Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trzy jabłonie - marzenia o ogrodowym azylu

Pokaż wątki Pokaż posty

Trzy jabłonie - marzenia o ogrodowym azylu

Joku 14:28, 19 cze 2013


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087
Pozdrawiam mieszkankę Północy . Twoja historia przypomina mi trochę moją. Też nabyłam mieszkanie w poniemieckim domu wraz z "dobrodziejstwem inwentarza" w postaci dwóch starych gruszek. Oj, ile ja się nazbierałam owoców, co dwa lata klęłam na "klęskę urodzaju". Bo mniej więcej co dwa lata miały mnóstwo owoców, których nie byliśmy w stanie zjeść. Stare konary łamały się kilkakrotnie pod ciężarem, ale drzewom nic to nie szkodziło.
Większość drzew wkomponowałam w ogród, dzięki nim miałam sporo cienia. Może znajdziesz coś w moim starym wątku pt. "Ogród z przeszłością".
Życzę powodzenia w tworzeniu ogrodu.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Karolinek 14:34, 19 cze 2013


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 966
Do kolekcji dołączyły typowe rośliny na skalniaki czyli rojniki




____________________
Trzy Jabłonie-marzenia o ogrodowym azylu
Karolinek 14:39, 19 cze 2013


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 966
Joku napisał(a)
Pozdrawiam mieszkankę Północy . Twoja historia przypomina mi trochę moją. Też nabyłam mieszkanie w poniemieckim domu wraz z "dobrodziejstwem inwentarza" w postaci dwóch starych gruszek. Oj, ile ja się nazbierałam owoców, co dwa lata klęłam na "klęskę urodzaju". Bo mniej więcej co dwa lata miały mnóstwo owoców, których nie byliśmy w stanie zjeść. Stare konary łamały się kilkakrotnie pod ciężarem, ale drzewom nic to nie szkodziło.
Większość drzew wkomponowałam w ogród, dzięki nim miałam sporo cienia. Może znajdziesz coś w moim starym wątku pt. "Ogród z przeszłością".
Życzę powodzenia w tworzeniu ogrodu.


Witaj Jolu, bardzo się cieszę, że nie jestem sama tu na forum, ale i jeśli chodzi o doświadczenia ogrodowe. Miło mi, że do mnie zajrzałaś. Koniecznie muszę odwiedzić Twój wątek i podejrzeć Twoje dokonania.
Dziękuję Ci serdecznie i pozdrawiam z upalnego Koszalina.
____________________
Trzy Jabłonie-marzenia o ogrodowym azylu
Karolinek 14:42, 19 cze 2013


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 966
Jeszcze dodam,że też błogosławię osobę, która posadziła te jabłonie, gdyż dają zbawienny cień w takie upalne dni jak dzisiaj, a i na brak słońca nie mogę narzekać.
____________________
Trzy Jabłonie-marzenia o ogrodowym azylu
Karolinek 16:11, 19 cze 2013


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 966
To po niecałym miesiącu, smagliczka jak na roślinkę ekspansywną przystało, pięknie się rozrosła. Jej zapach roztacza się wokół.









Macierzanka już szykuje się do zakwitnięcia.

____________________
Trzy Jabłonie-marzenia o ogrodowym azylu
Ola54 16:18, 19 cze 2013


Dołączył: 02 paź 2011
Posty: 966
Smagliczka pachnie latem
Karolinek 17:02, 19 cze 2013


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 966
kompozycja doniczkowa zasłaniająca brzydką studzienkę
komarzyca, bakopa, osteospermum, które uwielbiają słońce. Polecam są śliczne, w różnych kolorach i kwitną do mrozów.








Proszę doradzcie, co posadzić przy tej studzience, aby ładnie ją zakryło. Myślałam o jałowcu płożącym.
____________________
Trzy Jabłonie-marzenia o ogrodowym azylu
Karolinek 17:57, 19 cze 2013


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 966
Bratkowa rabatka z pierisem, kolejne etapy rozwoju

na koniec kwietnia, jeszcze trochę kwitnie




połowa maja i spore czerwone przyrosty



koniec maja, już różowieją i takie podobają mi się najbardziej



żurawki na bratkowej rabacie jeszcze z gołą ziemią w tle, trawa gdzieniegdzie kiełkuje




i żurawki na tle soczystej trawy jeszcze przed pierwszym koszeniem, od razu piękniej




____________________
Trzy Jabłonie-marzenia o ogrodowym azylu
hanka_andrus 21:54, 19 cze 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
U mnie byłaś o 19:30.A ja wtedy właśnie do domu z ogrodu wracałam. Przeczytałam i obejrzałam od początku Twoje działania i jestem pod wrażeniem zmian,które opisujesz.
Cieszę się,że zdecydowałaś się ujawnić, będzie nas więcej, a przy okazji zapraszam do mnie do ogrodu. 14 lipca mamy spotkanie, z kilkoma osobami z Ogrodowiska, Jest wątek spotkaniowy: Piknik w Hanusiowie 14 lipca 2013.
Przy okazji odpowiem jak rozmnaża się chrzan: Trzeba wyciąć kawałek rośliny z listkami, Korzeń może być 5 cm.Wsadzamy do ziemi i za rok mamy dorodny chrzan. Ja ze swoiumchrzanemjuż5 rok walczę. I ciągle mi odbija na grządkach ,gdzie nie chcę.Byłam w ogrodzie od rana, ale podlewanie dopieropod wieczór mogłam zrobić.
Na powitanie moja lilia.



____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Karolinek 22:32, 19 cze 2013


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 966
W innym wątku zanim założyłam własny, pytałam o rodzaj nasadzeń do mojego ogródka, takich aby dobrze poł.ączyć z zastałymi jabłoniami. Danusia poleciła mi między innymi róże, powojniki, hosty, lawendę i in.
Po lewej stronie zaplanowałam rabatę wzdłuż ogrodzenia wykorzystując te rady i na siatce już pną się po kolei: bluszcz, następnie powojnik Jackmanii, obok Markham's pink.Za nimi róża pnąca lekko łososiowa, której nazwy nie znam ( na etykiecie nie było nazwy), czekająca na podpórkę, a następnie dwie aktinidie pstrolistne. Niezły miszmasz. Jak jestem w szkółce tracę rozum i nie mogę zapanować nad chęcią posiadania wszystkiego.
____________________
Trzy Jabłonie-marzenia o ogrodowym azylu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies