Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

polinka 09:48, 12 lip 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Obłędne te lilie i jaki zapach musi być Oj rozmarzyłam się
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Luki 11:13, 12 lip 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Electra to trudny zawodnik
Miałem z nią te same problemy, w słońcu się paliła. W całkowitym cieniu nie rosła za ładnie.
Dałem jej ostatnią szanse, przesadziłem do nowej ziemi w miejsce gdzie ma słońce przez ok 3 godzinki i jak na razie ma się dobrze, ale rekordzistką wzrostu nie jest.
Niektóre odmiany trzeba przesadzać w inne miejsca do skutku, któreś musi się spodobać
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 11:15, 12 lip 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Polinko dziękuje za odwiedziny. Lilie, tóre do tej pory pokazałem niestety nie pachną, ale te pachnące już niedługo zaleją ogród słodkim zapachem
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
FrancoPolo 19:47, 12 lip 2013


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 536
Luki napisał(a)
Dokładnie to 94 odmiany, ale kolejne 10 już niedługo przybędzie tylko nie mam czasu się po nie wybrać.
To już podchodzi troszke pod chorobe , ale każda natępna strasznie mnie cieszy i tym bardziej jeżeli jest to odmiana trudno dostępna
Witam. Wkładasz wiele serca do tego ogrodu a żurawki cudne ja dopiero tworzę małą kolekcję
____________________
FrancoPolo - Ogród to moje hobby - Wizytówka
Loosiuu 20:00, 12 lip 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Super kolekcje
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Luki 21:24, 12 lip 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Dzieki Filip

Franco bardzo lubie swoje roślinki i staram się aby miały się jak najlepiej.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 21:40, 12 lip 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Pokaże troszke porównań kiedyś i dziś. Znalazłem kilka starszych zdjęć.
Tak było ok 5-6 lat temu gdy powstała moja pierwsza rabata, mój debiut stworzony z tego co rodzice dostarczyli. Widać w tle jak jodła kalifornijska urosła.

Teraz jest tak i niestety patrząc na to zdjęcie dochodze do wniosku: tragiczny busz. Nie podoba mi się, a szkoda mi wyrywać tych krzewów, a w szczególności żóltego jałowca, który był moim pierwszym kupionym krzewem. NIestety teraz zrobiło się w nim nieatrakcyjne gniazdo i jak tak dalej pójdzie będzie musiał się ze mną porzegnać.

W sumie to mam pewną koncepcje. Z części rabaty za berebrysem jestem zadowolony tylko ten początek za Rh jest przydki. Berberys muszę wyciąć w kule (to będzie kłujące zadanie ) Jałowca chyba będe się musiał pozbyć i posadzić jakąś kulke na niewysokim pniu i pod nóżke coś kolorowego. Niestety jak się zdecyduje na kulke to będę musiał na nią troszke poczekać bo teraz czeka mnie zamawianie nowych liliowców, których na pewno sobie nie odmówie.


Tak się napatrzyłem na wasze piękne zaplanowane rabaty, że wstyd mi pokazywać moje, które nie trzymają się żadnych zasad. Powsadzane wszystko tam gdzie jest miejsce. No, ale gruntwnych zmian robić nie będę za dużo pracy włożyłem w to co jest obecnie. Będę się tylko starał doprowadzić wszystko do takiego stanu, aby przynajmniej ja byłem zadowolony.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 14:31, 13 lip 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Gdyby nie ta okropna deszczowa pogoda miałbym dzisiaj piękne kwitnienie liliowców, a tak połowa się nie otwarła do końca i częśc zdąrzyła namoknąć, ale kilka udało się uwiecznić Fotki robione na szybko w deszcze i troszke mało ostre.

Divine Comedy


Mystery Man na żywo ma więcej kolorków.


Lullaby Baby


Magic Lake mój faworyt. Jestem nim zachwycony, zdjęcie nie oddaje nawet 10% jego pięknej kolorystyki, jest sporo jaśniejszy. Wielki kwiat z ładną falbanką

____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
bozka 20:24, 13 lip 2013


Dołączył: 27 paź 2012
Posty: 154
Witaj żuraweczki przecudne nabrałam ochoty żeby sobie dokupić więcej odmian.Znalazłam stronę internetową Bylinowego raju-szkółki w której się zaopatrujesz mają piękne żurawki spróbuję zamówić przez internet bo osobiście to za daleko Pozdrwiam
____________________
Bożena
Luki 22:00, 13 lip 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Bożenko bardzo mi miło ja zawsze wychodzę zadowolony tym bardziej, że jako stały klient dostaje zawsze duży rabat
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies