Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Luki 21:06, 11 mar 2017


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Kasiu lepiej już wszystko co chroni przed mrozem usunąć bo siarczyste mrozy nie wrócą, a taka górka ziemi w słońcu mocno się nagrzewa i zbyt pobudza róże.
Specjalistą od róż nie jestem, ale ja uważam, że kopczyków już trzeba się pozbyć.
Cięcie dopiero jak forsycje zaczną kwitnąć, obciąłem tylko część półtora metrowego pędu bo bym sobie oko wydziabał
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Kacha123 21:29, 11 mar 2017


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
Cześć Łukasz. Dzięki za pocieszające wiadomości o bukach. Ja już też zaczęłam ogarniać ogród, ale jeszcze dużo roboty. W dodatku tulipany już mi wystartowały, co znacznie utrudnia robotę. Będę miała tam bałagan do maja
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
nicol21 21:43, 11 mar 2017


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10283
Jak będziesz sprzatał u siebie, pewnie u siostry to może i do mnie zajrzysz i posprzątasz ?
Znów będzie ładnie u Ciebie. a w tym roku już wszystko się rozbuja na maxa.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
polinka 22:05, 11 mar 2017


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Nawet nie wiesz jak się ucieszyłam z wiadomości o RB Wiem jakie mrozy mieliście tej zimy!
Może w tym roku uda się "obalić" teorię o wymarzaniu traw...
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
kasiek 07:10, 12 mar 2017


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Dobre z tymi teściowymi, ja dostawałam wciąż propozycje na synową, miałam ich chyba więcej niz na partnerkę U mnie żurawki też kiepskie, wszystko już rozkopczykowane i odsłonięte, mrozów też sie nie spodziewam
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 07:11, 12 mar 2017


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Luki napisał(a)
Ogród w całości wygląda ogólnie okropnie, ale to u mnie normalka o tej porze, więc jakoś mnie to nie rusza








Nieprawda tu jest przepieknie!
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Luki 09:24, 12 mar 2017


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Kasiu jak Cię to pocieszy to ja jakoś zawsze do maja mam bałagan, jeszcze mi sie nie zdarzyło, żeby wiosną w kilka dni zrobić porządki i mieć czysto, zawsze coś zacznę przesadzać, kopać i w efekcie do maja jest burdello
Twoje buki na pewno osłabione zdobniczką, ale czym bardziej się ukorzenią tym będą mocniejsze i zaczną rosnąć

Ewelinko chcesz żebym poległ na amen już dwa ogrody mam prawie ogarnięte na szczęście u siostry to typ ogrodu do którego wystarczy wejść raz i wszystko gotowe, zostawiłem tylko kilka hortensji i z miskantami czekam do drugiej połowy marca
Może i będzie okazałe o ile nie ruszę w to wszystko z łopatą, no może nie wszystko, a połowę
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Katkak 09:31, 12 mar 2017


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Ok, to rozgarne kopczyki.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Luki 09:51, 12 mar 2017


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
polinka napisał(a)
Nawet nie wiesz jak się ucieszyłam z wiadomości o RB Wiem jakie mrozy mieliście tej zimy!
Może w tym roku uda się "obalić" teorię o wymarzaniu traw...


Tu się muszę bardziej rozpisać ze swoimi obserwacjami
Do tej pory zauważyłem, że nie mrozy szkodzą trawom, a nadmierna wilgoć z resztą nie raz już to było pisane w wielu miejscach. Miskanty dokładnie Zebrinus i giganteus i jakaś niższa odmiana przetrwały już u mnie zimę z mrozami -28 stopni, a w zeszłym roku -18 stopni i mokry marzec z wręcz mroźnym kwietniem załatwiło mnóstwo traw.

W tym roku jeszcze nie wiadomo co z miskantami i rozplenicami, chociaż dwie sztuki zadołowane w donicach mają zdrowe nie zmarznięte korzenie, ale za to wszystkie odmiany hakonechloa, które mam przetrwały bo już widać, że ruszają tak samo jak Imperata, turzyce zimozielone Ice Dance i ptasie łapki mają się dobrze, za to dla Evergoldów chyba był za duży mróz bo wyglądają fatalnie. Dwa Ice Dance w miejscu gdzie przez tydzień w lutym stała woda też wygniły, w reszcie miejsc mają się dobrze, lub bardzo dobrze.
Na chwilę obecną więcej grzechów nie pamiętam
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 09:55, 12 mar 2017


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Kasiek u mnie z tymi teściowymi ilościowo podobnie
Żurawki dla mnie po zimie jak inne byliny, ozdobne nie są i tylko do ścięcia się nadają, czasem niektóre odmiany lepiej sobie radzą, ale to loteria zależna od miejsca, gleby, zimy itd
To miejsce ze zdjęcia to akurat jedyne, które mi się podoba i nie przeszkadza, na szczęście jest najbliżej domu

Katka ja to na razie zrobiłem tak na odczepnego, wybrałem ile się dało ręcznie bez szram na rękach dokładnie to zrobię przy dokładnym czyszczeniu rabat, ale czekam aż więcej roślin ruszy i będzie bardziej widoczna bo obecnie co chwilę na coś nadepnę
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies