płot przez siatkę. To co zrobić w końcu między tujami a płotem bo najpierw otrzymałem informację, nie robić trawnika a teraz, żeby jednak tam kory nie sypać i się pogubiłem
Zielona 16:24, 17 mar 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
krzysiekj napisał(a)


Bliżej płotu bez sensu bo świerk potem by wyszedł za płot przez siatkę. To co zrobić w końcu między tujami a płotem bo najpierw otrzymałem informację, nie robić trawnika a teraz, żeby jednak tam kory nie sypać i się pogubiłem


Krzysiek... dostałeś radę o wysypaniu całości korą - bo tak jest "zgodnie ze sztuką" - czyli ściółkowanie rabaty (czytałeś Danusi artykuły na ten temat?). Napisałeś, że zbankrutujesz, więc Danka próbuje znaleźć sposób, żebyś NIE zbankrutował i dlatego proponuje, żebyś wobec tego wysypał tylko przed - czyli w widocznym miejscu. Bo tył z czasem zarośnie. Jeśli chodzi o sadzenie blisko płotu, to przyznam Ci się, że ja posadziłam w jednym miejscu baaaardzo blisko. Bo wolałam oszczędzić miejsce. A jeśli świerk przejdzie przez płot.... to czyj to problem? Sąsiad albo ucieszy się na darmową zieloną ścianę, albo będzie strzygł.
krzysiekj 16:43, 17 mar 2014

Dołączył: 13 mar 2014
Posty: 22
Zielona napisał(a)


Krzysiek... dostałeś radę o wysypaniu całości korą - bo tak jest "zgodnie ze sztuką" - czyli ściółkowanie rabaty (czytałeś Danusi artykuły na ten temat?). Napisałeś, że zbankrutujesz, więc Danka próbuje znaleźć sposób, żebyś NIE zbankrutował i dlatego proponuje, żebyś wobec tego wysypał tylko przed - czyli w widocznym miejscu. Bo tył z czasem zarośnie. Jeśli chodzi o sadzenie blisko płotu, to przyznam Ci się, że ja posadziłam w jednym miejscu baaaardzo blisko. Bo wolałam oszczędzić miejsce. A jeśli świerk przejdzie przez płot.... to czyj to problem? Sąsiad albo ucieszy się na darmową zieloną ścianę, albo będzie strzygł.


OK OK rozumiem nie chcę, żeby za bardzo przeszedł przez płot z różnych przyczyn. Coś wymyślę dzięki.
Zielona 17:48, 17 mar 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
krzysiekj napisał(a)


OK OK rozumiem nie chcę, żeby za bardzo przeszedł przez płot z różnych przyczyn. Coś wymyślę dzięki.


Dasz radę. Polecam też lekturę artykułów i wątków tematycznych na forum. Naprawdę jest w nich większość odpowiedzi na pytania początkujących i zaawansowanych ogrodników.
Gardenarium 19:05, 17 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
krzysiekj napisał(a)


Bliżej płotu bez sensu bo świerk potem by wyszedł za płot przez siatkę. To co zrobić w końcu między tujami a płotem bo najpierw otrzymałem informację, nie robić trawnika a teraz, żeby jednak tam kory nie sypać i się pogubiłem


Posadziłeś tuje, teraz piszesz że świerki będą przełazić hmm
Nic nie rób między płotem a tujami, nie syp kory i nie rób trawnika, przekop glebę i piel. Narzekałeś że majątek wydasz na korę, to napisałam nie syp

Jak sobie wyobrażasz koszenie trawnika między płotem a tujami, to bezsensowne i niedorzeczne

Moja rada: nasyp kory, wydaj tyle ile trzeba, nie rób trawnika. Jeśli są tam tylko tuje zwęź rabatę. 2 metry na same tuje to za szeroko.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:09, 17 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zielona Marta wspaniale radzi i wyjaśnia moją radę. Po prostu czasem pytania są tak bezsensowne że mi ręce opadają
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies