Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki świerków, świerk - Picea

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki świerków, świerk - Picea

BEATA_S 13:13, 04 sie 2013


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Mazanie, aż się boję.... a co może być jeszcze.....? Co masz na myśli? Na co zwrócić uwagę?
Napisz- bardzo proszę

Świerki rosną w szpalerze jako żywopłot, z czasem będą przycinane/ograniczane. Teraz mają ok 130 cm.
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
Mazan 14:14, 04 sie 2013

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Witam

Beato, profilaktyka jeszcze nie zaszkodziła. Będąc w pobliżu pnia sprawdź czy nie ma przebarwień, narośli itp., a w miejscu odcięcia kolor drewna, warstwy podkorowej i in. .Nie twierdzę, że coś może być, ale i 'na zimne warto dmuchać'.


Pozdrawiam,

Mazan - Walerek
____________________
Mazan - Walerek
BEATA_S 07:03, 05 sie 2013


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Jeszcze raz dziękuję Mazanie - Walerku Obejrzałam wczoraj jeszcze dokładniej, nic nie znalazłam, ale .... jeden ze świerków jest bardzo mocno zaatakowany, igły się sypią, aż żal patrzeć. Nie wiem czy da się go odratować
Drugi też cierpi, ale trochę mniej, tylko wierzchołek i kilka gałęzi suche.
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
martika 15:45, 20 sie 2013


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Moj serb zosatał spryskany i teraz wyglada tak, ze wszystkie młode przyrosty uschnięte,ale w srodku zywy się wydaje...czubek tez suchy. Co teraz czy wszystkie te suche kikuty mam obciąć?teraz leje, ale potem jakąś fote zrobię. To znaczy , ze jak odżyje to bedzie opóźniona wzrostem do sąsiadki..?bo rosnie w zywopłocie.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
Sebek 15:57, 25 sie 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Obetnij - powinien kiedyś dogonić resztę
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
martika 17:03, 25 sie 2013


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
No własnie , kiedys cholewcia , poki co obetne, ale cos nie wiem czy nie wymienię dzieki Sebku
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
krzysiekj 14:24, 13 mar 2014

Dołączył: 13 mar 2014
Posty: 22
Witam wszystkich. W sierpniu 2013r. posadzono mi ze szkółki świerki serbskie jako żywopłot. Do dzisiaj nie zaobserwowałem jakiegoś rażącego przyrostu stąd chciałem się upewnić u fachowców kiedy one mają największy przyrost? Z wiosną? I czy na pewno są to serby bo kompletnie się nie znam. Drugie pytanie czym i kiedy powinienem je nawieźć. Pan ze szkółki powiedział, że na wiosnę, ale czym to nie wiem.

Gardenarium 17:07, 13 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj, zapewniam że to są świerki serbskie, one przyrosty puszczają wiosną, potem drewnieją i zatrzymują wzrost, nie rosną cały czas. Wyglądają zdrowo. Powinieneś zlikwidować trawę między nimi, bo zabiera wodę, a jak wyrośnie za wysoka to zacieni gałązki i będą zamierać, koszenie jest utrudnione.
Wytnij pas bez trawnika i wyściółkuj. Podlewaj świerki i ze dwa razy możesz podlać Florovitem w płynie albo jakimś nawozem uniwersalnym do ogrodu.

Chodzi mi o kancik,

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
krzysiekj 18:34, 13 mar 2014

Dołączył: 13 mar 2014
Posty: 22
Czym najlepiej ściółkować? Sama kora czy lepiej agrowłóknina i na to kora bądź kamyczki? Tym Florovitem dwa razy na pół roku czy 2dwa razy na miesiąc?
agam 19:04, 13 mar 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Ściółkować korą, bez agrowłókniny !!! Nawozić dwa w roku.
____________________
Aga i Ogródek Agam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies